Fatsa Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   FATSA

   Ünye ve Perşembe ilçeleriyle çevrili olan Fatsa deniz turizmi, doğa sporları ve tarihi eser bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   Karadeniz’in meşhur türküsü ‘Hekimoğlu’nun doğduğu yer olan Fatsa ilçesi Karadeniz’in en güzel yerlerinden birisi. Karadeniz’in sıcakkanlı halkı ve eşsiz doğal güzelliklerinin harmanlandığı bir yer olan Fatsa Ordu’ya gelince kesinlikle ziyaret edilmesi gereken mekanların başında geliyor. 

   Bu yazımızda doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile Fatsa’daki gezilecek yerleri anlatmaya çalışacağız.

   FATSA’YA NASIL GİDİLİR?

   Ordu’nun en büyük ilçelerinden olan Fatsa şehir merkezine 40 km mesafe yer alıyor. Bu şirin ilçeye şehir merkezinden kalkan otobüslerle veya araç kiralayarak yarım saat gibi bir sürede gidebilirsiniz.

   FATSA’DA NEREDE KALINIR?

   Fatsa’da konaklama açısından konukevleri, öğretmenevi, pansiyonlar ve oteller gibi birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca şehir merkezinden sadece yarım saat uzaklıkta olan Fatsa’da kalacak yer bulamamanız durumunda merkezdeki tesisleri de tercih edebilirsiniz.

   Ordu

   FATSA’DA GEZİLECEK YERLER

   Gaga Gölü: Gaga Gölü, yemyeşil fındık bahçeleri arasında masmavi görüntüsüyle Ordu’nun en güzel yerlerinin başında geliyor. Doğal sit alanı olarak koruma altına alınan gölde yabani ördek, kaz, göl tavuğu gibi göçmen kuşları görebilir, çekici atmosferinde yürüyüşe çıkabilirsiniz!

   Yasonburnu Kilisesi: Fatsa’ya 25 km mesafe bulunan Yason yarımadasında bulunan Yasonburnu Kilisesi Rumların dönemin kalmış bir eser. Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahip olan kiliseyi ziyaret edebilir, deniz feneri ve eşsiz manzarası eşliğinde günbatımını izleyebilirsiniz! 

   Bolaman Kalesi: Puntus Rumlarından kalan Bolaman Kalesi zaman içinde restore edilerek günümüze kadar ulaşmış bir yer. Fatsa’nın sembollerinden olan Bolaman Kalesi her yıl turistler tarafından ziyaretçi akınına uğruyor.

   Asarkaya Kent Ormanı: Ordu’nun muhteşem doğasının hissedilebileceği Asarkaya Kent Ormanı Ünye-Fatsa yolu üzerinde yer alıyor. Yeşillikler içinde uzun doğa yürüyüşlerinin yanı sıra piknik yapma imkanının da bulunduğu Asarkaya mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi.

   Fatsa Kabakdağ Köyü: Fatsa’nın Kabakdağ Köyü 93 harbinden sonra Batum’dan göç eden göçmenlerin yaşadığı bir köy. Eko turizm, yöresel yemekler ve organik tarımın oldukça yaygın olduğu köyde koruma altına alınmış tarihi köy evlerini ziyaret edebilirsiniz.

   Cıngırt Kaya Mezarları: Fatsa’ya 5 km uzaklıktaki bu tarihi yerdeki mezarlıkların kalıntıları günümüze kadar ulaşmıştır. İçinde bir de tünelin olduğu Cıngırt Kaya Mezarları, Fatsa’nın en gizemli yerlerinden birisi.

   Ordu

   FATSA’DA NE YENİR?

   Fatsa’ya gidince Bolaman yolu üzerinde yer alan Yosun Pide’nin meşhur pidesini mutlaka denemelisiniz!

   Ayrıca taze fasülye, turşu kavurması ve malez tatlısı da Fatsa’ya gidildiğinde kesinlikle denenmesi gereken tatların başında geliyor.

   Karadeniz’in meşhur deniz ürünlerini tatmak istiyorsanız da hamsili ekmek, hamsi kaygana, hamsili pilav gibi alternatifleri deneyebilirsiniz.

   FATSA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Ordu, Karadeniz’deki diğer şehirlere göre daha az yağış alsa da kış aylarında soğuk bir hava görülüyor. Fatsa’ya gitmek için en ideal dönem yaz aylarıyken, yine de her ihtimale karşı yanınıza yağmurluk almanıza fayda var. 

   FATSA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Cip Şenliği

   • 20 Mayıs Pilav Günü

   • 20 Mayıs Gençlik Şöleni

   • Uluslararası Çınar Festivali

   QR kod ile indirin

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • Viranşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce Sümerlere dayanan Viranşehir geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.

   • Halfeti

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Birecik Barajı’nın yapımı sırasında 2000 yılında Fırat’ın suları altında kalan Halfeti, adeta saklı bir cennete dönüşmüştür

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.