Beyşehir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BEYŞEHİR

   Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği ilçe; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir. 

   Konya’nın beşinci büyük ilçesi olan Beyşehir’e gelin beraber göz atalım…

   BEYŞEHİR’E NASIL GİDİLİR?

   Konya şehir merkezinden Beyşehir’e karayolu ile ulaşmak mümkün ve aralarındaki mesafe 93 km’dir. Beyşehir’e belli saatlerde farklı firmaların otobüsleri ile ulaşım sağlanırken, bunların tahmini fiyatları 10-15 lira arasındadır.

   BEYŞEHİR’DE NEREDE KALINIR?

   İlçede, 1 öğretmen evi ve 5 otel bulunmaktadır. Özellikle öğretmenevi, konumu itibarıyla muhteşem bir yerdedir.

   Beyşehir

   BEYŞEHİR’DE GEZİLECEK YERLER

   · Beyşehir denince akla ilk gelen şey Beyşehir Gölü‘dür. Özellikle gün batımında tadına doyum olmayan bir manzaraya sahip olan göl, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüdür.

   Gölü ise Beyşehir Milli Parkı çevrelemektedir. Bu parkta Türkiye’nin en büyük milli parkı özelliği taşımaktadır ve su sporları, dağ sporları, av sporları gibi imkanlar sunmaktadır.

   · Taş Köprü aynı zamanda baraj görevi yapmaktadır. Anadolu-Bağdat demiryolu kurulması sırasında yapılan köprü, göze hoş gelen bir yapıya sahiptir.

   · Beyşehir’in kuzeyinde, 5 km uzaklıkta bulunan Eflatunpınar Hitit Anıtı günümüze kadar gelebilen önemli dinsel bir anıttır. Hitit kralı IV. Tudhaliya döneminde yapılan anıtın her parçasının üzerinde figürler bulunur ve blok taşların örülmesiyle oluşturulmuştur.

   Blok taşların üzerine işlenen figürlerde, bereket sembolü toprak, su ve güneşin ön plana çıktığı görülüyor. Bir süre burada yaşadığına inanılan ünlü filozof Eflatun’dan dolayı da bu adı aldığı sanılmaktadır.

   · Sultan Alaeddin Keykubad I. tarafından, 1226-1236 yılları arasında yaptırılan Kubad-Abad Sarayı gölün güneybatısında yer almaktadır. Türk saray külliyesinin en eski örneklerinden kabul edilen yapı, planı bilinen tek Selçuklu sarayıdır. Kubad, adaleti yerine getiren anlamına gelirken, Abad da şenlenen yer anlamına gelmektedir.

   · Türkiye’nin en derin ve en büyük mağaralarından biri olarak kabul edilen Pınargözü Mağarası ise gölün batı yakasında yer almaktadır. Ayrıca mağara, dünyanın girişi en zor mağaralarındandır.

   · Son olarak Eşrefoğlu Camii, Konya’nın en eski ibadethanelerindendir. 700. yaşını çoktan deviren cami, 46 ahşap sütun üzerinde yükselen sıra dışı bir mimariye sahiptir.

   BEYŞEHİR’DE NE YENİR?

   Konya sınırlarında olduğunuz için tabii ki ilk akla gelen etli ekmek oluyor. Fakat şehrin etli ekmeği kadar balığı da meşhur. Hayatı her yönüyle etkileyen Beyşehir Gölü, bu konuda da büyük bir öneme sahip. Göl çevresinde yer alan restoranlarda sazan yemeden dönmemenizi öneririz.

   QR kod ile indirin

   • Tortum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Tortum, Erzurum’un kuzeyinde yer alan bir ilçedir.

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.

   • Erdek

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ünlü plajları ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle yıllardır büyük ilgi gören Erdek Balıkesir’in en meşhur tatil beldelerinden biri.

   • Silifke

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Sınırları içerisinde birçok antik kent barındıran Silifke, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçedir.

   • Uludağ

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en donanımlı kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Uludağ tatiline kış aylarında da devam etmek isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken bir yer.

   • Anamur

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Anamur, ayrıca masmavi deniziyle sakin bir tatil arayışında olanların favori noktasıdır.