Paris Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   PARİS

   Dünyadaki en romantik şehirlerden biri olarak kabul edilen Paris, Avrupa’da en çok turist çeken yerlerin başında geliyor. Neoklasik mimari üslubuyla şekillenmiş olan şehir; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Pantheon gibi önemli yapıların yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapıyor.

   Bu yazımızda “Aşk’ın Şehri” Paris’i size tanıtmaya çalışacağız.

   PARİS’E NASIL GİDİLİR?

   Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Paris’e yerli/yabancı birçok şirketin doğrudan uçak seferleri bulunmaktadır. 3 saat 45 dakika süren yolculuk sonunda ise Charles de Gaulle veya Orly Havalimanı‘ndan şehre giriş yapabilirsiniz.

   PARİS’TE NEREDE KALINIR?

   Başlıca en büyük gelir kaynaklarından biri turizm olan Paris’te konaklama açısından birçok farklı seçenek bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Konaklayacağınız yerin seçiminde ise buranın metro duraklarına olan yakınlığına dikkat etmeniz, geziniz için size kolaylık sağlayacaktır.

   Paris

   PARİS’TE GEZİLECEK YERLER

   · Eyfel Kulesi: Gustave Eiffel tarafından Fransız Devrimi’nin yüzüncü yılı anısına tasarlanan Eyfel Kulesi, Paris denildiğinde akla gelen ilk yapıdır. 300 metreden fazla uzunluğa sahip olan kule 3 farklı bölümden oluşmaktadır. Kulede en çok ilgi gören bölüm ise eşsiz Paris manzarasını ziyaretçilerine sunan Seyir Terası bölümüdür.

   · Louvre Müzesi: Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan ve bünyesinde 35 binin üzerinde sanat eseri barındıran Louvre Müzesi, şehirde gezilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Esas inşa amacı kale olan fakat daha sonra müzeye çevrilen yapının içerisinde; Mona Lisa, Venus de Milo gibi önemli eserlerin yanı sıra Rembrant, Vermeer, Caravaggio gibi ünlü sanatçıların da yapıtları bulunmaktadır.

   · Sacre-Coeur Bazikilası: Fransa-Prusya Savaşı‘nda ölen 58 bin askerin anısına inşa ettirilen Sacre-Couer, 1914 yılında inşa edilmiştir. Şehrin en yüksek ikinci tepesi olan Montmartre’de yer alan kilisede 500’den fazla heykel bulunmaktadır.

   · Arc de Triomphe (Zafer Takı): Şehrin en ünlü anıtlarından biri olan Zafer Takı, 1806 yılında Napolyon’un emriyle dikilmiştir. Anıt, sönmeyen ateşiyle ünlüdür ve bu ateş Fransa adına şehit düşmüş insanların anısını yaşatmaktadır.

   · Chateau de Versailles (Versay Sarayı): 1661 yılında yapımına başlanan Versay Sarayı, tarihi birçok olaya ve kişiye tanıklık etmiş bir Fransız şatosudur. Sarayla ilgili bilinen en ilginç bilgi ise; Fransız Devrimi öncesi tuvaletinin bulunmamasıdır. Versay günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

   · Notre Dame de Paris (Notre Dame Katedrali): Şehrin en çok ilgi gören mekanlarından biri olan Notre Dame Katedrali, 1345’te Gotik tarzda inşa edilmiştir. Dini yönden Fransa’nın en önemli yapısı olan Notre Dame, Paris’in merkezi kabul edilmektedir.

   · Pantheon: Neoklasik tarzın değerli örneklerinden biri olan Pantheon, 1764 yılında inşa edilmiş bir kilisedir. Mimar Soufflot tarafından tasarlanan yapı günümüzde Voltaire, Pierre Curie ve Marie Curie başta olmak üzere pek çok ünlü ismin mezarına ev sahipliği yapmaktadır.

   · Musee d’Orsay (Orsay Müzesi): Tren garı olarak inşa edilen fakat daha sonra müze halini alan Orsay Müzesi, Paris’te mutlaka görülmesi gereken duraklardan bir diğeri. İzlenimcilik akımına ait önemli eserlerin bulunduğu müzede; Manet, Monet, Cezanne ve van Gogh gibi birçok ünlü sanatçının eserlerini görme şansınız bulunmaktadır.

   · Jardin du Luxembourg (Lüksemburg Bahçesi): Şehrin en büyük parklarından biri olan Lüksemburg Bahçesi, Kraliçe Marie de Medicis için Floransa mimarisine göre tasarlanarak yapılmıştır. Günümüzde Fransız senatosuna ait olan park, 25 hektarlık bir alan kaplamaktadır.

   · Disneyland Paris: İlk olarak 1955 yılında Amerika’da kurulan Disneyland, 1992 yılında da Euro Disney firması tarafından ikinci kez Paris’te kuruldu. Disney karakterleri ve stüdyolarını yakından görme fırsatı sunan alan, çocuk yaşlı farketmeksizin her yaş kategorisinden ziyaretçiye hitap etmektedir.

