Hüyük Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   HÜYÜK

   Konya yöresinin İlhanlı işgali üzerine Mevlana, öğrencilerinin güvenli yerlere kaçmalarını ister. Bunun üzerine öğrencilerden Şeyh İdris ve Şeyh Bahri Büyük, buraya gelirler ve günümüzdeki Hüyük ilçesini kurarlar.

   Tarih boyunca birçok hükümdarlığa ev sahipliği yapan ilçe ayrıca termal tesisleriyle de ünlüdür.

   HÜYÜK'E NASIL GİDİLİR?

   Konya şehir merkezinden Hüyük’e karayolu ile ulaşmak mümkün ve aralarındaki mesafe 90 km’dir. Şehir merkezinden kalkan otobüslerle kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

   HÜYÜK'TE GEZİLECEK YERLER

   · 1849 yılında bulunan ve Beyşehir gölünün doğu kıyısında yer alan Eflatun Pınarı Anıtı, gezilecek yerlerde ilk durağınız olabilir. M.Ö. 12. yüzyılla tarihlenen yapı, Hitit döneminde yapılmıştır.

   Hitit krallarından, IV.Tudhaliyan’ın kuzeni Kuruntu’nun, o dönemde burada hüküm sürdüğü düşünülmektedir. Burada yassı bir tepenin eteğinde kaynayan bir pınar bulunmaktadır.

   · Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Köşke Termal Tesisleri bir diğer önemli nokta. Kaynak suyunda yoğun olarak florür içermesi nedeniyle banyo olarak kullanıldığında romatizma ve nörolojik hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

   · Çavuş Kasabası Termal Tesisleri ise Selçuklular döneminden kalmadır ve tarihi özellik taşımaktadır. Biri kadınlara ve diğeri erkeklere ayrılmış, iki hamam bulunmaktadır. Suyun şifalı geldiği söylenen rahatsızlıklar ise cilt hastalıkları, egzama, kaşıntı ve yaralar diye sıralanmaktadır. 

   · Son olarak ilçe merkezinde kerpiç evler bulunmaktadır ve bunlar koruma altına alınmıştır.

   QR kod ile indirin

   • İhsaniye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Ayazini Kasabası, Gazlıgöl Kaplıcaları, ormanlarla kaplı tabiatı ile İhsaniye; Afyonkarahisar’ın gezilmesi gereken köşelerindendir.

   • Selçuk

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneyinde yer alan tarihi zenginlikleriyle meşhur küçük bir ilçedir. Aydın sınırında yer alan belde, 35 bin kişilik nüfusuna karşın her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilir.

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.

   • Maçka

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ladin ormanlarıyla kaplı Değirmendere dere yatağına kurulan bu şirin ilçe, Trabzon’a gelen turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir.

   • Marmaris

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Muğla’ya bağlı güzel bir Ege ilçesi olan Marmaris; ormanlarla çevrelenmiş yapısı, mavi bayraklı koyları ve hareketli gece hayatıyla ülkemizin en çok tercih edilen yerlerindendir.

   • Kaş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Antalya’nın en güzel yerlerinden olan Kaş upuzun altın rengi plajları, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi!