Nice Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   NICE

   Fransız Rivierası Cote d’Azur’un başkenti olan Nice, adını Yunan zafer tanrıçası Nike’dan almıştır. Fransa’nın en turistik yerleşimlerinden biri olan şehir, aynı zamanda civar bölgelerinin yüksek turizm ve kültür potansiyeliyle de herkes tarafından bilinen bir konumda bulunmaktadır.

   Nice’de bulunan ilk insan yerleşimleri 400 bin yıl öncesine gitmektedir. Terra Amata kültürüne ait arkeolojik site ve ateşin ilk kullanıldığı yerlerden biri olan şehirde, ayrıca 230 bin yıl öncesine tarihlenen çakmaktaşı kalıntılarına rastlanmıştır. Uzun yıllar İtalyanların hakimiyeti altında kalan şehir, 1860 yılında Fransızların eline geçmiştir. 1543 yılında Osmanlı, şehri kuşatmış fakat başarısız olmuştur.

   Halk arasında “Nice La Belle” yani Güzel Nice olarak anılan kent; doğası, sanat eserleri ve tarihiyle dünyanın dört bir yanından turistler için popüler bir tatil noktasıdır.

   NICE NEREDEDİR?

   Nice, Güney Fransa’nın Akdeniz sahilinde, Marsilya ile Cenova arasında yer alan bir şehirdir.

   Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Nüfusu 347.100'dür. 71.92 km²‘lik bir alana yayılmıştır. Fransa’nın beşinci büyük şehridir.

   NICE VİZE İŞLEMLERİ

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa’ya gitmeleri için vize alması gerekir. Fakat yeşil pasaport sahiplerinin 30 güne kadar vize şartı olmaksızın kalma hakları vardır.

   NICE’E NE ZAMAN GİDİLİR?

   En uygun zaman dilimi Nisan ve Eylül arasında kalan aylardır. Yaz turizmi açısından oldukça büyük bir ilerleme göstermiş olan şehre, bu zaman dilimleri içerisinde gidilmesi durumunda beklenenden daha güzel ve eğlenceli bir tatil geçirileceğini söylemek yanlış olmaz.

   NICE’E NASIL GİDİLİR?

   İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Nice’e haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. 3 saat 15 dakika süren yolculuk sonunda Nice Cote d’Azur Havalimanı‘ndan şehre giriş yapılıyor.

   NICE’TE NEREDE KALINIR?

   Nice'de konaklama açısından birçok alternatifi bulunmaktadır. Butik pansiyonlar veya otellerin yanı sıra ev kiralamak, hem rahatlık hem de ekonomik olarak bütçenize daha uygun olacaktır.

   NICE ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

   Otobüs, tramvay ve taksi, tüm ulaşım ihtiyacınızı karşılayacak seçenekler. Trafik problemi bulunmayan kentte otobüs kullanımı oldukça yaygın.

   Havalimanı‘ndan kent merkezine ulaşım hizmeti, Airport Express ile karşılanmaktadır. Otobüs sayesinde kent merkezine ve tren istasyonuna da ulaşmak mümkün. Bilet fiyatı ise 6 Euro’dur.

   Şehir içi ulaşımda ise otobüs servisleri pek çok rota üzerinden farklı yerlere ulaşım hizmeti sunmaktadır. 1,50 Euro’dan satılan biletler veya günlük 5,00 Euro bedelindeki biletler ile toplu taşımadan yararlanılabilir.

   TER adı altında hizmet veren trenler ise kenti civar bölgelere bağlamaktadır. Tren garından Cannes, St. Raphael ve Marsilya gibi şehirlere kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor.

   Nice

   NICE GEZİLECEK YERLER

   · 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesi’ne eklenen İngiliz Kaldırımı, Nice'ye gelindiğinizde görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. 7 kilometrelik uzunluğa sahip olan yolda, Nice’in sembolü olan meşhur mavi sandalyeleri görebilirsiniz!

