Lihtenştayn Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   LİHTENŞTAYN

   İsviçre ve Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri. Alp Dağları’nın eteklerinde konumlanan Lihtenştayn tarihi şatoları ve katedrallerinin yanı sıra mükemmel doğası ve insana huzur veren atmosferiyle Avrupa turunda yeni bir heyecan arayan gezginler için biçilmiş kaftan!

   Bu yazımızda ‘Alplerin Gölgesindeki Ufak Ülke’ Lihtenştayn’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   LİHTENŞTAYN’A NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarının Lihtenştayn’a giriş yapabilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekiyor. Ülkemizden direkt seferin bulunmadığı ülkeye yaklaşık 100 km uzaklıktaki Zürih’e indikten sonra karayolu aktarmasıyla ulaşabilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’DA NEREDE KALINIR?

   Avusturya ve İsviçre’nin ortasında yer alan Lihtenştayn’a gelen ziyaretçiler genellikle günübirlik veya 1-2 günlüğüne geliyor. Konaklama açısından çok da fazla alternatifin bulunmadığı ülkede genellikle Altın Yol civarında toplanmış olan sınırlı sayıdaki konaklama tesisinden herhangi birinde kalabilirsiniz.

   Lihtenştayn

   LİHTENŞTAYN’DA GEZİLECEK YERLER

   • Altın Yol (Stadtle Caddesi): Altın Yol için Lihtenştayn’ın kalbinin attığı yer demek pek de yanlış olmaz. Hali hazırda oldukça ufak bir yüzölçümüne sahip olan ülkenin en işlek noktası olan bölgede resmi kurumlardan alışveriş dükkanlarına, cafe & restoranlardan otellere kadar birçok sosyal alanı bulabilir, oldukça yakın konumdaki tren turlarına katılarak şehir turuna çıkabilirsiniz.

   • Alp Dağları: Avrupa’da kış turizminin bir numaralı adresi olan Alp Dağları denilince akla ilk olarak İsviçre geliyor ancak Lihtenştayn’da İsviçre kadar olmasa da oldukça kaliteli tesislere sahip. Kasım ayından sonra büyük ilgi gören kayak merkezlerine giderek mükemmel bir atmosferde karın keyfini çıkarabilirsiniz!

   • Vaduz Şatosu: Alp Dağları’nın kıyısında yer alan Vaduz’un en güzel noktalarından birinde konumlanan şatonun geçmişi 12. Yüzyıla kadar dayanıyor. Lihtenştayn’ın simge yapısı olarak görülen yapı günümüzde prensin ikametgahı olarak kullanılırken, yılın belirli bölümlerinde ziyaretçilere kapılarını açıyor.

   • Vaduz Katedrali: Lihtenştayn’ın en büyük dini merkezi olan katedral 1800’lü yılların sonunda inşa edilmiş. Mimari yapısıyla dikkat çeken yapı ülkede turistlerin en çok gittiği yerlerden.

   • Balzers: Lihtenştayn’ın güneyinde konumlanan köy ülkenin en çok ilgi gören yerlerinden biri. Sadece 5-6 binlik nüfusa sahip olan bölge sakin ve huzurlu atmosferinin yanı sıra el değmemiş doğal ortamıyla ziyaretçilerine masal gibi anlar yaşatıyor!

   Lihtenştayn

   LİHTENŞTAYN’DA NE YENİR?

   İsviçre ve Avusturya arasında kalan Lihtenştayn’da yemek olarak da genellikle bu ülkelerin etkisi görülüyor. Ülkeye geldiğinizde patates, peynir, domuz ve dana eti vs. gibi ürünlerin ağırlıklı olarak kullanıldığı yemeklerin tadabilir, bölgenin meşhur çikolata ve üzümlerini deneyebilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’DA GECE HAYATI

   Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lihtenştayn’da gece hayatı yok denecek kadar az. Yılın belirli dönemlerindeki festivaller dışında oldukça sakin geceler geçiren ülkeye geldiğinizde akşamları dışarı çıkmak isterseniz sayıları oldukça sınırlı olan barlar, cafe & restoranlar veya jazz kulüplerine gidebilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Kış aylarında soğuk bir havanın görüldüğü Lihtenştayn’da bu dönemde genellikle ülke karlarla kaplı oluyor. Hava şartları bakımından en güzel dönemlerini Mayıs-Eylül arasında yaşayan ülkeye bu tarihlerin yanı sırad veya kış turizmi için oldukça elverişli olan Aralık-Şubat periyodunda da gelebilirsiniz.

   LİHTENŞTAYN’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Liechtenstein Operettas – Ocak

   • Monster Concert – Mart

   • Triesenberg Spring – Mart

   • Bargar-Fruahlig-Mountain Spring – Nisan

   • LGT Alpine Marathon – Haziran

   • Vaduz Film Festival – Temmuz

   • Liechtenstein Guitar Days – Temmuz

   • The Triesenberger Wochen – Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Erivan

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Erivan, 1991’de Sovyet Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Ermenistan’ın başkentidir.

   • Ljubljana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sahip olduğu yeşil alanlar ile ününü tüm dünyaya yayan ve “2016 Avrupa Yeşil Başkenti” seçilen Ljubljana hem eski hem de yeni şehir kısmıyla ziyaretçilerine eşsiz bir tatil vadediyor!

   • Paris

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyadaki en romantik şehirlerden biri olarak kabul edilen Paris, Avrupa’da en çok turist çeken yerlerin başında geliyor.

   • Atina

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir.

   • Münih

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Almanya’nın güneydoğu kısmında yer alan Münih, başkent Berlin ve Hamburg’dan sonra ülkenin en büyük üçüncü kenti konumunda.

   • Milano

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milano başkent Roma’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip