Silifke Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SİLİFKE

   Sınırları içerisinde birçok antik kent barındıran Silifke, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçedir. Binlerce yıllık süreçte pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe, Göksu Deltası ve masmavi koylarıyla tatilcilerin en çok rağbet ettiği noktalardan biridir.

   Caretta Caretta’ların ender üreme alanlarından biri olan Silifke’de ayrıca birçok farklı deniz canlısına şahit olabilirsiniz.

   SİLİFKE’YE NASIL GİDİLİR?

   Mersin’in merkezinden yaklaşık 2 saatlik yolculukla Silifke’ye varabilirsiniz. Şehir merkezinden Silifke’ye sıkça minibüs ve otobüs seferleri düzenlenmektedir.

   SİLİFKE’DE NEREDE KALINIR?

   Silifke’de konaklama için her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. İster 4 yıldızlı otellerde ister merkezin biraz dışında kalan pansiyonlarda uygun fiyata kalabilirsiniz.

   Silifke

   SİLİFKE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Narlıdere mevkiinde yer alan Cennet ve Cehennem Çökükleri, bir yer altı mağarasının tavanlarının çökmesi üzerine oluşan büyük obruklardır. Daha dar ve dik inişe sahip olan obruğa Cehennem, içinde antik bir kilisenin yer aldığı ve merdivenlerle rahatlıkla inilebilen obruğa ise Cennet çukuru ismi verilmiştir. Mağaranın diplerine inildikçe yer altından geçen derenin gizemli seslerini duyabilirsiniz.

   · Astım Mağarası, Silifke’nin en etkileyici mekanlarından birisidir. Yaklaşık 15 metre derinliğe ve 200 metre uzunluğa sahip mağara, doğal sarkıt ve dikitlerden oluşur. Astım hastalarını iyileştirdiğine inanılan havası, sanılanın aksine oldukça nemlidir.

   · Uzuncaburç Antik Kenti, sahil şeridinde yer alan eski yerleşkelerden biridir. En iyi korunmuş eski şehirlerden biri olan Uzuncaburç‘ta birçok tarihi kalıntıya rastlayabilirsiniz. Olba Krallığı döneminde kurulan antik kent, dev sütunlara sahip Tören ve Zafer Kapısı, Zeus Tapınağı ile Yunan mitolojisinden Thyke’ye adanmış Şans Tapınağı‘nı görebilirsiniz. Antik tiyatro, büyük bir nekropol, anıt mezarlar ve Helenistik mimariye sahip Yüksek Kule günümüze ulaşan diğer önemli yapılardır.

   · Aya Tekla Yer Altı Mağarası Kilisesi, Hristiyanlığın yeni yayılmaya başladığı dönemde yaptığı çalışmalarla ün kazanan Azize Aya Tekla’ya atfedilen kilisedir. Saint Paul’un öğretilerini takip eden Aya Tekla, bu mağaraya gizlenerek dini yaymaya çalışmış ve hastalara şifa dağıtarak da şehrin azizesi unvanını kazanmıştır. 

   · Mezgit Kalesi, Pers İmparatorluğu zamanında dönemin valisine ait anıt mezardır. Günümüze korkusuz kral olarak aktarılan Satrap valisi tarafından inşa edildiği söylenir. Devasa yapının en önemli özelliği ise ön podyumunda yer alan yan duvar taşlarının üzerindeki ‘Fallus’ kabartmalarıdır.

   · Cambazlı Kilisesi, bölgenin önem taşıyan bir başka antik yapısıdır. Birçok antik kentin yer aldığı yörede farklı mimarisiyle dikkat çeken kilise, günümüze kadar gelen devasa duvarlarıyla döneminde ne kadar görkemli olduğu konusunda bize ipucu veriyor.

   · Göksu Deltası, Silifke’nin doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yüzlerce farklı kuşa ev sahipliği yapan bölge, göç döneminde birçok gözlemcinin uğrak noktası olur.

   · Silifke Kalesi, ilçenin en önemli tarihi yapılarından biridir. Helenistik dönemde inşa edilen ve Osmanlı döneminde de kullanılan kalenin ünlü gezgin Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de ismi geçer. 17. yüzyılda 23 burcu olduğu söylenen kalenin günümüzde sadece 10 burcu görülebilmektedir. Kalenin içinde ayrıca cami ve ev kalıntılarına da rastlanabilir.

   · Tekir Ambarı, Silifke Kalesi’nin eteklerinde yer alan tarihi sarnıçtır. Düzgün kesme taşlarla inşa edilen ambarın şehrin tüm su ihtiyacını karşıladığı kabul edilir. Su sızdırmaz duvarları yuvarlak kemerli nişlerle süslüdür. 

   · İlk olarak 1958 yılında bir okulun depo kısmında kurulan Silifke Müzesi, 1973 yılında kendi binasına taşınmıştır. Bölgede yer alan antik kentlerden çıkarılan eserlerin sergilendiği müzede Tunç çağından günümüze yüzlerce parça yer almaktadır.

   · Taşucu Limanı, Mersin’in en büyük ikinci limanıdır. Aynı zamanda Türkiye’den Kıbrıs’a düzenlenen feribot seferleri buradan kalkar. Limanın getirdiği ticaret hacmiyle bağlı olduğu Silifke’den daha büyük bir yerleşim birimi olmuştur.

   Silifke

   SİLİFKE’DE NEREDE VE NE YENİR?

   Mersin mutfağının birçok lezzetini Silifke’de bulabilirsiniz. Özellikle batırık ve hamur işleri Silifke’de denenmesi gereken yöresel lezzetlerdir.

   SİLİFKE’DE GECE HAYATI

   Silifke’de gece hayatı pek hareketli değildir. Akşam yemeği ve akabinde sohbet edebileceğiniz restoranların dışında sakin bir yaşama sahiptir.

   QR kod ile indirin

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Viranşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce Sümerlere dayanan Viranşehir geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

   • Silvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir.

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • Tortum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Tortum, Erzurum’un kuzeyinde yer alan bir ilçedir.

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.