Malta Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   MALTA

   Akdeniz’de ufak bir ada ülkesi olan Malta geçmişi tarih öncesi dönemlere kadar dayanan tarihi bir ülke. Yakın dönemde dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones’in çekimlerine ev sahipliği yaparak ününü tüm dünyaya yayan Malta dar sokaklı tarihi şehirleri, enfes Akdeniz mutfağı ve dünyanın en güzel plajlarından biri olan ‘Blue Lagoon’ ile ziyaretçilerine dört dörtlük bir tatil vadediyor!

   Bu yazımızda ‘Akdeniz’in Küçük Cenneti’ Malta’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   MALTA’YA NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarının Malta’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekiyor. Ülkemizden haftanın belirli günlerinde direkt seferlerin düzenlendiği ülkeye yaklaşık 2,5-3 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz.

   MALTA’DA NEREDE KALINIR?

   Yaz aylarında turistlerin büyük ilgisin çeken Malta’da konaklama tesisleri farklı alanlara dağılmış durumda. Ülkeye geliş amacınıza bağlı olarak başkent Valletta, Gozo Adası veya Sliema’da yer alan butik pansiyonlardan kaliteli otellere kadar değişen yelpazedeki tesislerden bütçenize uygun olan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   Malta

   MALTA’DA GEZİLECEK YERLER

   • Mdina: ‘Sessiz Şehir’ olarak da bilinen bu tarihi bölge Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin ilk sıralarında geliyor. Geçmişi 4000 yıl öncesine kadar uzanan ve Game Of Thrones dizisinde de set olarak kullanılan şehir UNESCO’nun Dünya Mirası Yerler Listesi’nde yer alıyor. Sapsarı kum taşlarından inşa edilmiş hayranlık bırakan bir mimariye sahip yüzyıllık binaları ve labirenti andıran dar sokaklarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatan Mdina’ya aşık olacaksınız!

   • Gozo Adası: Ülkenin en büyük ikinci adası olan Gozo özellikle su sporları için oldukça elverişli koylarıyla büyük ilgi görüyor. Yakın dönemde yıkılan Azur Penceresi gibi doğa harikası yapılara da ev sahipliği yapan ada Malta’da görülmesi gereken yerlerden.

   • Comino Adası: Malta’nın en küçük adası olan Comino sahip olduğu plajlarıyla turistlerin akın ettiği yerlerin başında geliyor. Yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğrayan dünyaca ünlü ‘Blue Lagoon’ plajında denize girmeden Malta’dan dönmemelisiniz!

   • Üst Kışla Bahçeleri: Başkent Valletta’da konumlanan bahçe dünyaca ünlü TV serisi ‘Game of Thrones’ dizisinde mekan olarak kullanıldıktan sonra ününe ün katmış bir mekan. Neredeyse bütün ülkenin panoramik manzarasını ayaklar altına seren bahçe ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor!

   Malta

   • Azur Penceresi: Bir doğa harikası olan ‘Azure Window’ hali hazırda var olan ününü Game of Thrones ile beraber tüm dünyaya yaymıştı. Gozo Adası’ndaki Dwejra Koyu’nda konumlanan ve kireç taşlarının doğal olarak aldığı şekillerle oluşan bölge UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyordu ancak 2017 yılının Mart ayında şiddetli bir fırtına nedeniyle tamamen sular altında kaldı.

   • Sliema: Cumbalı evleri, dar sokakları, rengarenk binalarıyla adeta bir film setine gelmiş hissi yaratan Sliema ülkenin en güzel yerlerinin başında geliyor. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken tarihi şehir Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • Elmo Kalesi: Bizim tarihimiz açısından da büyük önem taşıyan kale Malta’nın en turistik yerlerinin başında geliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun kaybettiği meşhur ‘Malta Kuşatması’ hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz mekan günümüzde müze olarak hizmet veriyor.

   • Temel Reis Köyü (Popeye Village): Dünyaca ünlü ‘Temel Reis’ için kurulmuş bir film setinin korunarak günümüze kadar ulaştırılmasıyla kurulmuş olan köy Malta’da büyük ilgi gören yerlerden. Düzenlenen turlarla gezebileceğiniz alanda hatıra fotoğrafları çektirebilirisiniz.

   MALTA’DA NE YENİR?

   Malta mutfağında doğal olarak ilk karşımıza çıkan şey deniz ürünleri oluyor. Tavşan eti tüketiminin de oldukça yaygın olduğu ülkede Akdeniz mutfağından hemen hemen her türlü lezzetin yanı sıra Türk ve Arap mutfağından yemekleri bulabileceğiniz restoranlar da yer alıyor. Malta’ya geldiğinizde taptaze deniz ürünlerinin yanında yöreye özgü içeceklerden ‘Kinnie’yi deneyebilirsiniz.

   Malta

   MALTA’DA GECE HAYATI

   Bir ada ülkesi olan Malta’da oldukça renkli bir gece hayatı var. Özellikle yaz aylarında dünyanın dört bir yanından turist çeken ülkede ünlü DJ’lerin canlı performanslarından gece kulüplerine, barlardan beach clublara kadar her türlü eğlence anlayışına uygun mekanı bulmam mümkün. Hareketli atmosferin sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü Malta’da özellikle Paceville bölgesinde yer alan mekanlara giderek doyasıya eğlenebilirsiniz.

   MALTA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Yılın her dönemi elverişli hava şartlarının bulunduğu Malta sadece kış mevsiminde biraz soğuk oluyor. Tatile her zaman uygun atmosferiyle Avrupa’da alternatif tatil bölgeleri arasında ön plana çıkan ülkenin tadını doyasıya çıkarmak isterseniz tatil için Mayıs-Eylül arasında kalan periyodu tercih edebilirsiniz.

   MALTA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Malta Fireworks Festival – Nisan

   • Malta International Arts Festival – Haziran

   • Malta Jazz Festival – Temmuz

   • Notte Bianca – Ekim

   • Festival Mediterranea – Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Brüksel

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel siyasi kimliğinin yanı sıra birçok tarihi mekana ve müzeye de ev sahipliği yapıyor.

   • İzlanda

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atlas Okyanusu’nun en kuzeyinde, Amerika ve Avrupa’nın arasında yer alan bir ada olan İzlanda coğrafi konum olarak Amerika’ya daha yakın olmasına rağmen Avrupa ülkesi olarak kabul ediliyor.

   • Okinawa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor.

   • Brugge

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Belçika’nın Ortaçağdan bu yana dokusu bozulmamış şehri Brugge tarihi dokusu, romantik atmosferi, asırlara meydan okuyan mimari yapıları ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.

   • Wisconsin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    ABD’nin kuzeyinde yer alan Wisconsin eyaleti Michigan Gölü’nün kenarında kurulmuş bir yer.

   • Vilnius

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Litvanya’nın başkenti olan Vilnius uzun yıllar süren Sovyet işgalinin ardından son 20-30 yılda toparlanma sürecine girmiş bir şehir.