Rize Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   RİZE

   Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Rize, Anadolu’nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısıyla da farklıdır. Şehir; dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi köprüleri, kaleleri ve coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.

   Çay ile özdeşleşmiş olan bu kent, günümüzde yayla turizmi ile ön plana çıkmaktadır.

   RİZE’YE NASIL GİDİLİR?

   Rize’ye gitmek için ulaşım alternatifleri oldukça rahattır. Özellikle karayolunu kullanmak isteyenler, Türkiye’nin her yerinden kente ulaşımı sağlayabilirler. Bunun yanında Rize, demiryolu ve havayolu seçeneğine sahip değildir. Ancak Trabzon’a havayolu ile ulaşarak, Rize’ye geçmek için otobüs seçeneğini kullanabilirsiniz.

   RİZE’DE NEREDE KALINIR?

   Şehirde konaklama seçenekleri, genellikle şehir merkezinde, turistik bölgelerin çevresinde ve yaylalarda bulunmaktadır. Özellikle yayla turizminin gelişimiyle, bu noktalardaki otel seçeneklerinin sayısı artış göstermektedir.

   Bütçenize göre çok sayıda otel, pansiyon ve ev seçeneği olan şehrin bazı otelleri, eski evlerin restore edilmesiyle hizmete açılmıştır.

   Rize

   RİZE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Rize kent merkezinin güneybatısında bulunan Rize Kalesi, şehirde gezilecek yerler içinde en önemli tarihi yapıların başında gelmektedir. Yapılış tarihi bilinmeyen kalenin Trabzon Kalesi ile benzerlik göstermesi nedeniyle Bizanslılar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. 150 metre doğal yükseltiye sahip kaleye çıkarak yemyeşil bir manzarayı seyredebilirsiniz.

   · Şehrin her yerinden görebileceğiniz Zil Kale, son yıllarda yerli yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir. 14. yüzyılda yapılan kale, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması ve sahip olduğu geçmişiyle oldukça önem taşımaktadır.

   · Tablo gibi görüntüsü, tarihi ve manzarasıyla insanı büyüleyen Şenyuva Köprüsü, Rize’nin en eski köprüsüdür. Fırtına Deresi’nin üstünde konumlanan köprü, 1690 yılında inşa edilmiştir.

   · Fırtına Deresi üzerinde yer alan ve geçmişi oldukça eskiye dayanan bir diğer köprü ise Mikron Köprüsü‘dür. 19. yüzyılın ilk yarısında yaptırıldığı tahmin edilen köprünün kemeri kesme taştan oluşmaktadır.

   · Rize’de gezilecek yerler arasında belki de akla ilk gelen yer olan Ayder Yaylası; geniş ormanları, temiz doğası ve şifalı kaplıcalarıyla son zamanlarda oldukça popülerdir. Çok sayıda konaklama tesisi bulabileceğiniz yerde kamp yaparak da doğayla iç içe olmak mümkündür. Ayrıca yaylanın ünlü kaplıcaları, sedef ve egzama gibi rahatsızlıklara iyileştirmede aktif rol oynar.

   Rize

   RİZE’DE NE YENİR?

   Türkiye’nin en özel lezzetlerine sahip mutfaklarından biri olan Rize mutfağı; yemekleri, tatlıları, ekmekleri ve pişirilme usulleri ile bölgeden olmayan insanları bile kendine çekmeyi başarmıştır. 

   Rize mutfağı denince akla ilk gelen lezzetler; mısır ekmeği, hamsili pilav, pazı dolması, haşıl ve laz böreğidir. Ballarının ve muhlamalarının da yeri ayrı olan şehirde ayrıca, minci ve imansız ismini verdikleri peynirler de Karadeniz’de en çok tüketilen yiyecekler arasındadır.

   FESTİVALLER

   · Rize Çay ve Turizm Festivali - Temmuz

   · Rize Dağcılık ve Turizm Şenliği - Temmuz

   · Anzer Bal ve Yayla Şenlikleri - Ağustos

   · Dünya Rizeliler Günü - Ağustos

   · Kaçkar Altıparmak Yayla Şenlikleri - Ağustos

   · Çamlık Küçük ve Büyük Yayla Şenliği - Ağustos

   • Zonguldak

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Batı Karadeniz’in en gelişmiş ve en güzel şehirlerinden biri olan Zonguldak, eşsiz doğası ve tarihi zenginlikleri ile görülmeye değer destinasyonlardandır.

   • Niğde

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İç Anadolu Bölgesi'nin "Orta Kızılırmak" olarak adlandırılan kesiminde bulunan Niğde; Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel ve Konya illeri ile komşudur.

   • Bilecik

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakarya Nehri’nin kenarındaki verimli topraklarda kurulmuş olan Bilecik, tarihi yerleri ve türbeleriyle ‘Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı şehir’ olarak öne çıkmaktadır.

   • Nevşehir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir, dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip olan ve turizm bakımından birçok ülkenin örnek gösterdiği tatil noktalarından biridir.

   • Erzincan

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleriyle de tanınan kent, manevi değeri yüksek birçok türbeye de ev sahipliği yapmaktadır.

   • Gümüşhane

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğu Karadeniz’de yer alan Gümüşhane, İç Anadolu ve Doğu Anadolu üçgeni arasındaki bir geçiş noktasıdır.