Anamur Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ANAMUR

   Antalya’ya komşu olan Anamur ilçesi, şehir merkezine en uzak ilçe olarak bilinir.

   Doğal güzellikleriyle tanınan Anamur, ayrıca masmavi deniziyle sakin bir tatil arayışında olanların favori noktasıdır.

   ANAMUR’A NASIL GİDİLİR?

   Mersin merkezinden oldukça uzakta yer alan Anamur’a yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla varabilirsiniz. Şehir merkezinden Anamur’a günün belirli saatlerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir.

   ANAMUR’DA NEREDE KALINIR?

   Anamur’da konaklama için fazla alternatif mevcut değildir. Lüks otellerden ziyade daha çok küçük çaplı oteller yer almaktadır. Sahil şeridinde birçok pansiyon seçeneği de bulunmaktadır.

   Anamur

   ANAMUR’DA GEZİLECEK YERLER

   · Mamure Kalesi, Akdeniz kıyılarında Orta Çağ‘dan günümüze kadar gelen en sağlam kaledir. Romalılar tarafından 3. yüzyılda inşa edilen kale, Akdeniz’deki ticaret gemilerini gözetlemek ve korumak amacıyla yapılmıştır. 

   · Köşekbükü Mağarası, Anamur’un doğal güzellikleri arasında yer alan mağaradır. 20 bin yıllık geçmişine karşın son senelere kadar içerisinde aydınlatma sistemi bile yer almıyordu. Halk ve belediyenin özel gayretleriyle çalışmalara hız verilen mağaraya elektrik tesisatı çekilmiş ve bilgilendirici panolar asılmıştır. Özellikle astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir.

   · Anamur çayı, Toroslar’dan başlayarak Akdeniz’e dökülen bir deredir. Hızlı akan suyu nedeniyle su kayağı ve kano sporları için oldukça uygundur. Dibek civarındaki restoranlarda dinlenebilir ve hatta suya girebilirsiniz.

   · Gilindire Mağarası, 1999 yılında çobanlar tarafından bulunan ve Türkiye’nin en önemli mağaraları arasında yer almaktadır. Yüz milyonlarca yıllık süreçte meydana gelen mağaranın sonunda bir göl bulunmaktadır. 44 metre derinliğindeki bu gölün yüzeyi tatlı, dipleri ise tuzlu sudan oluşmaktadır. Yerel halk tarafından bu göl nedeniyle Aynalıgöl Mağarası olarak da bilinir.

   · Kelenderis Antik Kenti, Aydıncık’ın en eski yerleşim biridir. M.Ö. 10. yüzyıla dayanan geçmişi 1987 yılında başlayan kazı çalışmalarıyla ortaya çıkmıştır. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmasına karşın define avcıları ve yağmacıların hedefi olan antik kentte liman surları, antik tiyatro ve birkaç sarnıcın dışında çoğu eser harap haldedir.

   · Ilısu Şelalesi, bölgenin en önemli doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Yüksek hızla akan Ilısu’yun 70 metre yükseklikten dökülmesiyle enfes bir kare oluşturur. 

   · Alahan Manastırı, Mut ilçesinin önemli tarihi yapılarından biridir. Rakımı 1300 metre olan manastır, Tarasis adlı bir rahip tarafından 5. yüzyılda yapılmıştır. Batı ve doğu girişlerinde iki kilise yer almaktadır. Batı tarafındaki kilisenin girişinde Cebrail ve Mikail’in de aralarında bulunduğu melek figürleri en çok ilgi çeken kısmıdır.

   · Yerköprü Şelalesi, Ermenek Çayı üzerinde yer alan Gezende Barajı‘ndan gelen suların dökülmesiyle meydana gelir. Suların döküldüğü yerdeki mağara ve oluşan hafif sis tam bir görsel şölen oluşturur. Türkiye’deki en güzel şelalelerden birisidir. 

   · Şeyh Ali Semerkandi Türbesi, Mut’un Zeyne Kasabası‘nda yer alan 16. yüzyıla ait bir eserdir. Yanında bir cami ve türbenin içinde medrese, hamam ve geniş bir mezarlık yer almaktadır. Uzun yıllar külliye olarak hizmet vermiştir. Şeyh Ali Semerkandi ve oğlu Zeynel Abidin’in gömülü olduğu türbe, ayrıca Zeyne Türbesi olarak da bilinir. 

   · Dağpazarı Kilisesi, Mut’un önemli tarihi yapıları arasında bulunur. 4. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kilisenin kalıntıları günümüze kadar gelmiştir.

   QR kod ile indirin

   • Çeşme

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Altın kumsalları ve masmavi deniziyle tanınan Çeşme, yaz aylarının en kalabalık turistik mekanlarından biridir. Özellikle rüzgarlı havası ile rüzgar sörfü için biçilmiş kaftan olan Alaçatı, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır.

   • Tortum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Tortum, Erzurum’un kuzeyinde yer alan bir ilçedir.

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Viranşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce Sümerlere dayanan Viranşehir geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.