   · Orta Çağ‘dan beri kentin en önemli noktası olan Eski Nice; tarihi evler, tarihi sokaklar ve yaşanmış anılara sahip yorgun bir semttir. 1700’den sonra çok fazla değişime uğramamış olan semtte, en dikkat çeken yapılardan birisi ise barok mimarinin güzel bir örneği olan Cathedrale Saint-Reparate’dır.

   · 1990 yılında kapılarını açmış olan Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, şehrin en büyük ve en başarılı müzelerindendir. Ünlü sanatçı Yves Klein’ın adını taşıyan meydanda yer alan müzede, Avrupa ve Amerika sanatına ilişkin birçok eseri görebilirsiniz.

   · Ziyaretçilerine panaromik bir Nice manzarası sunan Kale Parkı ise kayalık bir alan üzerine inşa edilmiştir. Nice'nin meşhur denizinden Alplere kadar uzanan eşsiz bir görüntünün ayaklarınızın altına serileceği parkı görmeden şehirden ayrılmamalısınız!

   · Fransa’nın milli anıtlarından biri olan St. Nicholas Rus Ortodoks Katedrali, Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks katedralidir. Kızıl Meydan’da yükselen Aziz Vasil Katedrali'ne benzerliğiyle dikkat çeken yapı, 1912’de Rus Çarı II. Nicolas tarafından yaptırılmıştır.

   · Danimarkalı mimar Hans-Georg Tersling’in tasarımı ile inşa edilen Massena Müzesi, 1921 yılında Sanat ve Tarih Müzesi’ne dönüştürülmüştür. 20’den fazla odaya yayılan müzenin koleksiyonu, yaklaşık 15 bin parçadan oluşmaktadır. Zaman zaman özel sergi ve konser gibi etkinliklere de ev sahipliği yapan müzeye giriş ücretsizdir.

   Nice

   NICE MUTFAĞI

   Fransız ve Akdeniz mutfağından çok sayıda lezzeti bulabileceğiniz Nice mutfağında, zeytinyağı ve yeşillikler en çok kullanılan malzemeler olarak göze çarpıyor. Ratatouille ve Socca gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra ünlü Fransız yemeği Bouillabaisse ve Fransız pizzası olarak bilinen Pissaladiere de mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

   Pastane kültürü gelişmiş olan Fransızların, Patisserie’lerindeki makaronların da tadına mutlaka bakmak gerekir.

   NICE GECE HAYATI

   Nice’te gece yapılacak en güzel aktivitelerden biri sahil boyunca yürümektir. Yaz aylarında bu yol rengarenk bir şekil alır ve hiç tanımadığınız insanlarla keyifli sohbetler sunar. Yeni dostluklar ve ilişkiler kurabilir ve hayatınızı renklendirebilirsiniz.

   NICE FESTİVALLER

   · Nice Karnavalı - Şubat

   · Festin des Cougourdons - Mart

   · Nice Maratonu - Nisan

   · St. Peter ve St. John Kutlamaları - Haziran

   · Müzik Festivali - Haziran

   · Kale Festivali - Haziran

   · Nice Caz Festivali - Temmuz

   · Nice Müzikal Geceleri - Ağustos

   uygunfiyat-apps
   • Blumenau

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güney Amerika’da Almanlar tarafından kurulan bir şehir olan Blumenau’da Alman kültürünün etkileri yoğun bir şekilde hissediliyor.

   • Tallinn

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Estonya’nın başkenti Tallinn, Finlandiya Körfezi’nin güney kıyısında yer alıyor.

   • Kişinev

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Moldova’nın başkenti Kişinev yıllar boyunca önce Osmanlı sonra da Rusya hakimiyetinde kalmış bir şehir.

   • New York

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York aynı zamanda Amerika’nın en kalabalık şehri olma özelliğine sahip.

   • Podgorica

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Karadağ’ın başkenti olan Podgorica, Bodva ile beraber ülkenin en çok turist çeken iki şehrinden biri.

   • Edinburgh

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İskoçya’nın başkenti olan Edinburgh tarihi atmosferiyle dünya üzerindeki en eski şehirlerden biri.