Lihtenştayn Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   LİHTENŞTAYN

   İsviçre ve Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri. Alp Dağları’nın eteklerinde konumlanan Lihtenştayn tarihi şatoları ve katedrallerinin yanı sıra mükemmel doğası ve insana huzur veren atmosferiyle Avrupa turunda yeni bir heyecan arayan gezginler için biçilmiş kaftan!

   Bu yazımızda ‘Alplerin Gölgesindeki Ufak Ülke’ Lihtenştayn’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   LİHTENŞTAYN’A NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarının Lihtenştayn’a giriş yapabilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekiyor. Ülkemizden direkt seferin bulunmadığı ülkeye yaklaşık 100 km uzaklıktaki Zürih’e indikten sonra karayolu aktarmasıyla ulaşabilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’DA NEREDE KALINIR?

   Avusturya ve İsviçre’nin ortasında yer alan Lihtenştayn’a gelen ziyaretçiler genellikle günübirlik veya 1-2 günlüğüne geliyor. Konaklama açısından çok da fazla alternatifin bulunmadığı ülkede genellikle Altın Yol civarında toplanmış olan sınırlı sayıdaki konaklama tesisinden herhangi birinde kalabilirsiniz.

   Lihtenştayn

   LİHTENŞTAYN’DA GEZİLECEK YERLER

   • Altın Yol (Stadtle Caddesi): Altın Yol için Lihtenştayn’ın kalbinin attığı yer demek pek de yanlış olmaz. Hali hazırda oldukça ufak bir yüzölçümüne sahip olan ülkenin en işlek noktası olan bölgede resmi kurumlardan alışveriş dükkanlarına, cafe & restoranlardan otellere kadar birçok sosyal alanı bulabilir, oldukça yakın konumdaki tren turlarına katılarak şehir turuna çıkabilirsiniz.

   • Alp Dağları: Avrupa’da kış turizminin bir numaralı adresi olan Alp Dağları denilince akla ilk olarak İsviçre geliyor ancak Lihtenştayn’da İsviçre kadar olmasa da oldukça kaliteli tesislere sahip. Kasım ayından sonra büyük ilgi gören kayak merkezlerine giderek mükemmel bir atmosferde karın keyfini çıkarabilirsiniz!

   • Vaduz Şatosu: Alp Dağları’nın kıyısında yer alan Vaduz’un en güzel noktalarından birinde konumlanan şatonun geçmişi 12. Yüzyıla kadar dayanıyor. Lihtenştayn’ın simge yapısı olarak görülen yapı günümüzde prensin ikametgahı olarak kullanılırken, yılın belirli bölümlerinde ziyaretçilere kapılarını açıyor.

   • Vaduz Katedrali: Lihtenştayn’ın en büyük dini merkezi olan katedral 1800’lü yılların sonunda inşa edilmiş. Mimari yapısıyla dikkat çeken yapı ülkede turistlerin en çok gittiği yerlerden.

   • Balzers: Lihtenştayn’ın güneyinde konumlanan köy ülkenin en çok ilgi gören yerlerinden biri. Sadece 5-6 binlik nüfusa sahip olan bölge sakin ve huzurlu atmosferinin yanı sıra el değmemiş doğal ortamıyla ziyaretçilerine masal gibi anlar yaşatıyor!

   Lihtenştayn

   LİHTENŞTAYN’DA NE YENİR?

   İsviçre ve Avusturya arasında kalan Lihtenştayn’da yemek olarak da genellikle bu ülkelerin etkisi görülüyor. Ülkeye geldiğinizde patates, peynir, domuz ve dana eti vs. gibi ürünlerin ağırlıklı olarak kullanıldığı yemeklerin tadabilir, bölgenin meşhur çikolata ve üzümlerini deneyebilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’DA GECE HAYATI

   Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lihtenştayn’da gece hayatı yok denecek kadar az. Yılın belirli dönemlerindeki festivaller dışında oldukça sakin geceler geçiren ülkeye geldiğinizde akşamları dışarı çıkmak isterseniz sayıları oldukça sınırlı olan barlar, cafe & restoranlar veya jazz kulüplerine gidebilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Kış aylarında soğuk bir havanın görüldüğü Lihtenştayn’da bu dönemde genellikle ülke karlarla kaplı oluyor. Hava şartları bakımından en güzel dönemlerini Mayıs-Eylül arasında yaşayan ülkeye bu tarihlerin yanı sırad veya kış turizmi için oldukça elverişli olan Aralık-Şubat periyodunda da gelebilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Liechtenstein Operettas – Ocak

   • Monster Concert – Mart

   • Triesenberg Spring – Mart

   • Bargar-Fruahlig-Mountain Spring – Nisan

   • LGT Alpine Marathon – Haziran

   • Vaduz Film Festival – Temmuz

   • Liechtenstein Guitar Days – Temmuz

   • The Triesenberger Wochen – Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Kahire

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’nın en kalabalık ve en büyük kenti olan Kahire, Firavunlar dönemi ile başlayan binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiştir

   • Malta

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz’de ufak bir ada ülkesi olan Malta geçmişi tarih öncesi dönemlere kadar dayanan tarihi bir ülke.

   • Vilnius

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Litvanya’nın başkenti olan Vilnius uzun yıllar süren Sovyet işgalinin ardından son 20-30 yılda toparlanma sürecine girmiş bir şehir.

   • Zürih

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bankacılık merkezi olan Zürih hem tarihi mekanları hem de İsviçre’nin meşhur doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri!

   • Dublin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan İrlanda’nın idari, ekonomi ve kültür başkenti olarak adını duyuran Dublin; dünyaca ünlü edebiyatçılar ve yetiştirdiği ünlü müzisyenler sayesinde, Avrupa’nın en eğlenceli partilerine ev sahipliği yapmaktadır.

   • Botsvana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’da demokrasi olarak en gelişmiş ülkelerden birisi olan Botsvana bunun yanı sıra ülkedeki elmas madenleri ve çok sayıdaki doğal yaşam parkıyla biliniyor.