Hüyük Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   HÜYÜK

   Konya yöresinin İlhanlı işgali üzerine Mevlana, öğrencilerinin güvenli yerlere kaçmalarını ister. Bunun üzerine öğrencilerden Şeyh İdris ve Şeyh Bahri Büyük, buraya gelirler ve günümüzdeki Hüyük ilçesini kurarlar.

   Tarih boyunca birçok hükümdarlığa ev sahipliği yapan ilçe ayrıca termal tesisleriyle de ünlüdür.

   HÜYÜK'E NASIL GİDİLİR?

   Konya şehir merkezinden Hüyük’e karayolu ile ulaşmak mümkün ve aralarındaki mesafe 90 km’dir. Şehir merkezinden kalkan otobüslerle kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

   HÜYÜK'TE GEZİLECEK YERLER

   · 1849 yılında bulunan ve Beyşehir gölünün doğu kıyısında yer alan Eflatun Pınarı Anıtı, gezilecek yerlerde ilk durağınız olabilir. M.Ö. 12. yüzyılla tarihlenen yapı, Hitit döneminde yapılmıştır.

   Hitit krallarından, IV.Tudhaliyan’ın kuzeni Kuruntu’nun, o dönemde burada hüküm sürdüğü düşünülmektedir. Burada yassı bir tepenin eteğinde kaynayan bir pınar bulunmaktadır.

   · Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Köşke Termal Tesisleri bir diğer önemli nokta. Kaynak suyunda yoğun olarak florür içermesi nedeniyle banyo olarak kullanıldığında romatizma ve nörolojik hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

   · Çavuş Kasabası Termal Tesisleri ise Selçuklular döneminden kalmadır ve tarihi özellik taşımaktadır. Biri kadınlara ve diğeri erkeklere ayrılmış, iki hamam bulunmaktadır. Suyun şifalı geldiği söylenen rahatsızlıklar ise cilt hastalıkları, egzama, kaşıntı ve yaralar diye sıralanmaktadır. 

   · Son olarak ilçe merkezinde kerpiç evler bulunmaktadır ve bunlar koruma altına alınmıştır.

   QR kod ile indirin

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Bozcaada

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ülkemizin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada huzurlu bir tatil arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Meşhur şarapları, tertemiz koyları ve tarihi sokaklarıyla Bozcaada kesinlikle görülmesi gereken bir yer!

   • Fatsa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • Mudanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Meşhur zeytin bahçeleri, eski Rum evleri, sahildeki sıra sıra dizilmiş balıkçıları ve tarihe tanıklık etmiş Mudanya Mütareke eviyle sessiz sakin bir ortamda doğayla iç içe bir tatil için en doğru adres Mudanya!

   • Sivrihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eskişehir’in doğusunda kalan Sivrihisar, şehrin en büyük ilçesidir.