Çumra Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ÇUMRA

   Türkiye’nin ilk modern şehircilik örneği olan ilçe, Konya’nın güney tarafında kalmaktadır. 1936 ve 1950 yıllarında Balkanlardan Anadolu’ya gelen göçmen aileler buraya yerleşmişlerdir. Ayrıca ilçe halkının büyük kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Ülkemizin fasulye üretiminin %10-15’lik bölümü burada karşılanmaktadır.

   ÇUMRA'YA NASIL GİDİLİR?

   Konya şehir merkezinden Çumra’ya karayolu ile ulaşmak mümkün ve aralarındaki mesafe 44 km’dir. Şehir merkezinden kalkan otobüslerle kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca ilçe, Konya-Karaman demiryolu üzerinde yer alır.

   Çumra

   ÇUMRA'DA GEZİLECEK YERLER

   · Tartışmasız Çumra’da görülmesi gereken en önemli yer Çatalhöyük’tür. Yaklaşık 9000 yıllık bir geçmişe sahiplik yapan yer, 2012 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

   Çatalhöyük, ilçenin 10 km doğusunda bulunmaktadır. Farklı yükseklikte, iki tepe üzerinde yer almasından kaynaklı çatal sıfatını almıştır. 

   Esrarengiz duvar resimleri, sanatsal silahlar, hayret verici şekillerin yanı sıra hayvanların evcilleştirilmesinin, ziynet eşyası, takı, resim ve heykel sanatı ile dokumacılık ilk kez burada yapılmıştır. Toprak kaplar ve bakır, ilk kez burada kullanılmıştır. 

   Neolitik devre ait ilerlemiş bir medeniyetin burada başlayıp, dünyada yayıldığı tahmin edilmektedir.

   ÇUMRA'DA NE YENİR?

   Güzel bir şelale, gezinti yolları ve piknik alanları bulunan Sırçalı Mesire Yeri içerisinde yer alan lokantalarda yemek yemeden dönmemenizi öneririz. Özellikle ızgara çeşitleri ve canlı alabalık deneyebileceğiniz lezzetler.

   QR kod ile indirin

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   • Selçuk

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneyinde yer alan tarihi zenginlikleriyle meşhur küçük bir ilçedir. Aydın sınırında yer alan belde, 35 bin kişilik nüfusuna karşın her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilir.

   • Erdek

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ünlü plajları ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle yıllardır büyük ilgi gören Erdek Balıkesir’in en meşhur tatil beldelerinden biri.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.