Bodrum Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BODRUM

   Türkiye’nin en kozmopolit ve sofistike tatil beldelerinden biri olan Bodrum, Muğla’nın en büyük ilçesidir. Asıl adını İsa’nın on iki havarisinden biri olan Aziz Petrus’a adanmasıyla alan ilçenin; “Petrium” adı, zamanla değişime uğrayarak petrum, potrum ve Bodrum olarak günümüze kadar ulaşmıştır.

   Antik çağlarda da “Halikarnassos” adıyla anılan Bodrum’un tarihi M.Ö. 1200 yıllarına kadar uzanmaktadır. Homeros’un, Antik Yunan destanları İlyada ve Odysseia’da da bahsettiği ilçe, sadece güneşli plajları, mavi turları ve ünlü gece hayatıyla değil aynı zamanda kültür turizmi açısından da birçok turistin ilgisini çekmektedir.

   Bir yarımada üzerine inşa edilmiş olan Bodrum; dar sokakları, beyaz evleri, amfi tiyatrosu ve yel değirmeniyle de ünlüdür.

   BODRUM’A NASIL GİDİLİR?

   Bodrum’a Türkiye’nin birçok noktasından uçakla, otobüsle veya özel aracınızla ulaşmanız mümkündür. İlçeye en yakın havaalanı, yaklaşık 32 km. uzaklıkta bulunan Bodrum Milas Havaalanı‘dır ve pek çok firmanın buraya direkt uçuşları vardır. Havaalanından ilçe merkezine ise düzenli sefer yapan servisler veya taksiler ile ulaşabilirsiniz.

   BODRUM’DA NEREDE KALINIR?

   Bodrum, çeşitli seçeneklere sahip birçok konaklama tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli otel, apart, pansiyon ve villa alternatifine sahip ilçede 600’ün üzerinde tesis ve 20’den fazla beş yıldızlı otel bulunmaktadır.

   Bodrum

   BODRUM’DA GEZİLECEK YERLER

   · Hiç şüphesiz Bodrum’un en önemli ikonu olarak kabul edilen Bodrum Kalesi, Saint John Şövalyeleri tarafından 15. yüzyılda yaptırılmıştır. Kale, Osmanlı döneminde hapishane olarak kullanılmıştır. Ayrıca kalenin içinde Türkiye’nin en önemli arkeoloji müzelerinden biri olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yer almaktadır.

   · Gitmeden olmaz dedirten bir başka yer ise Bodrum Mozolesi’dir. Bulunduğu dönemde dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Mozole, M.Ö. 353 yılında Kral Mausolos öldükten sonra karısı tarafından yaptırılmıştır. Bugün açık hava müzesi olarak varlığını sürdüren yapı, Yunan ve Mısır mimarilerinin izlerini taşımaktadır.

   · Bodrum içinde bir başka gezi noktası ise Bodrum Antik Tiyatrosu’dur. İlçenin en iyi korunan yapılarının başında gelen antik tiyatro; Pers Kralı Mausolos döneminde yapımına başlanmış ancak Roma dönemine kadar tamamlanamamıştır. 13 bin kişilik kapasiteye sahiptir ve üç bölümden oluşmaktadır.

   · Bodrum Yarımadası‘nın doğal turizm merkezlerden olan Bitez Plajı, uzun kumsalı ve göz kamaştırıcı koyuyla birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Giriş için herhangi bir ücretin alınmadığı plaj, su sporlarının uygulanması açısından da oldukça elverişlidir. İlçeye gelen turistlerin büyük bölümü buraya mutlaka uğramaktadırlar.

   · Bodrum denildiğin akla gelen en önemli isimlerden biri de “Sanat Güneşimiz” Zeki Müren. Hayatının son 6 yılını Bodrum’da inzivaya çekilerek geçiren Müren’in evi, Bakanlık tarafından müzeye dönüştürüldü. Burada kendisine ait eşyalar, sahne kostümleri, kendi yaptığı tabloları ve ödülleri sergilenmektedir.

   Bodrum

   BODRUM'DA NE YENİR?

   Muğla ve ilçeleri zengin yemek çeşitleri ile Türk Mutfağı‘nın özelliklerini yansıtır. Özellikle sebze yemeklerinde ve hamur işlerinde görülen çeşitlilik şaşırtıcıdır. 

   Tarhana, ara ve dutmeş (çorbalar); çopur, döş, çızdırma, gürlen kebabı, sura, ballık kavurma, dövme köfte ve karın-kumbar dolması (et yemekleri); her tür balık ızgara ve buğulama, pirinçli balık (balık); hardal haşlaması, börülce kavurma, sirken otlaşı, ekşili biber, galli patlıcan (sebze); ballı kabuk, üzüm köftesi, hoşmerim, pekmez reçeli, üzüm, domates, patlıcan ve kabak reçeli (tatlılar) yöreye has mutfak kültürü ürünleri olarak tadılmaya değer lezzette yiyeceklerdir.

   BODRUM GECE HAYATI

   Uluslararası bir gece hayatına sahip olan Bodrum, her eğlence anlayışına hitap edecek şekilde tavernalara, gece kulüplerine ve barlara ev sahipliği yapmaktadır. Turistlerin yoğun ilgisini gören yörede, Gümbet ve merkezde yoğunlaşmış gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar renkli bir gece geçirebilir veya sahil bölgelerinde yoğunlaşmış küçük ama şirin kafelerde eğlenebilirsiniz. En bilinen gece kulüpleri; Halikarnas Nightclub, Club Posh Gümbet, Club Catamaran, Küba Bar ve Mandalin’dir.

   FESTİVALLER

   · Uluslararası Bodrum Çocuk Filmleri Festivali - Şubat/Nisan

   · Amiral Turgut Reis’i Anma ve Kültür Şenlikleri - 23 Haziran

   · Uluslararası Bodrum Bale Festivali - Ağustos

   · Uluslararası Halk Dansları Festivali - Eylül

   · Uluslararası Bodrum Film Festivali - Eylül

   · Cevat Şakir Kabaağaçlı‘yı Anma Etkinliği - 13/15 Ekim

   · Bodrum Kupası Uluslararası Yelkenli Ahşap Yat Yarışı - 19/24 Ekim

   · D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali - Ağustos

   · Ahmet Ertegün Jazz Festivali - Temmuz

   · Mandalina Festivali - Kasım

   · Bodrum Belediye Başkanlığı Geleneksel Zıpkınla Balık Avlama Anı Yarışları - Kasım

   QR kod ile indirin

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Fatsa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • Mudanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Meşhur zeytin bahçeleri, eski Rum evleri, sahildeki sıra sıra dizilmiş balıkçıları ve tarihe tanıklık etmiş Mudanya Mütareke eviyle sessiz sakin bir ortamda doğayla iç içe bir tatil için en doğru adres Mudanya!