   · Champs-Elysees (Şanzelize Caddesi): Dünyanın en ünlü caddelerinden biri olan Şanzelize Caddesi, 1667 yılında yapılmıştır. Yeni yıl, Bastille Day ve Tour de France Final Etabı gibi önemli etkinliklerin düzenlendiği cadde üzerinde de pek çok ünlü mekan da bulunmaktadır.

   · Place de la Concorde (Concorde Meydanı): Tuileries Bahçeleri ve Şanzelize arasında yer alan Concorde Meydanı, şehrin en büyük meydanı konumundadır. XV. Louis tarafından yaptırılan meydanın yapısı sekizgen şeklindedir. Birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan meydan Paris’in en gözde noktalarından biridir.

   · Pere Lachaise Mezarlığı: Açık hava müzesini andıran yapısıyla farklı bir atmosferi ziyaretçilerine sunan Pere Lachaise, 1804 yılında açılmıştır. Napolyon’un isteğiyle kurulmuş olan mezarlıkta La Fontaine, Oscar Wilde, Moliere, Jim Morrison gibi yerli ve yabancı birçok ünlünün mezarı bulunmaktadır.

   · Catacombes of Paris (Paris Yeraltı Mezarları): Paris Yeraltı Mezarları, 18. yüzyılda salgın hastalıkların kaynağı olarak görüldüğü için şehirdeki tüm mezarların buraya nakledilmesiyle oluşturulmuştur. Eski bir taş madeni ocağı olan mekanın kilometrelerce uzunlukta tünelleri olmasına rağmen günümüzde ziyaretçilere sadece 2 kilometrelik bölümü açıktır.

   Paris

   PARİS’TE NE YENİR?

   Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan Paris’te, şehrin çoğu noktasında bütçenize ve damağınıza uygun mekanla karşılaşmanız mümkün. Kendine has bir atmosfere sahip olan bu mekanlarda Fransız ve dünya mutfağına dair pek çok lezzeti en kaliteli haliyle bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yerel lezzetler arasında Kaz Ciğeri, Krem Brule ve Salyangoz Yemeği öne çıkanlardır. Ayrıca Fransız Şarapları, Brie ve Camembert Peyniri’ni de mutlaka denemelisiniz!

   PARİS’TE GECE HAYATI

   Renkli bir gece hayatına sahip olan Paris’te, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz bir mekan bulabilirsiniz. İsterseniz Montmarte ve Marais sokaklarında bulunan kulüplerde zaman geçirebilir, isterseniz Quartier Latin ve St. Germain des Pres’te bulunan mekanlarda kalabalığın içine karışabilirsiniz. 

   Bunların yanında Moulin Rouge, Le Lido gibi ünlü kabarelerin yer aldığı şehirde, önceden rezervasyon yaptırmanız ve giyim tarzınıza dikkat etmeniz sizi rahatlatacaktır.

   PARİS’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Yılın her zamanı ayrı bir güzelliğe sahip olan Paris, yarı okyanus ve yarı kırsal bir iklime sahiptir. Yağışlar tüm yıl eşit bir dağılıma sahiptir ve çok sert bir iklimle karşılaşma olasılığınız oldukça düşüktür. Şehri ziyaret etmek için en ideal dönemler ise İlkbahar ve Sonbahar aylarıdır.

   PARİS’TEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Belleville Flea Markets

   · Bellyfusions Dans Festivali – Ocak

   · D’Automne a Paris Performans Sanatları Festivali – Eylül

   · De Saint-Denis Klasik Müzik

   · Performans Sanatları Festivali – Haziran

   · Paris Müzik Festivali – Haziran

   · Fransa Açık Tenis Turnuvası – Mayıs

   · Uluslararası İnsan Hakları Film Festivali – Mart

   · Le Monde a Paris Uluslararası Turizm Fuarı – Mart

   · Paris Hava Show – Haziran

   · Paris Maratonu – Nisan

   · Rock en Seine – 24/26 Ağustos

   · Fete de la Musique – 21 Haziran

   · Bastille Day – 14 Temmuz

   · Paris Jazz Festivali – 9/29 Temmuz

   uygunfiyat-apps
   • Dublin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan İrlanda’nın idari, ekonomi ve kültür başkenti olarak adını duyuran Dublin; dünyaca ünlü edebiyatçılar ve yetiştirdiği ünlü müzisyenler sayesinde, Avrupa’nın en eğlenceli partilerine ev sahipliği yapmaktadır.

   • Saraybosna

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bosna-Hersek’in başkenti olan Saraybosna, Balkanların en güzel şehirlerinden biri.

   • Lihtenştayn

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İsviçre ve Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri.

   • Stockholm

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avrupa’nın en önemli kültür-sanat merkezlerinden birisi olan Stockholm, kuzeyin en çok turist çeken şehirlerinin başında geliyor.

   • Varşova

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen yok edilmiş şehirlerden biri olan Varşova 1980’lü yıllardan itibaren başlayan restorasyon çalışmalarıyla adeta sıfırdan kurulmuş bir şehir.

   • Cincinnati

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında kalan Ohio’ya bağlı olan Cincinnati, Colombus ve Cleveland’dan sonra eyaletin en büyük üçüncü şehridir.