Akşehir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   AKŞEHİR

   Akşehir, Nasrettin Hoca ve yurdumuzun kurtuluşuna vesile olan Büyük Taarruz’un planlandığı ve başlatıldığı karargah evine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih boyunca önemli bir yerleşim, ticaret ve kültür merkezi olan ilçenin Hititler zamanında ismi “Thymbrio” olarak geçer.

   Akşehir’in sahip olduğu eserlerin çoğu, Selçuklular döneminde yapılmıştır. Bu dönemde ilçe, zenginleşmiş ve gelişmiştir.

   Kurtuluş Savaşı‘ndaki rolü ile de öne çıkan ve her türlü övgüyü almaya layık olan ilçede, her yıl 24 Ağustos günü, Akşehir’in onur günü olarak kutlanmaktadır.

   AKŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

   Akşehir, Konya-Afyon karayolu üzerinde yer alır ve şehir merkezine 135 km mesafededir. İlçeye belli saatlerde farklı firmaların otobüsleri ile ulaşım sağlanırken, bunların tahmini fiyatları 20 lira civarındadır.

   AKŞEHİR’DE GEZİLECEK YERLER

   · Sakarya Meydan Savaşı‘nın kazanılmasından sonra düşman Afyon-Eskişehir’in doğusuna geçer. Bununüzerine Batı Cephesi Karargahı, Akşehir’e taşınır. 24 Ağustos 1922 gününden, Büyük Taarruz için hareket edilinceye kadar bu binada hazırlıklara devam edilir. Atatürk birçok kez buraya gelerek çalışmaları denetler ve hazırlıkları yönlendirir.

   Büyük bir onarım sonrasında 5 Temmuz 1966 günü “Atatürk ve Etnografya Müzesi” olarak ziyarete açılır.

   · Yapılan restorasyon ve düzenlemeler sonrasında 1965 yılında müze olarak hizmete açılan Arkeoloji Müzesi (Taş Medrese) ise bir başka durağımız. Selçuklu sultanlarından II. Keykubat zamanında, 1250 yılında yapılan külliyeden günümüze mescit, türbe ve medrese gelebilmiştir.

   Neolitik dönemden, 19. yüzyılın sonuna kadar insan yaşamına ait eserler bulunan müzedeki en zengin koleksiyon ise Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait mezar taşlarıdır.

   · Her yıl turistlerin büyük ilgisini gören Nasrettin Hoca Mezarlığı ve Türbesi ise 80 dönümlük şehir mezarlığının ortasında yer almaktadır. II.Abdülhamit zamanında, 1905 yılında, Konya Valisi olan Faik Bey ile Akşehir Kaymakamı Mustafa Şükrü Bey tarafından onarımı yapılan yer, üstüne 4 satırlık Türkçe bir kitabe konularak bugünkü haline getirilir.

   Türbenin yanında ise Gülmece Parkı bulunmaktadır ve içinde birçok esere ev sahipliği yapmaktadır.

   QR kod ile indirin

   • Silifke

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Sınırları içerisinde birçok antik kent barındıran Silifke, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçedir.

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

   • Ünye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğudan Fatsa, batıdan da Samsun ile çevrili olan Ünye, plajları ve sahil şeridiyle ünlü bir şehir.

   • Silvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir.

   • Fethiye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle olduğu kadar tarihi dokusuyla da dikkat çeken Fethiye, turizm açısından Türkiye’nin en gelişmiş ilçelerindendir.

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!