Rize Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   RİZE

   Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Rize, Anadolu’nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısıyla da farklıdır. Şehir; dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi köprüleri, kaleleri ve coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.

   Çay ile özdeşleşmiş olan bu kent, günümüzde yayla turizmi ile ön plana çıkmaktadır.

   RİZE’YE NASIL GİDİLİR?

   Rize’ye gitmek için ulaşım alternatifleri oldukça rahattır. Özellikle karayolunu kullanmak isteyenler, Türkiye’nin her yerinden kente ulaşımı sağlayabilirler. Bunun yanında Rize, demiryolu ve havayolu seçeneğine sahip değildir. Ancak Trabzon’a havayolu ile ulaşarak, Rize’ye geçmek için otobüs seçeneğini kullanabilirsiniz.

   RİZE’DE NEREDE KALINIR?

   Şehirde konaklama seçenekleri, genellikle şehir merkezinde, turistik bölgelerin çevresinde ve yaylalarda bulunmaktadır. Özellikle yayla turizminin gelişimiyle, bu noktalardaki otel seçeneklerinin sayısı artış göstermektedir.

   Bütçenize göre çok sayıda otel, pansiyon ve ev seçeneği olan şehrin bazı otelleri, eski evlerin restore edilmesiyle hizmete açılmıştır.

   Rize

   RİZE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Rize kent merkezinin güneybatısında bulunan Rize Kalesi, şehirde gezilecek yerler içinde en önemli tarihi yapıların başında gelmektedir. Yapılış tarihi bilinmeyen kalenin Trabzon Kalesi ile benzerlik göstermesi nedeniyle Bizanslılar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. 150 metre doğal yükseltiye sahip kaleye çıkarak yemyeşil bir manzarayı seyredebilirsiniz.

   · Şehrin her yerinden görebileceğiniz Zil Kale, son yıllarda yerli yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir. 14. yüzyılda yapılan kale, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması ve sahip olduğu geçmişiyle oldukça önem taşımaktadır.

   · Tablo gibi görüntüsü, tarihi ve manzarasıyla insanı büyüleyen Şenyuva Köprüsü, Rize’nin en eski köprüsüdür. Fırtına Deresi’nin üstünde konumlanan köprü, 1690 yılında inşa edilmiştir.

   · Fırtına Deresi üzerinde yer alan ve geçmişi oldukça eskiye dayanan bir diğer köprü ise Mikron Köprüsü‘dür. 19. yüzyılın ilk yarısında yaptırıldığı tahmin edilen köprünün kemeri kesme taştan oluşmaktadır.

   · Rize’de gezilecek yerler arasında belki de akla ilk gelen yer olan Ayder Yaylası; geniş ormanları, temiz doğası ve şifalı kaplıcalarıyla son zamanlarda oldukça popülerdir. Çok sayıda konaklama tesisi bulabileceğiniz yerde kamp yaparak da doğayla iç içe olmak mümkündür. Ayrıca yaylanın ünlü kaplıcaları, sedef ve egzama gibi rahatsızlıklara iyileştirmede aktif rol oynar.

   Rize

   RİZE’DE NE YENİR?

   Türkiye’nin en özel lezzetlerine sahip mutfaklarından biri olan Rize mutfağı; yemekleri, tatlıları, ekmekleri ve pişirilme usulleri ile bölgeden olmayan insanları bile kendine çekmeyi başarmıştır. 

   Rize mutfağı denince akla ilk gelen lezzetler; mısır ekmeği, hamsili pilav, pazı dolması, haşıl ve laz böreğidir. Ballarının ve muhlamalarının da yeri ayrı olan şehirde ayrıca, minci ve imansız ismini verdikleri peynirler de Karadeniz’de en çok tüketilen yiyecekler arasındadır.

   FESTİVALLER

   · Rize Çay ve Turizm Festivali - Temmuz

   · Rize Dağcılık ve Turizm Şenliği - Temmuz

   · Anzer Bal ve Yayla Şenlikleri - Ağustos

   · Dünya Rizeliler Günü - Ağustos

   · Kaçkar Altıparmak Yayla Şenlikleri - Ağustos

   · Çamlık Küçük ve Büyük Yayla Şenliği - Ağustos

   • Burdur

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan ‘Göller Yöresinin İncisi’ Burdur, antik kentleri, eşsiz gölleri, tarihi evleri ve kervansarayları ile keşfedilmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   • Malatya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kral Yolu ve İpek Yolu’nun üstünde yer alan Malatya, Anadolu’dan pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

   • Artvin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çoruh Nehri’nin yanında yemyeşil bir vadi üzerinde kurulmuş olan Artvin, Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor.

   • Amasya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca krallıklara başkentlik yapmış, Osmanlı şehzadelerini yetiştirmiş ve Ferhat ile Şirin’in aşkına şahitlik etmiş olan Amasya, zengin tarihi ve eşsiz doğasıyla ülkemizin en güzel yerlerinin başında geliyor.

   • Tunceli

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bir vadi içinde akan nehrin yanına kurulan Tunceli yüksek kaleleri, kayalara oyulmuş derviş hücreleri ve çağlayanları ile kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

   • Yozgat

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Hititlere ev sahipliği yapmış tarih kokan toprakları ve insana huzur veren doğal güzellikleri ile Yozgat; tatil anlayışında farklılık yapmak isteyenler için ideal bir seçimdir.