Madrid Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   MADRİD

   İspanya’nın başkenti Madrid Avrupa’da en çok turist ağırlayan şehirlerin başında geliyor. İspanya gezisi denilince akla ilk olarak Barselona geliyor ancak Retiro Parkı, Plaza de Mayor, Kraliyet Sarayı gibi birçok tarihi mekana ev sahipliği yapan Madrid de mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   Bu yazımızda ‘İspanyolların tarihi şehri’ Madrid’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   MADRİD’E NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarından vize isteyen İspanya’ya ülkemizden haftanın her günü seferler düzenleniyor. İstanbul’dan yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrası Madrid Barajas Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

   MADRİD’DE NEREDE KALINIR?

   Avrupa’nın en önemli başkentlerinden Madrid’de konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Ağırlıklı olarak Puerta del Sol meydanının çevresinde konumlanmış olan butik pansiyonlardan beş yıldızlı otellere varana kadar değişen kalitedeki tesislerden kriterlerinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Eğer ekonomik olarak daha uygun bir mekan ararsanız da şehir merkezine biraz uzak yerleri tercih edip ulaşım için metro veya hop on & hop off turistik otobüsleri kullanabilirsiniz.

   Puerta del Sol

   MADRİD’DE GEZİLECEK YERLER

   • Puerta del Sol: Madrid’e geldiğinizde ilk görmeniz gereken yer Puerta del Sol. Şehrin kalbinin attığı yer olan meydanda Casa de Correos Kulesi, El Oso y El Madrano Heykeli gibi önemli eserlerin yanı sıra cafe, restoran, otel, alışveriş merkezleri, ünlü markaları ait mağazalar yer alıyor.

   • Retiro Parkı: 17. Yüzyılda inşa edilen park Madrid’de en çok turist ağırlayan yerlerin başında geliyor. İçerisinde iki adet sanat galerisinin yanı sıra büyük bir de gölün bulunduğu Retiro Parkı’nda yorucu Madrid gezinize keyifli bir mola verebilirsiniz!

   • Madrid Kraliyet Sarayı: İnşası 18. Yüzyıla kadar dayanan saray şehrin en önemli tarihi mekanlarının başında geliyor. 1930’lu yıllara kadar İspanyol Kralının yaşadığı Madrid Kraliyet Sarayı günümüzde ise resmi törenler için kullanılıyor.

   • Plaza Mayor: Habsburg Hanedanlığı döneminde inşa edilen meydan Madrid’in bir başka ünlü merkezlerinden biri. 1600’lü yıllarda İspanya Krallığı’nı yöneten 3.Felipe’nin heykelinin bulunduğu Plaza Mayor’da birçok cafe ve restoran bulunuyor.

   • Reina Sofia Müzesi: Pablo Picasso’nun dünyaca ünlü “Guernica” adlı eserine de ev sahipliği yapan müze dört kattan oluşuyor. Birçok önemli koleksiyonun görülebileceği Reina Sofia şehrin en önemli müzelerinden.

   • Prado Müzesi: 1800’lü yılların başından bu yana ziyaretçilerini kabul eden müzede oldukça değerli koleksiyonları görmek mümkün. Madrid’in dünyaca ünlü müzesi Prado’da tablolar, eski para ve askeri madalyalar, heykeller, eşyalar gibi materyalleri görebilirsiniz.

   Plaza Mayor

   • Santiago Bernabeu: Dünyanın en büyük spor kulübü olarak gösterilen Real Madrid’in futbol maçlarını oynadığı stadyum şehirdeki en ünlü yapıların başında geliyor. Maç olduğu günler kapalı gişe olan Santiago Bernabeu’yu düzenlenen stadyum turlarıyla gezebilir, kulübün müzesini ve mağazasını gezebilirsiniz.

   • Gran Via: Madrid’in kalbinin attığı yerlerden biri olan cadde Plaza de Alcala ve Plaza de Espana bölgelerinin arasında konumlanıyor. Şehrin en meşhur caddesi olan Gran Via’da yüzlerce mağaza, kafe, bar, restoran bulunuyor. 

   • Puerta de Alcala: Madrid’deki en ünlü binalardan olan Puerta de Alcala 1700’lü yılların sonunda inşa edilmiş. Plaza de la Independencia bölgesinde yer alan ve melek figürlü dünyaca ünlü heykeliyle bilinen yapıyı görmeden şehirden ayrılmamalısınız!

   • El Rastro: Şehrin meşhur pazar alanı için İstanbul’un Tathakale’si desek pek de yanlış olmaz! Evcil hayvanlardan antikalara, ikinci el kıyafetlerden süs eşyalarına kadar birçok malzemenin satıldığı El Rastro’yu gezip hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

   • Almudena Katedrali: Şehirdeki en görkemli dini yapıların başında gelen katedralin inşası 100 seneden uzun bir süre almış! Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Almudena Katedrali Madrid’in en çok turist çeken yapılarının başında geliyor.

