Rize Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   RİZE

   Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Rize, Anadolu’nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısıyla da farklıdır. Şehir; dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi köprüleri, kaleleri ve coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.

   Çay ile özdeşleşmiş olan bu kent, günümüzde yayla turizmi ile ön plana çıkmaktadır.

   RİZE’YE NASIL GİDİLİR?

   Rize’ye gitmek için ulaşım alternatifleri oldukça rahattır. Özellikle karayolunu kullanmak isteyenler, Türkiye’nin her yerinden kente ulaşımı sağlayabilirler. Bunun yanında Rize, demiryolu ve havayolu seçeneğine sahip değildir. Ancak Trabzon’a havayolu ile ulaşarak, Rize’ye geçmek için otobüs seçeneğini kullanabilirsiniz.

   RİZE’DE NEREDE KALINIR?

   Şehirde konaklama seçenekleri, genellikle şehir merkezinde, turistik bölgelerin çevresinde ve yaylalarda bulunmaktadır. Özellikle yayla turizminin gelişimiyle, bu noktalardaki otel seçeneklerinin sayısı artış göstermektedir.

   Bütçenize göre çok sayıda otel, pansiyon ve ev seçeneği olan şehrin bazı otelleri, eski evlerin restore edilmesiyle hizmete açılmıştır.

   Rize

   RİZE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Rize kent merkezinin güneybatısında bulunan Rize Kalesi, şehirde gezilecek yerler içinde en önemli tarihi yapıların başında gelmektedir. Yapılış tarihi bilinmeyen kalenin Trabzon Kalesi ile benzerlik göstermesi nedeniyle Bizanslılar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. 150 metre doğal yükseltiye sahip kaleye çıkarak yemyeşil bir manzarayı seyredebilirsiniz.

   · Şehrin her yerinden görebileceğiniz Zil Kale, son yıllarda yerli yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir. 14. yüzyılda yapılan kale, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması ve sahip olduğu geçmişiyle oldukça önem taşımaktadır.

   · Tablo gibi görüntüsü, tarihi ve manzarasıyla insanı büyüleyen Şenyuva Köprüsü, Rize’nin en eski köprüsüdür. Fırtına Deresi’nin üstünde konumlanan köprü, 1690 yılında inşa edilmiştir.

   · Fırtına Deresi üzerinde yer alan ve geçmişi oldukça eskiye dayanan bir diğer köprü ise Mikron Köprüsü‘dür. 19. yüzyılın ilk yarısında yaptırıldığı tahmin edilen köprünün kemeri kesme taştan oluşmaktadır.

   · Rize’de gezilecek yerler arasında belki de akla ilk gelen yer olan Ayder Yaylası; geniş ormanları, temiz doğası ve şifalı kaplıcalarıyla son zamanlarda oldukça popülerdir. Çok sayıda konaklama tesisi bulabileceğiniz yerde kamp yaparak da doğayla iç içe olmak mümkündür. Ayrıca yaylanın ünlü kaplıcaları, sedef ve egzama gibi rahatsızlıklara iyileştirmede aktif rol oynar.

   Rize

   RİZE’DE NE YENİR?

   Türkiye’nin en özel lezzetlerine sahip mutfaklarından biri olan Rize mutfağı; yemekleri, tatlıları, ekmekleri ve pişirilme usulleri ile bölgeden olmayan insanları bile kendine çekmeyi başarmıştır. 

   Rize mutfağı denince akla ilk gelen lezzetler; mısır ekmeği, hamsili pilav, pazı dolması, haşıl ve laz böreğidir. Ballarının ve muhlamalarının da yeri ayrı olan şehirde ayrıca, minci ve imansız ismini verdikleri peynirler de Karadeniz’de en çok tüketilen yiyecekler arasındadır.

   FESTİVALLER

   · Rize Çay ve Turizm Festivali - Temmuz

   · Rize Dağcılık ve Turizm Şenliği - Temmuz

   · Anzer Bal ve Yayla Şenlikleri - Ağustos

   · Dünya Rizeliler Günü - Ağustos

   · Kaçkar Altıparmak Yayla Şenlikleri - Ağustos

   · Çamlık Küçük ve Büyük Yayla Şenliği - Ağustos

   • Uşak

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Ege’yi Anadolu’ya bağlayan konumda olan Uşak köklü kültürü, doğal güzellikleri, Karun Hazineleri ve sıcakkanlı insanları ile görülmeye değer kentlerdendir.

   • Karabük

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin orman varlığı en fazla olan ili Karabük; özgün mimariye sahip Safranbolu evlerine, cam teraslı İncekaya Kanyonu’na ve 300 yıllık bir geçmişi olan Sipahioğlu Konağı’na da ev sahipliği yapar.

   • Gaziantep

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehri olan Gaziantep, Fırat Nehri’nin suladığı topraklar üzerinde hala yaşanılan en eski kentlerden biridir.

   • Manisa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca, kültür ve sanatın yoğunlaştığı ve ticaret yollarının geçtiği Manisa; kültürel ve doğal zenginlikleri ile ilgi çekici tatil olanakları sunmaktadır.

   • Düzce

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İstanbul ve Ankara’nın ortasında ve Batı Karadeniz’in sahil şeridinde yer alan Düzce, M.Ö. 1390 yılına dayanan zengin tarihi ve yemyeşil doğası ile gezilmesi gereken kentler arasında yer almaktadır.

   • Hatay

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Adana, Antalya ve Mersin’in ardından Akdeniz Bölgesi’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Hatay, Türkiye’nin en güneyinde Suriye sınırında yer alır.