Çumra Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ÇUMRA

   Türkiye’nin ilk modern şehircilik örneği olan ilçe, Konya’nın güney tarafında kalmaktadır. 1936 ve 1950 yıllarında Balkanlardan Anadolu’ya gelen göçmen aileler buraya yerleşmişlerdir. Ayrıca ilçe halkının büyük kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Ülkemizin fasulye üretiminin %10-15’lik bölümü burada karşılanmaktadır.

   ÇUMRA'YA NASIL GİDİLİR?

   Konya şehir merkezinden Çumra’ya karayolu ile ulaşmak mümkün ve aralarındaki mesafe 44 km’dir. Şehir merkezinden kalkan otobüslerle kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca ilçe, Konya-Karaman demiryolu üzerinde yer alır.

   Çumra

   ÇUMRA'DA GEZİLECEK YERLER

   · Tartışmasız Çumra’da görülmesi gereken en önemli yer Çatalhöyük’tür. Yaklaşık 9000 yıllık bir geçmişe sahiplik yapan yer, 2012 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

   Çatalhöyük, ilçenin 10 km doğusunda bulunmaktadır. Farklı yükseklikte, iki tepe üzerinde yer almasından kaynaklı çatal sıfatını almıştır. 

   Esrarengiz duvar resimleri, sanatsal silahlar, hayret verici şekillerin yanı sıra hayvanların evcilleştirilmesinin, ziynet eşyası, takı, resim ve heykel sanatı ile dokumacılık ilk kez burada yapılmıştır. Toprak kaplar ve bakır, ilk kez burada kullanılmıştır. 

   Neolitik devre ait ilerlemiş bir medeniyetin burada başlayıp, dünyada yayıldığı tahmin edilmektedir.

   ÇUMRA'DA NE YENİR?

   Güzel bir şelale, gezinti yolları ve piknik alanları bulunan Sırçalı Mesire Yeri içerisinde yer alan lokantalarda yemek yemeden dönmemenizi öneririz. Özellikle ızgara çeşitleri ve canlı alabalık deneyebileceğiniz lezzetler.

   QR kod ile indirin

   • Foça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in kuzeyinde yer alan yarımadanın ucuna konuşlanmış, geçmişi İyonya dönemine dayanan tarihi bir ilçedir. Günümüzdeki ismini 12 eski İyonya kentinden biri olan Phokaia’dan almıştır.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • Ayvalık

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in göz bebeği Ayvalık her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Sarımsaklı ve eşsiz atmosferiyle Cunda Adası başta olmak üzere birçok güzel mekanıyla Ayvalık ziyaretçilerini bekliyor!

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • Narman

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Narman, Erzurum’un kuzeydoğusunda kalan jeolojik oluşumlarıyla ünlü bir ilçesidir.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.