   • Plaza de Cibeles: Şehrin önemli merkezlerinden olan meydan 1700’lü yılların sonundan beri Madridlilerin yoğun olarak kullandığı yerlerden. Madrid’deki meşhur yapılardan Kibele Sarayı’na da oldukça yakın bir konumda bulunan Plaza de Cibeles şehirde görülmesi gereken yerlerden.

   • Las Ventas: Yıllarca İspanyolların dünyaca ünlü boğa güreşlerine ev sahipliği yapmış olan arena 1931 yılında inşa edilmiş. 25 bin izleyici kapasitesiyle Madrid’in en büyük arenası olan Las Ventas’ta isterseniz boğa güreşlerini canlı izleyebilir, isterseniz de düzenlenen turlarla bu tarihi yapıyı gezebilirsiniz.

   • Plaza de Espana: Madrid’in en önemli buluşma merkezlerinden olan meydanda Don Kişot ve Sancho Panza gibi önemli figürlerin heykellerini görebilirsiniz. İspanyolların ünlü diktatörü Franco döneminde inşa edilen meydan şehirde görülmesi gereken yerlerden.

   • Thyssen Bornemisza: 1921 ile 2002 yılları arasında yaşamış olan Baron Heinrich Thyssen Bornemisza’ya ait olan kişisel koleksiyonun sergilendiği müze 1992 yılında ziyarete açılmış. Geçmişi 7. Yüzyıla kadar dayanan ve İtalyan, Alman, Fransız sanatçılara ait eserleri görebileceğiniz Thyssen Bornemisza, özellikle sanatseverlerin Madrid’de mutlaka görmesi gereken yerlerden.

   Las Ventas

   MADRİD’DE NE YENİR?

   Madrid’de İspanyol mutfağının en güzel lezzetleri sizi bekliyor olacak. Istakoz, yengeç gibi deniz ürünlerinin de sıklıkla tüketildiği şehre geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken yemek ise bir çeşit pilav olan Paella. Ülkede oldukça yaygın olan ve İspanyolların resmi yemeği denilebilecek bir lezzet olan Paella deniz ürünleri veya tavuk, hindi, ördek etinden yapılıyor. Madrid’e geldiğinizde diğer yöresel yemekleri de tatmak isterseniz de dana etinden yapılan yahni türü olan Cocido Madrileno, kalamar sandviçi Bocadillo de Calamares ve İspanyolların dünyaca ünlü Tapas’ını deneyebilirsiniz.

   MADRİD’DE GECE HAYATI

   Oldukça renkli bir gece hayatı anlayışı bulunan Madrid’de eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Gece yarısına doğru açılan mekanlar özellikle hafta sonu gün ağarıncaya kadar açık oluyor. Ağırlıklı olarak Gran Via ve Puerta Del Sol civarında yoğunlaşmış gece kulüpleri, barlar, diskolar vs. gibi farklı eğlence tarzlarına hitap eden sayısız mekandan birini tercih ederek şehrin gece hayatını yakından görebilirsiniz. Kimi mekanların girişinde kıyafet kontrolünün yapıldığı Madrid’in en meşhur mekanları ise Joy Madrid, Pacha, Torero ve Bash.

   MADRİD’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Avrupa’nın en çok turist çeken başkentlerinden olan Madrid ülke içinde Barselona’nın biraz gölgesinde kalmış durumda. İspanya’daki diğer tatil merkezlerine kıyasla turistlerin daha az tercih ettiği şehre gelmek için en ideal periyod ise Eylül- Ekim ve Mart-Haziran arasında kalan dönem.

   MADRİD’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Nochevieja –Ocak

   • San Isidro – Mayıs

   • Dos de Mayo – Mayıs

   • La Paloma – Ağustos

   • Madrid Pride Week – Temmuz

   • Festival de Otoño – Ekim

   • Almudena – Kasım

   uygunfiyat-apps
   • Oslo

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bir liman kenti olan Oslo uçsuz bucaksız yemyeşil alanları, Viking tarihine ışık tutan müzeleri ve yüksek yaşam standardıyla gelen turistlerin bir parçasını kendinde bırakıyor!

   • Sofya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte Roma, Bizans ve Osmanlı yönetimi altına girmiş olan Sofya tarihi dokusuyla bölgenin en önemli şehirlerinden biri.

   • Jamaika

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Ünlü kaşif Cristopher Colombus, Küba’nın güneyinde Karayipler’de bir ada ülkesi olan Jamaika’yı “Gözlerimin gördüğü en güzel ada” olarak tanımlamış.

   • Erivan

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Erivan, 1991’de Sovyet Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Ermenistan’ın başkentidir.

   • Beyrut

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Savaşın izlerini silip toparlanma sürecine giren Beyrut hem Türkiye’ye yakınlığı hem de tarihi mekanlarıyla yakın destinasyonlarda tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi konumunda.