Marmaris Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   MARMARİS

   Muğla’ya bağlı güzel bir Ege ilçesi olan Marmaris; ormanlarla çevrelenmiş yapısı, mavi bayraklı koyları ve hareketli gece hayatıyla ülkemizin en çok tercih edilen yerlerindendir.

   Kültürel zenginlikleriyle de ön plana çıkan Marmaris’in, bilinen tarihi M.Ö. 3400'lere kadar uzanmaktadır. Antik ismi Physkos’tur. Bölge uzun yıllar boyu Rodos-Mısır arasındaki ticari güzergahta bulunduğu için birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Mısırlılar, Asurlar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar bu topraklarda yaşamışlardır. Bu zengin tarihin izlerini ilçenin çevresindeki birçok antik kentte görmek mümkündür.

   MARMARİS’E NASIL GİDİLİR?

   Marmaris’e Türkiye’nin birçok noktasından uçakla, otobüsle veya özel aracınızla ulaşmanız mümkündür. İlçeye en yakın havaalanı, Dalaman Havalimanı‘dır ve pek çok firmanın buraya direkt uçuşları vardır. Havaalanından ilçe merkezine ise düzenli sefer yapan servisler veya taksiler ile 1-1,5 saatte ulaşabilirsiniz.

   MARMARİS’TE NEREDE KALINIR?

   Çeşitli seçeneklere sahip birçok konaklama tesisine ev sahipliği yapan Marmaris; çeşitli otel, apart ve pansiyon alternatiflerine sahiptir. 

   Doğa ile iç içe olmak ve plajın tadını çıkarmak isteyenler için önerilen konaklama bölgesi İçmeler Koyu’dur. Daha sakin ve küçük bir yapıya sahip bir başka bölge olan Turunç Koyu’nda da çok sayıda pansiyon ve otel bulmanız mümkün.

   Marmaris

   MARMARİS’TE GEZİLECEK YERLER

   · Marmaris’in bilinen en önemli ve görülmeye değer tarihi noktası olan Marmaris Kalesi ve Müzesi, Kemeraltı Mahallesi içinde ilçeye hakim bir tepe üzerine kuruludur. Dönemin önemli bir askeri üssü olan kale, surları ve mimarisiyle bir hayli ilgi çekmektedir. Müze içinde ise Osmanlı deniz ticaretiyle ilgili eserler bulunmaktadır. Ayrıca bölgenin antik döneminden elde edilen çeşitli eserler de müze arşivini süslemektedir.

   · Kaliteli bir deniz turizmi isteyenlerin tercih ettiği İçmeler, merkezden yaklaşık 9 kilometre uzaklıktadır. Plajı, tamamen doğal ve yeşil bir alanın ortasında kurulu olması ile öne çıkmaktadır.

   · Masalımsı bir güzelliği olan Turunç, sahip olduğu görüntü ile bir iç denizi andırır. Küçük bir koy ve muhteşem bir kumsal olan Turunç Plajı ise mavi bayrak sahibidir. Balık tutmak için doğru bir adres olan bölge, meyve çeşitleriyle de dikkat çeker.

   · Sedir Adası içinde yer alan Kleopatra Plajı en ünlü Marmaris plajlarından biridir. Merkeze 16 kilometre uzaklıkta yer alan plaj, bölgenin kuzeyinde yer almaktadır. Efsanelere göre Kleopatra ve Antonius burada yüzmüştür ve buradaki altın kum Güney Afrika’dan getirilmiştir.

   · Gezilecek yerler içinde bir diğer bölge olan Dalyan, merkeze 80 kilometre uzaklıktadır. Deniz ve gölün birleşmesi sonucu harika bir görüntüye sahip bölgede, çamur banyosu ve İztuzu Sahili oldukça popülerdir. Bölgede aynı zamanda Kaunoz Antik Kenti bulunmaktadır.

