Kütahya Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KÜTAHYA

   Antik çağlara kadar uzanan zengin tarihi ile mutlaka görülmesi gereken bir şehir olan Kütahya, Ege Bölgesi’nde bulunan; doğal güzellikleri, termal turizmi, çini ve porselenleri ile ünlü bir kenttir.

   Tarihi, milattan önce 3000’li yıllara kadar dayanan şehir, antik çağlarda “Kotiaeion” adıyla anılmaktadır. “Kotys’in Kenti” anlamına gelen bu isim, MS. 38’de Romalılar’ın Anadolu’ya gönderdiği bir komutanın ismidir. Ayrıca 17. yüzyılın ünlü gezgini Evliya Çelebi’nin doğduğu şehirdir.

   KÜTAHYA'YA NASIL GİDİLİR?

   Kütahya’ya karayolu, demiryolu ve havayolu ile seyahat etmek mümkündür. Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Zafer Havalimanı‘na çoğu şehirden seferler bulunmaktadır ve şehir merkezine 43 km uzaklıktadır.

   KÜTAHYA'DA NEREDE KALINIR?

   Termal turizmin geliştiği bir şehir olan Kütahya’da, kaplıcalarından faydalanabileceğiniz birçok termal otel bulunmaktadır ve yılın tamamında ziyaretçilere hizmet sunmaktadırlar. Termal oteller dışında birçok butik ve apart otel de şehirde yer almaktadır. Oteller yoğun olarak Adnan Menderes Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı‘nda yer almaktadırlar.

   Kütahya

   KÜTAHYA'DA GEZİLECEK YERLER

   · Kütahya’ya bağlı Gediz ilçesinde yer alan Aizanoi Antik Kenti, şehir merkezine 58 km uzaklıktadır. İsmini Zeus’un kızı Erato ve Kral Arkas’ın oğlundan aldığı tahmin edilen kent, önemli bir tarihi zenginliğe sahiptir. Antik kent, bu önemi nedeniyle “İkinci Efes” olarak adlandırılmaktadır.

   · Frig Vadisi, Frigyalılar’dan kalma önemli bir yerleşim birimidir. Eskişehir ve Afyon bölgesini kapsayan vadinin Kütahya bölümü, şehrin mutlaka gezilmesi gereken yerlerinin başında gelmektedir. Anıtlar, peri bacaları ve yer altı şehirleri bulunan vadide, Tanrıça Kybele için yapılmış birçok tapınak ve sunakları da görmek mümkündür.

   · Antik çağlardan günümüze sağ salim gelen az sayıdaki yapıdan biri olan Kütahya Kalesi, Hisar Tepesi’nde bulunmaktadır. Toplam 3 bölümden oluşan kalede; iki çeşme ve mescitle birlikte birer gazino ve kır kahvesi yer almaktadır. Kalenin surları 5. yüzyılda Bizanslılar tarafından, Orta Hisar Mescidi’nin ise Germiyanoğlu Süleyman Şah tarafından 1377-1378 yılları arasında yapıldığı düşünülmektedir.

   · 1237-1243 yılları arasında inşa edilen Dönenler Mevlevihanesi, son halini 1812 yılında almıştır. Mevlevihane, Konya ve Afyon’da bulunan Mevlevihanelerden sonra en önemli Mevlevi dergahıdır.

   · Dumlupınar ilçesinde yer alan Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde, Kurtuluş Savaşı‘ndan kalan silahlar, kılıçlar ve savaç dönemine ait fotoğraflar sergilenmektedir.

   · Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde hayatını kaybeden askerlerin hatırası için yapılan Dumlupınar Şehitliği, 1992 yılında yapılmıştır. Şehitlikte, muharebede hayatını kaybeden 500 er ve 100 subayın mezar taşları bulunmaktadır.

   · Kütahya Çinili Camii, mimari açıdan büyük zenginliğe sahiptir. Camiinin minaresi Orta Asya mimari çizgilerini taşırken; kubbesi, gövdesi ve cemaat yeri ise Selçuklu devri mimarisi izlerine sahiptir. Dış yüzey ise bütünüyle seramik kaplıdır.

   · Çini hakkında açılan ilk müze olan Kütahya Çini Müzesi, Germiyan Beyi II. Yakup’un yaptırdığı külliyenin imaret bölümünde bulunmaktadır. 1999 tarihinden bu yana ziyarete açıktır. Müzede, 14. yüzyıldan günümüze dek yapılan çeşitli çini eserleri sergilenmektedir.

   · Kütahya Arkeoloji Müzesi, 1314 yılında Umur Bin Savcı tarafından yaptırılan Vacidiye Medresesi içerisinde bulunmaktadır. Müzede; Hitit, Helenistik, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi eserler sergilenmektedir.

   Kütahya

   KÜTAHYA'DA NE YENİR?

   Kendine has yöresel lezzetleri ile ünlü geniş bir mutfağa ev sahipliği yapan Kütahya’da, yaz aylarında hazırlanan “ak tarhana” çorbası özel lezzetler arasında öne çıkmaktadır. Bir diğer tarhana çeşidi ise bölgede ekşi tarhana olarak da bilinen kızılcık tarhanasıdır ve soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Yörenin diğer ünlü çorba çeşitleri ise; çevirme çorba, miyane çorbası ve çene çarpan çorbasıdır. Cimcik, şibitli tavuk tiridi, tosunum, ilebada dolması ve lokum da yörenin tadılması gereken diğer lezzetleridir.

   KÜTAHYA FESTİVALLERİ

   · Fetih Kutlamaları ve Bahar Bayramı - 6 Mayıs

   · Ulusal Simav Eynal Kaplıcaları Şairler Şöleni - 17/19 Mayıs

   · Domaniç Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri - 2-3 Haziran

   · Şaban Dede Leblebi ve Bahar Festivali - Haziranın ilk haftası

   · Linyit Kültür Sanat Festivali - 29/30 Haziran

   · Geleneksel Gediz Tarhana Festivali - 1/10 Ağustos

   · Simav Geleneksel Panayırı - 26 Ağustos/4 Eylül

   · Tavşanlı Leblebi ve Kömür Festivali - 30 Ağustos/3 Eylül

   · Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri - 2 Eylül

   • Mersin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Antalya ve Adana’nın ardından Akdeniz Bölgesi’nin en kalabalık üçüncü şehri olan Mersin, binlerce yıllık geçmişiyle bölgenin en eski ve önemli yerleşkelerinden biri olmuştur.

   • Ordu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yeşilin her tonunu görebileceğiniz eşsiz doğası, denizden metrelerce yüksekteki el değmemiş yaylaları, tarihi mekanları ve eşsiz Karadeniz mutfağı ile Ordu, Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor!

   • Çorum

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski uygarlıklarının başkenti olan Çorum, Hattuşaş ve Alacahöyük gibi tarihi yerlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   • Nevşehir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir, dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip olan ve turizm bakımından birçok ülkenin örnek gösterdiği tatil noktalarından biridir.

   • Artvin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çoruh Nehri’nin yanında yemyeşil bir vadi üzerinde kurulmuş olan Artvin, Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor.

   • Ankara

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan başkent Ankara, meşhur Kuğulu Parkı, Kızılay Meydanı gibi sembolik yerleri ve kış aylarındaki ünlü ayazıyla biliniyor.