Kırıkkale Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KIRIKKALE

   Adını Kırıkköyü ile şehir merkezinde bulunan Kaletepe'nin birleştirilmesinden alan il, İç Anadolu bölgesinde Ankara’nın hemen yanında yer almaktadır. 

   Tarihe tanıklık eden camileri, türbeleri, binlerce yıllık mağaraları, yeraltı şehirleri, Kızılırmak'ın akıp geçtiği bereketli toprakları ve lezzetli mutfağı ile Kırıkkale turizm potansiyeli yüksek bir şehirdir. Yakın bir zamanda il olan Kırıkkale; önemli sanayi kuruluşlarını bünyesinde barındırması sayesinde Türkiye’nin sanayi merkezlerindendir.

   Gezilip görülmesi gereken çok fazla güzelliği barındıran kentin yaylalarının temiz havasında huzur bulabilir ve yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip yapılarını gezerken tarihe tanıklık edebilirsiniz.  

   KIRIKKALE’YE NASIL GİDİLİR? 

   Bulunduğu konum itibariyle Kırıkkale’ye ulaşım oldukça kolaydır. Pek çok ilden otobüsle ya da trenle gelebilirsiniz. Ancak zaman ve pratiklik açısından havayolunu kullanmanızı tavsiye ederiz. 

   Havayolu bulunmayan ile ulaşabilmek için Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından otobüslerle 80 km uzaklıktaki şehir merkezine 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. 

   KIRIKKALE’DE NEREDE KALINIR? 

   Türkiye’nin sanayi merkezlerinden biri olan Kırıkkale’de her keseye uygun konaklama alternatifi bulunmaktadır. İsterseniz şehir merkezinde toplanan  3- 4 yıldızlı otellerde isterseniz ekonomik apart otellerde konaklayabilirsiniz. 

   Şehirden uzak doğayla iç içe bir yerde kalmak isterseniz Hasandede kasabasında bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz. 

   Kırıkkale

   KIRIKKALE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Sulu Mağara: Gezimize Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde bulunan Sulu Mağara ile başlayalım. Yarısı doğal yarısı ise yapay bir yapıya sahip olan fosil mağara yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi odağı haline gelmiştir. Arzu Bayırında ulaşım açısından kolay bir noktada bulunan mağaranın Bizans döneminde bir yerleşim yeri olduğu tahmin edilmektedir. 

   · Ceritkale Kaya Mezarları: Sulu Mağara’ya çok yakın bir mesafede bulunur. Geniş bir vadide içi oyularak yapılan kaya mezarlarının geçmişi Demir Çağı’na kadar uzanır ve bölgenin en eski yerleşim yeridir.

   · Çeşnigir Köprüsü: Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesine bağlı Köprüköy beldesinde bulunan tarihi köprü 13. yüzyıl Selçuklu dönemi eserlerindendir. 110 metre uzunluğu ve mimarisiyle şehrin simgelerinden olan köprüyle ilgili çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Burada evlenen yeni gelinlerin köprüden geçirilmesi yörenin adetlerindendir ve günümüzde de bu adet yaşatılmaktadır. 

   · Silah Sanayi Müzesi: Kırıkkale şehir merkezinde 1990 yılında hizmete giren müzede İkinci Dünya Savaşından ve İstanbul Tophane’deki silah fabrikasından getirilen toplam 299 eser sergilenmektedir. Tarihine göre sıralanan koleksiyon şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. 

   · Hasandede Camii ve Türbesi: Şehir merkezine sadece 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve 1605 yılında yaptırılan camii, kentin inanç turizmi açısından önemli duraklarından biridir. Kesme taştan örülen duvarları kalın ve kare planlıdır. Türbe ile camii yan yanadır. 

   · Gezilecek ve görülecek tarihi mekanlar açısından zengin olan şehirde Şeyh Şamil Camii ve Türbesi, Ballı Camii ve Türbesi, Koçubaba Camii ve Türbesi, Haydar Sultan Camii ve Türbesi ve huzur veren doğal güzelliği ile Celal Bayar Parkı da gezi destinasyonunuza eklemeniz gereken yerlerdendir. 

   KIRIKKALE’YE NE ZAMAN GİDİLİR? 

   Ilıman iklim kuşağında yer alan şehir denizden uzak olması ve günlük sıcaklık değişime uğraması sebebiyle karasallaşmaktadır.

   Kışları soğuk, yaz dönemi ise sıcak olan kente ilkbahar ya da yaz aylarında gelebilirsiniz. 

   KIRIKKALE’DE NE YENİR? 

   Anadolu mutfağının izlerini taşıyan Kırıkkale oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Yöre mutfağında ağırlıklı olarak sebze ve et yemekleri bulunur. 

   Şehre geldiğinizde külleme, kızartma, haşlama, kavurma gibi et yemeklerinin yanı sıra un tarhanası, sızgıt, katma aşı, ekmek aşı, pelte, etli bulgur pilavı, mantı, kömbe, sarığıburma, çalma ve sütlü gibi yöresel yemeklerini tadabilirsiniz.

   Şehrin Ovacık Mahallesinde bulunan Hocapaşa Restoranı’nda kebapLale Restoranı’nda ise lale bonfile sarma yemeğini tatmadan dönerseniz pişman olabilirsiniz. 

   KIRIKKALE’DEKİ FESTİVALLER

   · Sulakyurt Kavun ve Karpuz Festivali – Eylül 

   · Ay Çekirdeği Şenliği – Ağustos

   · Yahşihan Yoğurt Festivali – Mayıs 

   · Kırıkkale Üniversitesi Bahar Şenlikleri – Mayıs

   · Koçubaya’yı Anma ve Kültür Etkinlikleri  - Ağustos

   · Karakeçili Uluslararası Kültür Şenliği – Eylül 

   · Kültür Üzüm ve Kavun Festivali – Eylül

   · Uluslararası Hasan Dede Kültür Sanat Buluşması – Eylül

   · Balışeyh Türkmen Şöleni – Eylül

   • Kahramanmaraş

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kahramanmaraş, eski ve halk arasında daha yaygın adıyla Maraş, 1 milyondan fazla nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık on sekizinci şehridir.

   • Adana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en büyük beşinci ili olan ve Ortadoğu ile Türkiye arasında bir köprü görevi üstlenen Adana, hem tarihi yerleri hem de eşsiz mutfağıyla mutlaka gidip görülmesi gereken bir yer!

   • Ardahan

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Gürcistan sınırındaki Ardahan; benzersiz doğal güzellikleri ve tarihe tanıklık etmiş mekanlarının yanı sıra; Karadeniz ve Doğu Anadolu lezzetlerini barındıran zengin mutfağı ile kesinlikle görülmesi gereken kentler listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

   • Konya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Mevlana'nın “Gel!” diye çağırdığı, manevi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı şehirlerden biri olan Konya, bozkırın ortasında ziyaretçilerini bekliyor.

   • Bayburt

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kesişme noktasındaki ufak bir şehir olan Bayburt gizli kalmış güzellikleriyle keşfedilmeyi bekliyor!

   • Artvin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çoruh Nehri’nin yanında yemyeşil bir vadi üzerinde kurulmuş olan Artvin, Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor.