Podgorica Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   PODGORİCA

   Karadağ’ın başkenti olan Podgorica, Bodva ile beraber ülkenin en çok turist çeken iki şehrinden biri. 400 yıl boyunca Osmanlı hakimiyetinde kalmış olan Podgorica farklı kültürlerin harmanlandığı kozmopolit yapısı, oldukça tanıdık olan mutfağının yanı sıra doğa harikası şelale ve kanyonlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor.

   Bu yazımızda ‘Karadağ’ın Tarihi Başkenti’ Podgorica’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   PODGORİCA’YA NASIL GİDİLİR?

   Türk pasaportuna sahip yolcular Karadağ’a vizesiz olarak giriş yapabiliyor. Ülkemizden her gün direkt uçuşun düzenlendiği Podgorica’ya yaklaşık 2 saat süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz.

   PODGORİCA’DA NEREDE KALINIR?

   Karadağ’ın en başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Podgorica’da konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Şehre geldiğinizde ağırlıklı olarak kent merkezinde bulunan motellerden konukevlerine, butik pansiyonlardan lüks otellere kadar değişen tesislerden birini tercih edebilir, isterseniz dönemsel olarak ev kiralayabilirsiniz.

   Karadağ

   PODGORİCA’DA GEZİLECEK YERLER

   • Hercegovacka Caddesi: Podgorica’nın kalbinin attığı yerlerin başında gelen cadde sadece yaya trafiğine açık durumda. Resmi kurumlardan otellere, alışveriş merkezlerinden cafe ve restoranlara kadar hemen hemen her şeyin bulunabildiği cadde şehir gezisi için en ideal başlangıç noktası.

   • Eski Türk Şehri (Stara Varos): 400 yıl boyunca Osmanlı toprağı olan Karadağ’daki Türk Şehri bölgede ülkemizden esintileri yoğun olarak hissedeceğiniz başlıca yer. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra restore edilerek günümüze kadar ulaştırılan bölgede başta Saat Kulesi ve camiler olmak üzere Osmanlılara ait çok sayıda eser yer alıyor.

   • Niagara Şelalesi: Amerika’daki dünyaca ünlü Niagara Şelalesi ile aynı ismi taşıyan bu doğa harikası Podgorica’nın merkezine sadece 10 dakika mesafede konumlanıyor. Özellikle bahar döneminde mükemmel görüntülere sahne olan şelaleye gidip hayatınız boyunca saklayacağınız hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz.

   • İsa’nın Dirilişi Katedrali: Moraca Nehri’ne yakın bir noktada yer alan kilise mimarisi ile büyük bir üne sahip. 1993 yılında inşasına başlanan ve yaklaşıl 10 yıl süren katedral turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler listesinde ilk sıralarda geliyor.

   • Milenyum Köprüsü: Podgorica’nın simge yapılarından biri olan köprü 2005 yılında inşa edilmiş. Yaklaşık 180 metrelik bir uzunluğa sahip olan köprü her mevsim hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen turistlerin bir numaralı adresi oluyor.

   Karadağ

   • Tara Nehri Kanyonu: Podgorica’nın en güzel yerlerinden biri olan kanyon yaklaşık 1,5 kilometrelik bir yüksekliğe sahip. Yüze yakın mağaranın yanı sıra kumsallar, köprüler, teraslar vs. gibi çok sayıda alanın bulunduğu bu doğal güzelliği görmeden Podgorica’dan dönmemelisiniz!

   • Petrovic Sarayı: 19. Yüzyılın ortalarından inşa edilen ve şehrin sembol yapılarından olan saray Moraca Nehri’ne oldukça yakın bir noktada yer alıyor. Dünyanın farklı noktalarından getirilen sanat eserlerinin sergilendiği bir de müzeye sahip olan mekan Podgorica’da en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında geliyor.

   • İşkodra Gölü: Yaklaşık 550 kilometrelik bir alan üzerinde yayılan İşkodra, Balkanlardaki en büyük göl olma özelliğine sahip. Dahip olduğu bitki çeşitliliği nedeniyle 1983 yılında milli park olarak ilan edilen göl aynı zamanda Arnavutluk ile sınır görevi görüyor.

   • Saat Kulesi: 1600’lü yılların ortalarında Osmanlı döneminde inşa edilen kule şehrin simge yapılarından biri. İkinci Dünya Savaşı sırasında zarar gören ve restorasyon çalışmalarından sonra günümüzdeki görüntüsüne ulaşan 19 metrelik kulede Karadağ’ın bağımsızlığını simgeleyen bir de haç bulunuyor.

   • Ribnica Nehri: Podgorica’da tarihi kalıntılar açısından en zengin yerlerden biri olan Skaline Bölgesi’nde konumlanan nehir şehrin en güzel doğal alanlarından biri. Orta Çağ’dan bu yana yerleşimin olduğu bölgede Osmanlı’dan kalma bir kalenin yanı sıra oldukça meşhur bir de köprü bulunuyor.

   • Ostrog Manastırı: Podgorica’ya yaklaşık 50 km uzaklıkta konumlanan manastır kayaların üzerine inşa edilmiş. Özellikle ulaşımın daha sağlıklı gerçekleştirildiği yaz aylarında turistlerin akınına uğrayan manastır şehre geldiğinizde görmeniz gereken yerlerden.

   PODGORİCA’DA NE YENİR?

   Uzun yıllar boyunca farklı devletlerin sınırları içerisinde varlığının sürdüren Karadağ’ın mutfağında da bu ülkelerin kültürlerinden etkiler görülüyor. Osmanlı başta olmak üzere Sırp ve İtalyan mutfağından çok sayıda yemeği bulabileceğiniz şehre geldiğinizde köfte, baklava, pilav, börek, sarma, kebap gibi gayet alışkın olduğumuzu yiyecekleri deneyebilir, Balkanların meşhur rakısı ‘Rakija’yı tadabilirsiniz.

   PODGORİCA’DA GECE HAYATI

   Podgorica’da gece hayatı açısından sınırlı alternatifler bulunuyor. Şehir merkezi civarında toplanmış olan bar, gece kulübü, disko gibi mekanlara giderek şehrin gece hayatını gözlemleyebilirsiniz. Eğer daha canlı ve renkli bir eğlence istiyorsanız da Podgorica’ya sadece 60 km uzaklıkta konumlanan Karadağ’ın önemli turizm şehirlerinden Budva’ya geçebilirsiniz.

   Karadağ

   PODGORİCA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Akdeniz ikliminin etkilerinin görüldüğü Podgorica’da bahar ayına kadar soğuk ve kimi zaman karlı bir hava görülürken ilkbaharla beraber oldukça güzel bir hava yaşanmaya başlıyor. Yaz aylarında su sıcaklıklarının 25-30 dereceye kadar çıktığı şehre gelmek için en ideal zamanlar ise Mayıs ile Ekim arasında kalan dönem olarak ön plana çıkıyor.

   PODGORİCA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • International Podgorica Marathon

   • Podgorica Cultural Summer

   • International Book Fair

   • Bridge Jumping Contest

   • Podgorica Music Festival

   uygunfiyat-apps
   • Malta

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz’de ufak bir ada ülkesi olan Malta geçmişi tarih öncesi dönemlere kadar dayanan tarihi bir ülke.

   • Budapeşte

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en romantik şehirlerinden olan Budapeşte’ye geldiğinizde; ışıltılı köprüleri, sıcacık insanları, mimarisi ve gezilecek yerleri ile daha şehirden ayrılmamışken bir daha gelmenin planlarını yapabilirsiniz.

   • Tallinn

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Estonya’nın başkenti Tallinn, Finlandiya Körfezi’nin güney kıyısında yer alıyor.

   • Shangai (Şangay)

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Son dönemde gösterdiği hızlı gelişmeyle Çin’in finans, ekonomi, kültürel ve turistik anlamda merkez şehirlerinden biri konumuna gelen Şangay Uzak Doğu’nun en büyük metropollerinin başında geliyor.

   • Tokyo

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yüzyıllar boyunca Japonya’nın başkentliğini yapan Tokyo, dünyanın sayılı metropolleri arasında yer almaktadır.

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir