Lüksemburg Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   LÜKSEMBURG

   Bütün toprakları Fransa ve Almanya ile çevrilmiş olan Lüksemburg Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri. Geçmişi Ortaçağ’a kadar uzanan Lüksemburg tarihi kaleleri ve yemyeşil doğal güzellikleriyle tatiline 1-2 günlük heyecan katmak isteyenler için en doğru adreslerden biri!

   Bu yazımızda ‘Avrupa’nın Küçük İsviçre’si’ Lüksemburg’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   LÜKSEMBURG’A NASIL GİDİLİR?

   Türk pasaportuna sahip yolcuların Lüksemburg’a giriş yapabilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekiyor. Ülkemizden direkt uçuşların düzenlendiği Lüksemburg’a yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz gibi Brüksel’den 2-3 saatlik bir tren yolculuğuyla da gidebilirsiniz.

   LÜKSEMBURG’DA NEREDE KALINIR?

   Genellikle kısa süreli veya günübirlik gezilerin adresi olan ülkede konaklama açısından çok fazla alternatif bulunmuyor. Lüksemburg’a geldiğinizde sayıları yaklaşık yüz civarında olan otellerden bütçenize ve kriterlerinize uygun olan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   Lüksemburg

   LÜKSEMBURG’DA GEZİLECEK YERLER

   • Ardenler: Birçok kesim tarafından ‘Küçük İsviçre’ adıyla anılan bölge sahip olduğu inanılmaz doğal atmosfer ve huzurlu ortamıyla ülkenin en çok ilgi gören yerleri arasında ilk sıralarda geliyor. Outdoor sporlar için oldukça elverişli bir yer olan Ardenler’de dağ yürüyüşlerinden tırmanışlara, bisiklet sürmekten kampa kadar çok çeşitli aktiviteyi yapmak mümkün.

   • Place d’Armes: Ülkenin en çok turist çeken noktalarının başında gelen meydan için Lüksemburg’un kalbinin attığı yer demek pek de yanlış olmaz. Ülkedeki askeri ve dini törenleri konserler, festivaller vs. gibi çok sayıda etkinliğin adresi olan meydan özellikle yaz aylarında oldukça hareketli bir atmosfere sahip oluyor.

   • Bock Casemates: Ortaçağ’da kayalıkların üstüne inşa edilen kale Lüksemburg’da en çok turist çeken yerlerin başında geliyor. Yıllarca savunma amaçlı olarak büyük fayda sağlayan kale ve surları düzenlenen tur gezileriyle görebilir, yer altındaki tünelleri gezebilir, Petrus Vadisi’nin eşsiz manzarasını kuşbakışı olarak seyredebilirsiniz.

   • Notre-Dame Katedrali: Lüksemburg’un en önemli dini merkezi olan kilise 1600’lü yılların başına Belçikalılar tarafından inşa edilmiş bir mekan. Rönesans mimarisinden izler taşıyan ve ülkenin sembol yapılarından olan katedral Lüksemburg’da görülmesi gereken yerlerden.

   • Büyük Dük Sarayı: 1500’lü yılların ortalarında inşa edilen saray İkinci Dünya Savaşı’nda zarar gördükten sonra restore edilerek günümüzdeki görüntüsüne ulaşmış. Ülkenin siyasi olarak merkezi olan sarayı düzenlenen turlarla gezebilirsiniz.

   • Adolphe Köprüsü: Petrus Nehri üzerinde konumlanan ve 150 metreden fazla bir uzunluğa sahip olan köprü 1900’lü yılların başında inşa edilmiş. Ülkedeki önemli tarihi yapılardan biri olan Adolphe Köprüsü aynı zamanda yaya trafiğine de açık durumda.

   • Vianden: Ortaçağ’dan kalma tarihi bir şehir olan Vianden örme taşlarla yapılmış dar sokaklarıyla ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Patika yollardan çıkabileceğiniz tarihi kaleden olağanüstü bir doğa manzarasını izleyebilirsiniz.

   Lüksemburg

   LÜKSEMBURG’DA NE YENİR?

   Lüksemburg’da çevre ülkelerden büyük oranda etkilenmiş bir mutfak bulunuyor. Alman, Fransız ve Belçika & Hollanda mutfağından çok sayıda yemeği bulabileceğiniz ülkede yöresel ürünlerden tatmanız gereken şeylerin başında ise şarap geliyor. Dünya mutfağından lezzetler sunan birkaç restoranın da bulunduğu Lüksemburg’da kek, şekerleme gibi şeylerin yanı sıra Ardenler jambonunu da deneyebilirsiniz.

   LÜKSEMBURG’DA GECE HAYATI

   Lüksemburg ziyaretçilerine gece hayatı açısından çok fazla alternatif sunmuyor. Oldukça küçük bir alana sahip olan ülkede genellikle Place d’Armes bölgesinde toplanmış olan barlardan birine gidebilir, eğer ziyaretiniz Temmuz ayına denk geliyorsa büyük ilgi gören Rock-A-Field festivaline katılabilirsiniz.

   LÜKSEMBURG’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Lüksemburg’da kış ayları soğuk geçerken yaz aylarında sıcaklıklar normal seviyelerine geliyor. Genellikle kar yağışı altında geçen Kasım-Şubat dönemine nazaran mevsim şartlarının oldukça ideal olduğu Nisan-Eylül periyodu Lüksemburg’a gelmek için en ideal dönem olarak ön plana çıkıyor.

   LÜKSEMBURG’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Luxembourg City Film Festival – Şubat

   • Duck Race – Nisan

   • Europe Day – Mayıs

   • ING Night Marathon Luxembourg – Mayıs

   • Fête de la Musique – Haziran

   • Summer in the City – Haziran

   • Rock-A-Field – Temmuz

   • E-Lake Festival – Ağustos

   • Schueberfouer – Ağustos

   uygunfiyat-apps
   • Kyoto

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde 17 farklı yapı bulunduran Kyoto, geleneksel Japon kültürünü en iyi şekilde temsil eden ve geyşa efsanesinin doğduğu yer olarak geçmektedir.

   • Leipzig

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı olan Leipzig Dresden ile birlikte eyaletin en büyük iki şehrinden biridir.

   • Marsilya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Fransa’nın Akdeniz kıyısında konumlanan ve M.Ö. 6. Yüzyılda Foçalılar tarafından kurulun Marsilya Avrupa’nın en önemli liman şehirlerinin başında geliyor.

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir

   • Kahire

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’nın en kalabalık ve en büyük kenti olan Kahire, Firavunlar dönemi ile başlayan binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiştir

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa arasında dağların arasına kurulmuş bir ülke olan Andorra ismini duyduğumuz zaman ‘Nerede?’ diye düşündüğümüz Avrupa’nın en ufak ülkelerinden birisi.