   · Yunan Mitoloji Uygarlıklarının hüküm sürdüğü Amos Antik Kenti, merkeze 21 kilometre uzaklıktadır. Helen dilinde ‘Ana Tanrıça Tapınağı’ anlamına gelen Amos, ayakta kalmış 3 antik tiyatrodan birisini barındırmaktadır. Bir tepe üstüne, kuleler ile destekli surlar içine inşa edilmiş bu kent; Rodos Birliğinin, konum bakımından önemli ilçelerindendir.

   · Marmaris’in en ünlü yerlerinden olan Kızkumu Plajı, bir aşk hikayesiyle ünlüdür. Efsaneye göre; Bybassos Kralı‘nın kızı güzel prenses ile bir balıkçı birbirlerine aşık olurlar. Kral bunu zaman içerisinde öğrenerek bir gece kızını takip ettirerek balıkçının denizden geldiğini, kızının kumsalda onu beklediğini, beklediği yeri de elindeki bir ışıkla balıkçıya haber verdiğini öğrenir. Kral askerlerine kızını kumsalda yakalayıp elindeki ışığı alarak balıkçıya işaret vermelerini ve balıkçıyı yakalamalarını emreder. Denilen yapılır. Balıkçı karşı kıyıdan ışığı gördüğü anda atlar kayığına, kürek çekmeye başlar. Kız askerlerin elinden kurtulup denizin ortasındaki delikanlıya doğru koşmaya başladığı anda bir mucize gerçekleşir ve kızın her adım attığı deniz anında kumsala dönüşür. Arkadan koşan askerlerin üzerlerindeki ağırlık onları suya batırdığı anda bir asker ok ve yayına sarılır. Amacı delikanlıyı vurmaktır ama ok kıza saplanır ve kumların rengi kızın kanıyla kırmızıya dönüşür.

   Marmaris

   MARMARİS’TE NE YENİR?

   Muğla ve ilçeleri zengin yemek çeşitleri ile Türk Mutfağı‘nın özelliklerini yansıtır. Özellikle sebze yemeklerinde ve hamur işlerinde görülen çeşitlilik şaşırtıcıdır. 

   Tarhana, ara ve dutmeş (çorbalar); çopur, döş, çızdırma, gürlen kebabı, sura, ballık kavurma, dövme köfte ve karın-kumbar dolması (et yemekleri); her tür balık ızgara ve buğulama, pirinçli balık (balık); hardal haşlaması, börülce kavurma, sirken otlaşı, ekşili biber, galli patlıcan (sebze); ballı kabuk, üzüm köftesi, hoşmerim, pekmez reçeli, üzüm, domates, patlıcan ve kabak reçeli (tatlılar) yöreye has mutfak kültürü ürünleri olarak tadılmaya değer lezzette yiyeceklerdir.

   MARMARİS GECE HAYATI

   Marmaris’te gece hayatı oldukça renklidir. Eğlenmeyi sevenler için en önemli adres kuşkusuz Marmaris Barlar Sokağı‘dır. Barlar Sokağı, yat limanına paralel olarak uzanan bir eğlence merkezidir. Barlar Sokağı‘nda birçok açık ve kapalı olmak üzere birçok mekan bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük açık hava gece kulübü olan Club Areena buranın en ünlü mekanıdır. Sezon boyunca 3000 kişilik kapasitesiyle ve farklı şovlarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

   FESTİVALLER

   · Marmaris Deniz ve İlkbahar Festivali - Mayıs

   · Uluslararası Marmaris Yat Festivali - Mayıs

   · Marmaris Sinema Festivali - Haziran/Temmuz

   QR kod ile indirin

   • Didim

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ege’nin en güzel plajlarına sahip Didim yaz aylarında en çok turist çeken yerlerin başında geliyor. Apollon Tapınağı ve antik kentleriyle köklü bir tarihe de ev sahipliği yapan Didim’i mutlaka görmelisiniz!

   • Anamur

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Anamur, ayrıca masmavi deniziyle sakin bir tatil arayışında olanların favori noktasıdır.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Gökçeada

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski Rum köylerinin eşsiz atmosferi, bakir koyları, asırlık zeytin ağaçları ve sımsıcak insanlarıyla Gökçeada ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor!

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.