Manisa Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   MANİSA

   Batı Anadolu'da, Spil Dağı ile Gediz Nehri arasında yer alan Manisa, Ege bölgesi için önemli bir konumda bulunmakla beraber ticari ve sanayi bakımından da gelişmiş bir kentimizdir. 

   Tarihi MÖ. 3000 yıllarına kadar uzanan şehirde; Hitit, Frig, Lidya, Makedon, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarına ait kalıntılar bulunmaktadır. Tarih boyunca, kültür ve sanatın merkezi haline gelen ve ticaret yollarının kesiştiği Manisa; kültürel ve doğal zenginlikleri ile ilgi çekici tatil olanakları sunmaktadır.

   MANİSA'YA NASIL GİDİLİR?

   Manisa’ya havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Şehre en yakın havalimanı 39 km uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Buradan ister araç kiralayarak ister otobüs vasıtasıyla şehre ulaşabilirsiniz.

   MANİSA'DA NEREDE KALINIR?

   Manisa sizlere pek çok otel alternatifi sunmaktadır. İlçelerde 3, 4 veya 5 yıldızlı oteller, konuk evleri, apart oteller bulunmaktadır. Fiyatlar ise sunulan imkanlar ve merkezi konuma göre değişim göstermektedir.

   Manisa

   MANİSA'DA GEZİLECEK YERLER

   · Manisa Kalesi, kentin 1 km güneyinde, Spil Dağı’nın yamaçlarında kurulmuştur. Kalenin, şehri yapan Magnetler tarafından kurulduğu kabul edilmektedir fakat bu iddiaların bir kesinliği yoktur. Günümüze kadar kalıntıları gelen kale ile ilgili bir diğer iddia da Bizans döneminde, İmparator III. J. Ducas tarafından 1222 yılında yaptırıldığıdır.

   · Mimar Sinan’ın eşsiz eserlerinden biri olan Muradiye Camii, III. Murat adına bir külliye olarak 1583-1585 yılları arasında yapılmıştır. Kesme taştan yapılmış olan camiinin yanında medrese ve imarethane de bulunmaktadır.

   · İvaz Paşa tarafından 1484’te yaptırılan İvaz Paşa Camii, kesme taş ve tuğla işçiliği kullanılarak inşa edilmiştir. Camide, Osmanlı mimarisinin örneklerine ve çini sanatına rastlanır.

   · 1966 yılından bu yana milli park statüsünde yer alan Spil Dağı Milli Parkı, 6867 hektarlık bir alanda yer almaktadır. Parkta kanyon, mağara ve dolinlere rastlanır. Ayrıca, parka adını veren Spil Dağı eteklerinde birçok tarihi eser bulunmaktadır.

   · Lidya devletine başkentlik yapmış olan Sardes Antik Kenti, tarihteki ünlü Kral Yolu’nun başlangıcı olarak kabul edilir. Tarihi kütüphane ve kral tahtlarının günümüze sağlam olarak geldiği antik kentte, bilinen ilk tiyatronun kalıntılarına rastlanmıştır.

   · Ağlayan Kaya, efsanesiyle dünya çapında bir üne sahiptir. Efsaneye göre; Spil Dağı yakınlarında yaşayan ve Tantolos’un kızı olan Niobe'nin 12 çocuğu olmuştur. Bununla sürekli övünen Niobe, Zeus’un eşi olan Leto’nun iki çocuğu olduğu için her fırsatta ona karşı böbürlenmiştir. Bu durum Tanrıça Leto’yu sinirlendirir ve çocukları olan Artemis ile Apollon’u çağırıp Niobe’yi cezalandırmalarını söyler. Apollon ve Artemis oklarıyla Niobe’nin tüm çocuklarını öldürür. Niobe çocuklarının ölümünden sonra günlerce ağlar. Tanrı Zeus ona acır ve onu taşa çevirir

   · Osmanlı padişahı III. Murat tarafından 1585’de yaptırılan Muradiye Medresesi, 1937 yılından itibaren Manisa Müzesi olarak kapılarını ziyaretçilere açmıştır. Müzede Attila, Daldis, Apollonis, Tabala, Thyatira gibi antik kentlerden çıkarılan eserler yer almaktadır.

