Beyşehir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BEYŞEHİR

   Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği ilçe; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir. 

   Konya’nın beşinci büyük ilçesi olan Beyşehir’e gelin beraber göz atalım…

   BEYŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

   Konya şehir merkezinden Beyşehir’e karayolu ile ulaşmak mümkün ve aralarındaki mesafe 93 km’dir. Beyşehir’e belli saatlerde farklı firmaların otobüsleri ile ulaşım sağlanırken, bunların tahmini fiyatları 10-15 lira arasındadır.

   BEYŞEHİR’DE NEREDE KALINIR?

   İlçede, 1 öğretmen evi ve 5 otel bulunmaktadır. Özellikle öğretmenevi, konumu itibarıyla muhteşem bir yerdedir.

   Beyşehir

   BEYŞEHİR’DE GEZİLECEK YERLER

   · Beyşehir denince akla ilk gelen şey Beyşehir Gölü‘dür. Özellikle gün batımında tadına doyum olmayan bir manzaraya sahip olan göl, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüdür.

   Gölü ise Beyşehir Milli Parkı çevrelemektedir. Bu parkta Türkiye’nin en büyük milli parkı özelliği taşımaktadır ve su sporları, dağ sporları, av sporları gibi imkanlar sunmaktadır.

   · Taş Köprü aynı zamanda baraj görevi yapmaktadır. Anadolu-Bağdat demiryolu kurulması sırasında yapılan köprü, göze hoş gelen bir yapıya sahiptir.

   · Beyşehir’in kuzeyinde, 5 km uzaklıkta bulunan Eflatunpınar Hitit Anıtı günümüze kadar gelebilen önemli dinsel bir anıttır. Hitit kralı IV. Tudhaliya döneminde yapılan anıtın her parçasının üzerinde figürler bulunur ve blok taşların örülmesiyle oluşturulmuştur.

   Blok taşların üzerine işlenen figürlerde, bereket sembolü toprak, su ve güneşin ön plana çıktığı görülüyor. Bir süre burada yaşadığına inanılan ünlü filozof Eflatun’dan dolayı da bu adı aldığı sanılmaktadır.

   · Sultan Alaeddin Keykubad I. tarafından, 1226-1236 yılları arasında yaptırılan Kubad-Abad Sarayı gölün güneybatısında yer almaktadır. Türk saray külliyesinin en eski örneklerinden kabul edilen yapı, planı bilinen tek Selçuklu sarayıdır. Kubad, adaleti yerine getiren anlamına gelirken, Abad da şenlenen yer anlamına gelmektedir.

   · Türkiye’nin en derin ve en büyük mağaralarından biri olarak kabul edilen Pınargözü Mağarası ise gölün batı yakasında yer almaktadır. Ayrıca mağara, dünyanın girişi en zor mağaralarındandır.

   · Son olarak Eşrefoğlu Camii, Konya’nın en eski ibadethanelerindendir. 700. yaşını çoktan deviren cami, 46 ahşap sütun üzerinde yükselen sıra dışı bir mimariye sahiptir.

   BEYŞEHİR’DE NE YENİR?

   Konya sınırlarında olduğunuz için tabii ki ilk akla gelen etli ekmek oluyor. Fakat şehrin etli ekmeği kadar balığı da meşhur. Hayatı her yönüyle etkileyen Beyşehir Gölü, bu konuda da büyük bir öneme sahip. Göl çevresinde yer alan restoranlarda sazan yemeden dönmemenizi öneririz.

   QR kod ile indirin

   • Selçuk

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneyinde yer alan tarihi zenginlikleriyle meşhur küçük bir ilçedir. Aydın sınırında yer alan belde, 35 bin kişilik nüfusuna karşın her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilir.

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.

   • Didim

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ege’nin en güzel plajlarına sahip Didim yaz aylarında en çok turist çeken yerlerin başında geliyor. Apollon Tapınağı ve antik kentleriyle köklü bir tarihe de ev sahipliği yapan Didim’i mutlaka görmelisiniz!

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   • Fethiye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle olduğu kadar tarihi dokusuyla da dikkat çeken Fethiye, turizm açısından Türkiye’nin en gelişmiş ilçelerindendir.

   • Anamur

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Anamur, ayrıca masmavi deniziyle sakin bir tatil arayışında olanların favori noktasıdır.