Kocaeli Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KOCAELİ

   1924 yılında şehir olan Kocaeli; hem ulaşım hem sanayi hem de ticaret olarak merkez konumdadır. Şehrin tarihi geçmişi ise MÖ. 3000 yılına kadar uzanmaktadır. Önce Yunan kolonilerine ev sahipliği yapan şehir, daha sonra Romalıların hakimiyetine girmiştir.

   Kocaeli, Orhan Gazi zamanında Osmanlı sınırlarına girmiştir. Turizm bakımından da gelişmeye başlayan şehrin, Marmara ve Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır.

   KOCAELİ'NE NASIL GİDİLİR?

   Şehir, özellikle İstanbul’a oldukça yakın bir mesafededir. Türkiye’nin birçok yerinden otobüs seferi düzenlenen şehre ulaşmanın bir diğer yolu da demiryolu ulaşımıdır. Kocaeli’ye en yakın havaalanları ise İstanbul’daki Sabiha Gökçen ve Atatürk havaalanlarıdır. Kente denizyolu ulaşımı da mümkündür ve Herse-Karamürsel, Yalova-Topçular arası vapur seferleri gerçekleşmektedir.

   KOCAELİ'DE NEREDE KALINIR?

   Kentin hemen her yerinde otel ve pansiyon seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle yazın tatil için gidilen Kefgen ve Kerpe gibi bölgelerde seçenek çoktur. Şehrin merkezinde de konaklamak için kiralık ev, otel gibi seçeneklere bakabilirsiniz. Kartepe’ye kayak yapmak için gidildiğinde ise çevrede birçok konaklama tesisi bulunmaktadır.

   Kocaeli Osmangazi Köprüsü

   KOCAELİ'DE GEZİLECEK YERLER

   · Osman Hamdi Bey Müzesi, Osmanlı döneminin ünlü ressamlarından olan Osman Hamdi Bey’in 26 yıl boyunca yaşadığı köşktür ve mutlaka görülmesi gerekmektedir. Müze, her gün ziyarete açık ve ücretsizdir.

   · II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı anısına yapılan Saat Kulesi, 20. yüzyılın başında açılmıştır. Çeşitli süslemelerin ve sütunlar üzerinde kitabelerin yer aldığı yapıda ayrıca, Abdülhamit’in tuğrası da yer almaktadır. Kulenin geniş bahçesi ve avlusu ise görülmeye değerdir.

   · İstanbul dışında inşa edilen ilk saray olan Kasr-ı Hümayun (İzmit Sarayı) gezilecek önemli yapılardan biridir. Sarayı değerli kılan nedenlerden en belirgini ise Mustafa Kemal Atatürk’ün tek basın toplantısını yaptığı yer olmasıdır. Toplantının yapıldığı tarih olan 16 Ocak 1923, her sene Basın Onur Günü olarak kutlanmaktadır.

   · Orhan Camii, 1332 yılında Süleyman Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Tarihe ilk fetih camiisi olarak geçmiştir ve bu özellik nedeniyle hutbeye kılıçla çıkılmıştır. Günümüzde her Cuma günü bu gelenek devam ettirilmektedir.

   · Kocaeli’nin gezilecek en ünlü yerlerinden biri de Maşukiye’dir. Adeta saklı bir cennet olan yer, Sapanca Gölü ve Kartepe’nin çevresinde yer alır.

   · Türkiye’nin kayak merkezleri arasında en yenisi olan Kartepe, Marmara’nın en büyük ikinci dağıdır. İstanbul’a yakınlığı nedeniyle cazip bir noktadır. Yemyeşil ormanlarla örtülü doğa mucizelerinden biri olan tepenin, tarihi geçmişi de eskiye dayanmaktadır.

   · Kefken, denizi ve plajıyla ün yapmıştır. Az dalgalı bir denize sahip olması nedeniyle tercih edilen yer, Pembe kayalıklarıyla da ünlüdür. Bu kayalıklar, suda yumuşak dokuda olurken, sudan çıktıklarında hemen sertleşen ilginç bir özelliğe sahiptir.

   Kocaeli - Gölcük

   KOCAELİ'DE NE YENİR?

   Kocaeli denince akla Pişmaniye, Yarımca Kirazı ve Kandıra Yoğurdu gelir. Hamurişleri ve et yemeklerinin de ön planda olduğu şehirde, Karadeniz mutfak kültürüne ait yemekleri de görmek mümkündür. Ayrıca Ebe Gümeci, Cevizli Börek, Höşmerim ve Cızlama da denenebilecek diğer lezzetlerdir.

   KOCAELİ'DEKİ FESTİVALLER

   · Fener Alayı

   · Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali

   · Kocaeli Kültür Sanat Festivali 

   · Yöresel Kültür Fuarı

   · Kiraz Festivali

   · Kurtuluş Şenlikleri

   • Sakarya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakarya, Marmara Bölgesi’nde önemli turizm merkezlerindendir.

   • Kütahya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Antik çağlara kadar uzanan zengin tarihi ile mutlaka görülmesi gereken bir şehir olan Kütahya, Ege Bölgesi’nde bulunan; doğal güzellikleri, termal turizmi, çini ve porselenleri ile ünlü bir kenttir.

   • Nevşehir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir, dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip olan ve turizm bakımından birçok ülkenin örnek gösterdiği tatil noktalarından biridir.

   • Erzincan

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleriyle de tanınan kent, manevi değeri yüksek birçok türbeye de ev sahipliği yapmaktadır.

   • Mersin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Antalya ve Adana’nın ardından Akdeniz Bölgesi’nin en kalabalık üçüncü şehri olan Mersin, binlerce yıllık geçmişiyle bölgenin en eski ve önemli yerleşkelerinden biri olmuştur.

   • Uşak

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Ege’yi Anadolu’ya bağlayan konumda olan Uşak köklü kültürü, doğal güzellikleri, Karun Hazineleri ve sıcakkanlı insanları ile görülmeye değer kentlerdendir.