Paraguay Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   PARAGUAY

   Dünyanın en ucuz ülkesi seçilen Paraguay kendine has şehirleri, mutfağı ve Güney Amerikalılara özgü eğlenceli halkıyla farklı bir tatil destinasyonu arayanların mutlaka incelemesi gereken bir yer!

   Denize kıyısı olmayan bir Güney Amerika ülkesi olan Paraguay güneyde Arjantin kuzeyde Brezilya tarafından çevrili. 300 yıldan fazla süre İspanyolların egemenliği altında yaşayan ülke 1811’de bağımsızlığını kazandı. Tarih boyunca kanlı savaşların adresi olmuş olan Paraguay’ın başkenti ise Asuncion.

   PARAGUAY’A NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarına vize uygulamayan Paraguay’a Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor. Önce Buenos Aires’e uçup daha sonra da Rosairo üzerinden karayoluyla başkent Asuncion’a ulaşılabiliyor.

   PARAGUAY’DA NEREDE KALINIR?

   Paraguay’a geldiğinizde konaklama açısından birçok alternatifle karşılaşacaksınız. Başkent Asuncion’da butik pansiyonlardan beş yıldızlı otellere varana kadar değişen kategorilerdeki tesislerden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca eğer Güney Amerika’ya ilk kez seyahat ediyorsanız hem güvenlik hem de kolaylık açısından şehir merkezine yakın yerleri tercih etmenizde fayda var.

   Paraguay

   PARAGUAY’DA GEZİLECEK YERLER

   Eğlence anlayışı, yemek tutkusu ve futbol aşkıyla tipik bir Güney Amerika ülkesi olan Paraguay’da birçok doğa harikası mekanın yanı sıra İspanyolların döneminden kalma tarihi eser de yer alıyor. Ülkenin en çok turist çeken noktaları ise koloni döneminden kalma esintileriyle başkent Asuncion ve aynı zamanda dünyanın da en büyük serbest ticaret bölgesi olan Ciudad del Este.

   Paraguay’ın kültür-sanat ve ticaret alanlarında da merkezi olan Asuncion’un sokakları sizi tarihsel bir yolculuğa çıkaracak! Her köşe başında ilginç sokak sanatlarına ve aynı zamanda lezzetli yemeklerin kokusuna rastlanan başkentte İspanyollar’dan kalma tarihi eserler çoğunlukta. Museo Del Barro, Icono Kulesi, Godoi Müzesi, Büyükkent Katedrali gibi mekanların turist akınına uğradığı Asuncion’unda görülmesi gereken diğer mekanlar şöyle:

   • Asuncion Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

   • Tarihi Senato Binası

   • Avenida San Martin

   • Pantheon Nacional

   • Bağımsızlık Sarayı

   Paraguay - Asuncion

   PARAGUAY’DA NE YENİR?

   Güney Amerika ülkelerinin tamamında görüldüğü gibi Paraguay’da da en çok tüketilen besin tabi ki et! Mutfağın ana maddesini oluşturan etin yanı sıra mısır da yemeklerde çok fazla kullanılan besinlerden. Vejetaryenler Paraguay’da biraz zorlanabilir anca etseverlerin Paraguay’dan memnun ayrılacağını garanti edebiliriz!

   PARAGUAY’DA GECE HAYATI & ALIŞVERİŞ

   Paraguay’da gece hayatı İstanbul’la benzerlik taşıyor. Özellikle hafta sonu eğlencenin sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü başkent Asuncion’da birçok gece kulübü bulunuyor. Paraguay’ın eğlence anlayışını yerinde görmek için fiyatları İstanbul ile kıyaslayınca oldukça cazip olan bu mekanlara mutlaka uğramalısınız!

   Alışveriş için ise iki imkan bulunuyor. Birincisi yerel el sanatı malzemeleri, deriden veya seramikten yapılmış hediyelik eşyalar satılan şehir içi pazarları, ikinci ise otobüsle 1 saat mesafedeki sınır kenti Ciudad del Este. “Açık hava alışveriş merkezi” olarak adlandırılan bu şehirde a’dan z’ye her ürünü uygun fiyatlara bulabilirsiniz!

   PARAGUAY’DA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

   Paraguay tatilinde mevsimden sonra dikkat edilecek ilk şey güvenlik. Gece geç saatlerde pek de tekin olmayan şehirde gezerken oldukça dikkatli olmalısınız. İngilizce konuşan kişi sayısının oldukça az olduğu ülkede yanınıza İspanyolca sözlük almakta ve ulaşım için toplu taşıma yerine taksi tercih etmenizde fayda var.

   PARAGUAY’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   4 yıl üst üste dünyanın en ucuz ülkesi olarak seçilen Paraguay lezzetli mutfağı, insanı içine çeken atmosferleri olan şehirleri ve kendine has eğlenceli kültürüyle tatilcilerin gezerken oldukça keyif alacağı bir ülke. Ancak Paraguay seyahatini planlarken en Türkiye ile olan mevsim farklılığına dikkat etmek gerekiyor. Tropikal iklimin görüldüğü ülkede Mayıs ve Ekim ayları arasında yoğun yağışlar görülüyor. Bu nedenle Paraguay’a yapılacak seyahatte bu dönemden uzak durmakta fayda var.

   PARAGUAY’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Dia de San Blas – Şubat

   • Carnival – Şubat

   • Verbana de San Juan – Mayıs

   • Trans-Chaco Rally – Temmuz

   • Nanduti Festival – Temmuz

   • Oktober Fest - Eylül

   uygunfiyat-apps
   • Berlin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sanatsal ve mimari yönü ön planda olan bir kent olan Berlin, özellikle son yıllarda modern sanatların da merkezi haline gelmiştir.

   • Viyana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi geçmişiyle Orta Avrupa’nın en önemli kalesi olan Viyana; her daim canlı yaşantısı, kendini kültür ve sanata adamış insanları ve dünyaca ünlü müzik festivalleri ile turistlerin gözde rotalarından biridir.

   • Minsk

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Belarus’un başkenti olan Minsk uzun yıllar boyunca Sovyet Rusya yönetiminde kalmış bir şehir.

   • Botsvana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’da demokrasi olarak en gelişmiş ülkelerden birisi olan Botsvana bunun yanı sıra ülkedeki elmas madenleri ve çok sayıdaki doğal yaşam parkıyla biliniyor.

   • Marakeş

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    UNESCO tarafından Dünya Mirası Şehirler Listesi’ne alınan Marakeş, Fas’ın orta-batı kesiminde konumlanıyor.

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir