Karabük Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KARABÜK

   Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük; uçsuz bucaksız ormanları, derin kanyonları, mavi ile yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğası ve zengin tarihi ile gezginlerin keşif noktaları arasında yer alır.

   Yapılan araştırmalarda geçmişinin ilk Tunç Devri’ne kadar uzandığı belirlenen Karabük; 1995 yılında Zonguldak ve Çankırı’dan ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’nin orman varlığı en fazla olan ili Karabük; özgün mimariye sahip Safranbolu evlerine, cam teraslı İncekaya Kanyonu’na ve 300 yıllık bir geçmişi olan Sipahioğlu Konağı’na da ev sahipliği yapar. Geçmişinde çok sayıda medeniyetin yerleşim alanı olan şehir, yeni bir yer keşfetmek isteyenler için ideal noktalardan biridir.

   Çok sayıda tarihi ve doğal güzelliği barındıran şehir, ziyaretçilerine keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda alternatif sunar.  

   KARABÜK’E NASIL GİDİLİR?

   Doğayla tarihin harmanlandığı şehre ulaşım oldukça kolaydır. Günün her saati pek çok ilden otobüslerle gelebileceğiniz şehre 240 kilometre uzaklıktaki Ankara Esenboğa Havalimanı’nı kullanarak da gidebilirsiniz. 

   Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 235 kilometre mesafede bulunan Karabük şehir merkezine 2 saat 45 dakikada otobüslerle ulaşabilirsiniz. 

   KARABÜK’DE NEREDE KALINIR? 

   Yemyeşil ormanlarla kaplı şehirde konaklamak için pek çok alternatife sahipsiniz. Tarihi Safranbolu evleri tarzında dizayn edilen butik otellerde kalabileceğiniz gibi eğer isterseniz yemyeşil ormanlarla kaplı Yenice Ormanları bölgesinde bulunan otellerde de kalabilirsiniz. 

   Karabük - İncekaya Kanyonu

   KARABÜK’DE GEZİLECEK YERLER 

   · Karabük’ün Safranbolu ilçesinde geleneksel Türk mimarisinin en güzel örneklerinden olan Safranbolu Evleri, şehre turist çeken en önemli cazibe merkezlerindendir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan evler beyaz renklidir ve birbirlerinin önlerini kapatmayacak şekilde inşa edilmiştir. 

   · Muhteşem manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken İncekaya Kanyonu, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunur. İnce Su Kemeri ile de dikkat çeken kanyon, son zamanlarda yapılan cam terasla daha da değer kazanmıştır. Safranbolu’ya yolunuz düşerse mutlaka doğa harikası bu kanyona gelin ve eşsiz manzaranın tadını çıkarın. 

   · Şehrin en güzel köşelerinden olan Tokatlı Kanyonu, İncekaya Kanyonu’na da çok yakın bir mesafede bulunur. Bu kanyonda da İncekaya Kanyonu’nda olduğu gibi seyir terası vardır. Buraya geldiğinizde huzur veren manzarasında ruhunuzu dinlendirip doğayla baş başa kalabilir ve bölgede bulunan mağara kafelerde dinlenebilirsiniz.

   · Rumlar tarafından 1872 yılında inşa edilen St. Stefanos Kilisesi (Ulu Cami), 1954 yılında camiye dönüştürülerek Ulu Cami adını aldı. 2005 yılında yapılan restorasyonun ardından ibadete açılan tarihi yapı, şehre geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken noktalardandır. 

   · Yeşilin her tonunu içinde barındıran Çitdere Tabiat Koruma Alanı; dünyada eşine nadir rastlanan Istranca meşe ağacı ile birlikte 33 çeşit ağaca, birbirinden güzel çiçeklere ve çok sayıda hayvana ev sahipliği yapar. 

   · Tarihi 300 yıl öncesine dayanan Sipahioğlu Konağı, Safranbolu’nun Yörük Köyü’nde bulunur. İçinde 8 nesildir aynı ailenin yaşadığı konağın 2. ve 3. katları müzeye dönüştürülmüştür. Tipik Safranbolu evlerinin mimarisine sahip olan konak, taştan yapılmıştır ve bu nedenle yaz aylarında da içi serindir.

   · Yörük Köyü, Türkiye’de koruma altına alınan iki köyden biridir. Geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi köydeki ahşap konakların en eskisi 450, en yenisi ise 90 yaşındadır. Türkmen boyları tarafından kurulan Yörük Köyü; Karabük’ün en önemli cazibe merkezlerinden biridir.

   Karabük - Safranbolu

   KARABÜK’TE NE YENİR?

   Doğal güzellikleri ve kültürel mirasının yanı sıra zengin mutfağı ile de gezilip görülesi bir şehirdir Karabük… 

   Safranbolu bükmesi, uzun fasülye, sini çöreği, kuyu kebabı, bandırma, perohi, yayım, yaprak dolması, haluşka, safranlı zerde ve çullu börek, 100’den fazla çeşitte yemeği barındıran Karabük mutfağının vazgeçilmez lezzetleridir. 

   Şehre yolunuz düşerse Tarihi Havuzlu Köşk Meyhanesi’ne ve İmren Lokum Konak Restaurant’a uğramadan dönmeyin. 

   KARABÜK’E NE ZAMAN GİDİLİR?

   Karadeniz ve karasal iklimin etkilerinin görüldüğü Karabük’te en soğuk ay olan ocakta ortalama sıcaklık 2 derece civarındadır. 

   Karadeniz ikliminin etkisi ile yağışların eksik olmadığı şehrin temmuz ve ağustos ayları ise en az yağış alan aylardır. Dolayısıyla Karabük’ü gezmek için en ideal dönem yaz aylarıdır. 

   KARABÜK’TE DÜZENLENEN FESTİVAL VE ETKİNLİKLER 

   · Safranbolu Bağ Bozum Şenliği – Eylül 

   · Uluslararası Karabük Kültür Sanat ve Sanayi Festivali – Haziran 

   · Eflani Doğa ve Kültür Şenliği – Haziran 

   · Geleneksel Yürecik Köyü Kültür ve Yayla Şenliği – Temmuz

   · Dede Yaylası Şenliği - Temmuz 

   • Bolu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz doğa harikası mekanlarıyla Bolu yaz ve kış turizminin en çok ilgi gören yerlerinden!

   • Sinop

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin ortasında Anadolu'nun en kuzeyinde, Boztepe yarımadasının en dar kesiminde kurulmuştur.

   • Trabzon

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Mavi ile yeşili birleştiren eşsiz doğası, kültürü, sıcakkanlı insanları, kendine has mutfağı, tarihe tanıklık eden yapıları ile Trabzon, Karadeniz turlarının vazgeçilmezidir.

   • İzmir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakin yaşamı, sıcakkanlı insanları ve şairlere konu olan güzelliğiyle İzmir gezip görmeniz gereken yerlerin en başında geliyor.

   • Malatya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kral Yolu ve İpek Yolu’nun üstünde yer alan Malatya, Anadolu’dan pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

   • Erzurum

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yiğitliğin harman olduğu Erzurum, Doğu Anadolu’nun en büyük üçüncü şehridir.