San Marino Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SAN MARİNO

   Dünyanın üçüncü ülkesi olan San Marino’nun tamamı İtalya sınırları içerisinde yer alıyor. Genellikle İtalya’ya gelen turistlerin günübirlik olarak uğradığı bir ülke olan San Marino yurtdışındayken kısa sürede gezilebilecek ilginç bir deneyim peşinde olanlar için ideal yerlerden!

   Bu yazımızda ‘Mikro Ülke’ San Marino’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   SAN MARİNO’YA NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarının San Marino’ya giriş yapabilmeleri için İtalya vizesi almaları gerekiyor. Herhangi bir havalimanını bulunmadığı ülkeye yapılan ziyaretlerin yüzde 99’u da günübirlik olarak gerçekleşiyor. Ülkeye direkt olarak gitmek isterseniz de öne İtalya’nın Rimini şehrindeki Federico Fellini Uluslararası Havalimanı’na oradan da karayoluyla San Marino’ya ulaşabilirsiniz.

   San Marino

   SAN MARİNO’DA NEREDE KALINIR?

   San Marino’da konaklama açısından çok fazla alternatif bulunmuyor. Genellikle günübirlik uğrayan turistler ile geçimini sağlayan ülkeye geldiğinizde birkaç gece konaklamak isterseniz ana meydan bölgesindeki sınırlı sayıdaki otelden birini tercih edebilirsiniz.

   SAN MARİNO’DA GEZİLECEK YERLER

   • Aziz Marinus Bazilikası: 1800’lü yılların başında inşa edilen kilise bu ufak ülkedeki en önemli dini merkez konumumda. İç duvarlarında çok sayıda heykel ve freskin yer aldığı bazilika da ayrıca ülkenin kurucu olarak bilinen Aziz Marinus’un heykeli de bulunuyor.

   • Kuleler: San Marino’ya gelen turistler vakitlerinin büyük bir bölümünü bu üç kulede geçiriyor. 1200’lü yıllarda inşa edilen kulelerin üçüncüsü ziyaretçilere kapalı durumdayken, birincisinden bu ufak ülkenin tamamını kuşbakışı olarak seyredebilir, günümüzde müze olarak hizmet veren ikincisinde ise oldukça geniş bir silah koleksiyonunu görebilirsiniz.

   • Hükümet Konağı: Ülkenin hemen hemen her şeyinin bulunduğu bölgede yer alan bina için San Marino’nun kalbinin attığı yer demek pek de yanlış sayılmaz. Oteller, mağazalar, cafe ve restoranların yer aldığı meydanda fotoğraf çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. 

   San Marino

   SAN MARİNO’DA NE YENİR?

   Topraklarının tamamı İtalya ile çevrili olan San Marino’ya geldiğinizde sizi İtalyan mutfağı karşılayacak. Lazanya, spagetti, pizza gibi ünlü yemekleri tadabileceğiniz ülkede yöreye özgü olarak San Marino dondurması, çikolata ve kekleri deneyebilir, şarapların tadına bakabilirsiniz.

   SAN MARİNO’DA GECE HAYATI

   Dünyanın en küçük üçüncü ülkesi San Marino’da gece hayatı açısından çok fazla alternatif bulunmuyor. Meydan bölgesinde konumlanan sınırlı sayıdaki cafe ve bardan herhangi birine giderek bir şeyler içip akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

   SAN MARİNO’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındaki San Marino’da genellikle ılıman bir hava görülüyor. Denizden yükseklik seviyesi biraz fazla olan ülkede geceleri serin geçerken tatil için San Marino’ya gelmek için en ideal zamanlar ise Nisan-Ağustos ayları arasındaki periyod olarak öne çıkıyor.

   SAN MARİNO’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • San Marino World Motorcycle Championship – Haziran

   • Adriatic Music Festival – Temmuz

   • Medieval Days – Temmuz

   • San Marino Jazz Festival – Temmuz

   • San Marino Ethnological Festival – Temmuz

   uygunfiyat-apps
   • Hong Kong

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çin’in güneydoğusunda yer alan Hong Kong, uzun yıllar İngiltere hakimiyetinde kaldıktan sonra 1997 yılında özerkliğini ilan ederek Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlanmıştır.

   • Lizbon

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Portekiz’in en zengin ve kalabalık şehri Lizbon, Avrupa’nın en batısında yer alır. Gidenlerin tramvaylarıyla, denizin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri ve 7 tepesiyle İstanbul’a benzettiği güzel mi güzel Lizbon ziyaretçilerini bekliyor.

   • Bangkok

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Eski ve yeninin büyüleyici karışımının en güzel örneklerinden birini sunan Bangkok, ölmeden önce mutlaka gezip görmeniz gereken şehirlerin başında geliyor.

   • Leipzig

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı olan Leipzig Dresden ile birlikte eyaletin en büyük iki şehrinden biridir.

   • Dubai

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı yedi emirlikten birisi olan Dubai, nüfusunun büyük çoğunluğunu yabancıların oluşturduğu kozmopolit bir kenttir.

   • Podgorica

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Karadağ’ın başkenti olan Podgorica, Bodva ile beraber ülkenin en çok turist çeken iki şehrinden biri.