Okinawa Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   OKİNAWA

   Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor. Ülkenin idari bölgelerinden biri olan şehir eşsiz doğal güzellikte adaları, adeta dalış için dizayn edilmiş masmavi sularının yanı sıra müzeleri ve tarihi mekanlarıyla alternatif bir tatil destinasyonu arayanlara keyifli anlar vadediyor!

   Bu yazımızda Okinawa’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   OKİNAWA’YA NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarının Japonya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekiyor. Ülkemizden direkt uçuşun olmadığı şehre Londra, Tokyo, Frankfurt gibi noktalardan aktarma yaparak yaklaşık 16-18 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz.

   Okinawa

   OKİNAWA’DA NEREDE KALINIR?

   Japonya’nın en çok turist çeken yerlerinden olan Okinawa’da konaklama yerleri ağırlıklı olarak Nago ve Chatan bölgelerinde toplanmış durumda. Şehre geldiğinizde bütçenize ve kriterlerinize bağlı olarak moteller, butik pansiyonlar veya beş yıldıza varana kadar değişen kalitedeki otellerde kalabileceğiniz gibi Japonya’da sıklıkla rastlanan kapsül otelleri de tercih edebilirsiniz.

   OKİNAWA’DA GEZİLECEK YERLER

   • Okinawa Churaumi Akvaryumu: Ocean Expo Park’ta konumlanan mekan Atlanta’daki Georgia Akvaryumu’ndan sonra dünyanın en büyük akvaryumu olma özelliğine sahip. Okyanus dibinde yaşayan mercanlardan köpekbalığı ve hayalet vatoza kadar birçok deniz canlısının görülebileceği Churaum ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor!

   • İshigaki Adası: Okinawa’nın en büyük üçüncü adası olan İshigaki şehre bir saatlik uzaklıkta yer alıyor. Turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerin başında gelen ada eşsiz plajları, dalış için elverişli koyları, beş yıldızlı otelleri ve sosyal alan kompleksleriyle dört dörtlük bir tatil için adeta biçilmiş kaftan!

   • Shuri Kalesi: Bölgede hüküm sürmüş devletlerden Ryukyu Krallığı’na ait bir saray olan kale Okinawa’nın Naha bölgesinde konumlanıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında tamamına yakınının yıkıldığı tarihi mekan 1992’de orijinaline sadık kalınarak tekrar inşa edilmiş, 2000 yılında da UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. 

   Okinawa

   • Okinawa Prefectural Museum: Okinawa idari bölgesinin Naha şehrinde yer alan müze 2007 yılında kapılarını ziyaretçilerine açtı. İçerisinde sanat, doğa ve tarih bölümlerinin olduğu mekanda bölgedeki hayvan türlerinden, İkinci Dünya Savaşı ile ilgili materyallere kadar geniş bir yelpazede koleksiyon bulunuyor.

   • Okinawa Children's World Zoo and Museum: Bünyesinde “Nature Land,” “Wonder Museum” ve “Children’s Center” olmak üzere üç farklı bölümün yer aldığı bir kompleks olan hayvanat bahçesi büyük-küçük herkesin keyifli vakit geçirebileceği bir mekan. 200 yakın hayvan türüne ev sahipliği yapan alan Okinawa’nın en çok ziyaretçi ağırlayan yerleri arasında ilk sırada geliyor. 

   • The Peace Memorial Museum: İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarında doğru oldukça kanlı bir savaşın yaşandığı Okinawa’da döneme ışık tutan müze özellikle tarih tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatıyor. Yaklaşık 200 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşa ilişkin belgeler, dokumanlar ve fotoğrafların görülebileceği Peace Memorial Müzesi sadece Okinawa’nın değil aynı zamanda Japonya’nın da en önemli turistik yerlerinden.

   OKİNAWA’DA NE YENİR?

   Uzakdoğu mutfağının en güzel ürünlerini bulabileceğiniz Okinawa’da başta suşi olmak üzere Japonların dünyaca ünlü yemeklerini yiyebilirsiniz. Şehre geldiğinizde oldukça yaygın bir et yemeği olan Okonomiyaki, suşinin bir benzeri Sashimi, büyük ilgi gören noodle çorbası Ramen, deniz ürünlerinin kızartılarak servis edildiği Tempura gibi yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. Yemek alışkanlığını bozmak istemeyenler için dünya mutfağından birçok restoranın yer aldığı Okinawa’da Japonların dünyaca ünlü pirinç rakısı Sake ve bölgenin en meşhur birası Kırın’ı da tadabilirsiniz.

   OKİNAWA’DA GECE HAYATI

   Okinawa’da özellikle hafta sonları sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceli ortam Ekim ayında düzenlenen Rocktoberfest ile tepe noktasına ulaşıyor. Almanların dünyaca ünlü festivali Oktoberfest’in bir benzeri olan “Rocktoberfest Okinawa” döneminde dünyanın dört bir yanında insan müzik ve alkol eşliğinde günler boyu süren bir eğlencenin büyüsüne kapılıyor! Rocktoberfest Okinawa şehre geldiğinizde kesinlikle görmeniz gereken bir atmosfer!

   Eğer tatiliniz festival döneminde denk gelmiyorsa da üzülmenize de gerek yok çünkü Tokyo kadar meşhur olmasa da Okinawa’da bu tarihler dışında da oldukça renkli bir gece hayatı var. Ağırlıklı olarak Kokusai, Sakurazaka, Ukishima ve Ichigin Caddelerinde yoğunlaşmış cafeler, barlar, gece kulüpleri gibi mekanlara giderek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

   Okinawa

   OKİNAWA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülke ile karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa subtropikal iklimin etkisi altında bulunuyor. Yılın büyük bölümünde sıcaklıkların 15 derece seviyelerinin altına düşmediği şehrin tadını çıkarmak için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve sonbahar dönemi olarak öne çıkıyor. 

   OKİNAWA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Naha Hari Dragon Boat Races – Temmuz

   • Naha Eisa Festival – Ağustos

   • Shuri Castle Festival – Kasım

   • Shuri Culture Festival – Ekim

   • Rocktoberfest – Ekim

   • Naha Festival – Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Paraguay

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneyde Arjantin kuzeyde Brezilya tarafından çevrili olan Paraguay'ın denize kıyısı bulunmuyor.

   • Oslo

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bir liman kenti olan Oslo uçsuz bucaksız yemyeşil alanları, Viking tarihine ışık tutan müzeleri ve yüksek yaşam standardıyla gelen turistlerin bir parçasını kendinde bırakıyor!

   • Malta

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz’de ufak bir ada ülkesi olan Malta geçmişi tarih öncesi dönemlere kadar dayanan tarihi bir ülke.

   • Sydney

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyaca ünlü Opera Binası, Bondi Plajı gibi mekanları ve adanın yerlileri Aborjinlere ait eşsiz koleksiyonların görülebileceği müzeleriyle Sydney tam bir turizm cenneti!

   • Buenos Aires

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires, Brezilya’daki Sao Paulo’dan sonra kıtanın en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip.

   • Sofya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte Roma, Bizans ve Osmanlı yönetimi altına girmiş olan Sofya tarihi dokusuyla bölgenin en önemli şehirlerinden biri.