   · Kuladokya – Kula Peri Bacaları, İzmir-Ankara karayolunun 156. kilometresinde Burgaz köyü yakınında yer almaktadır. Volkanik bir yapıya sahip olan Kula’da peri bacaları, yağmur ve erezyonun etkisiyle oluşmuştur.

   · Şifa Şehri olarak anılan Manisa’nın buna sebep olan kaplıcalarından en çok ziyaretçi edileni Kurşunlu Kaplıcaları’dır. Kaplıcalara sağlık amaçlı gidenler, daha çok romatizma, cilt ve kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, sinirsel hastalıklar ve kireçlenme gibi rahatsızlıklara olumlu sonuç almak için bölgeyi ziyaret etmektedirler.

   · Kazıları günümüzde de devam eden Thyateira hakkındaki yazılı veriler, MÖ. 3. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Yapılan araştırmalarda, Makedonyalılara ait bir koloni kenti olduğu tespit edilen Thyateira, Hristiyanlığın ilk yedi kilisesinden birine de ev sahipliği yapmaktadır.

   Manisa

   MANİSA'DA NE YENİR?

   Hem İç Anadolu hem de Ege Bölgesi’nden etkilenmiş olan Manisa mutfağında, daha çok et ve süt ürünleri karşımıza çıkar. Manisa kebabı, odun köftesi ve börülce tarator, denenmesi gereken lezzetlerin başlıcalarıdır.

   Aslında Manisa denince akıllarda beliren şeylerin başında o meşhur ‘Mesir Macunu’ gelir. Yapısal olarak, 41 çeşit baharat ve şifalı ottan oluşan ve Osmanlı’dan miras kalmış bir macundur. İlk olarak, o dönemin ünlü hekimi Merkez Efendi tarafından, Yavuz Sultan Selim’in eşi Ayşe Hafsa Sultan’ın iyileşmesi için yapılıp kullanılmıştır. Daha sonra, halk tarafından ilgi görmesi nedeniyle halka da dağıtılmaya başlanmış ve tarifi öğrenilince insanlar tarafından yapılmaya başlanmıştır.

   MANİSA'DAKİ FESTİVALLER

   · Manisa Mesir Festivali - Mart

   · Cirit Festivali - 1/3 Eylül

   · Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri - Mayıs

   · Çam Festivali ve Tarım Fuarı - Mayıs

   · Kıranköy Uçurtma Şenliği - Mayıs

   · Köprübaşı Kültür Sanat ve Çilek Şenliği - 18/19 Mayıs

   · Çağlak Festivali ve Zeytin Şenlikleri - Mayıs

   · Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri - 31 Mayıs/5 Haziran

   · Karaelmas Kültür ve Sanat Festivali - Haziran

   · Adala Şeftali ve Kültür Şenliği - 10/11 Temmuz

   · Kavun Karpuz Festivali - Temmuz/Ağustos

   · Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri - Eylül

   · Uluslararası Turgutlu Kültür Sanat ve Bağbozumu Şenlikleri - 1/7 Eylül

   · Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali - 17/19 Eylül

   • Malatya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kral Yolu ve İpek Yolu’nun üstünde yer alan Malatya, Anadolu’dan pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

   • Kars

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    En yüksek il merkezlerinden biri olan Kars, dünyanın en eski yerleşim birimlerinden Ani Antik Kenti’ni sınırları içerisinde barındırır.

   • Bilecik

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakarya Nehri’nin kenarındaki verimli topraklarda kurulmuş olan Bilecik, tarihi yerleri ve türbeleriyle ‘Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı şehir’ olarak öne çıkmaktadır.

   • Giresun

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce 15. yüzyıla kadar dayanan Giresun, Doğu Karadeniz’in önemli şehirlerdendir.

   • Burdur

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan ‘Göller Yöresinin İncisi’ Burdur, antik kentleri, eşsiz gölleri, tarihi evleri ve kervansarayları ile keşfedilmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   • Tunceli

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bir vadi içinde akan nehrin yanına kurulan Tunceli yüksek kaleleri, kayalara oyulmuş derviş hücreleri ve çağlayanları ile kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.