Viranşehir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   VİRANŞEHİR

   Tarihi milattan önce Sümerlere dayanan Viranşehir geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Viranşehir kültürel mirası, tarihe tanıklık emiş olan yapıları ile turistlerin uğrak noktalarındandır.

   VİRANŞEHİR'E NASIL GİDİLİR?

   Şanlıurfa merkezine 93 km uzaklıkta bulunan ilçe Suriye sınırına çok yakındır. İsterseniz araba kiralayarak ulaşabileceğiniz ilçeye isterseniz şehir merkezinden kalkan dolmuşlara binerek de gidebilirsiniz. 

   VİRANŞEHİR'DE NEREDE KALINIR? 

   Viranşehir’de konaklamak isterseniz öğretmenevinde kalabilir ya da ilçede bulunan oteli tercih edebilirsiniz.

   Şanlıurfa - Viranşehir

   VİRANŞEHİR'DE NERELERİ GEZMELİ?

   Hz. Eyyup Peygamber Sabır Makamı: Adını Eyüp Peygamberden alan Eyyüpnebi Köyü’nde bulunan tarihi külliyedir. İçinde “Çile Mağarası” ve “Şifalı Kuyu” bulunmaktadır. Viranşehir’in merkezine 15 km uzaklıkta bulunan bu türbe ve Hz. Rahime’nin türbesi turistlerin uğrak noktasıdır.  

   Çemdin Kalesi: Romalılar tarafından yaptırılan kale Viranşehir’in tarihine tanıklık edebileceğiniz yapılarındandır. Birçok kez el değiştirmiş olan kale, yüksek bir tepe üzerinde sert kalker taşından inşa edilmiştir. 

   Şemun Manastırı: Viranşehir’in Yolbilen Köyü’ndeki kazılar esnasında tesadüfen ortaya çıkarılan ve M.S. 873 yıllında inşa edildiği düşünülen yapı, dünyada Süryanilere ait ikinci büyük manastırdır. Aziz Şemun tarafından inşa edilen manastırda yapılan kazı çalışmalarında birçok mağara ve tarihi kalıntı bulundu. Bu sebeple her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

   Tella Martyrionu: Tarihi zenginliği ile öne çıkan Şanlıurfa’nın Bizans zamanında yapılan en büyük Hristiyan yapılarından biri olan Tella Martyrionu’nun bir azizin anısına yapıldığı tahmin edilmektedir. 4. Yüzyılda inşa edilen yapı, sekizgen planlıdır ve tamamı 8 adet olan dikmelerden bugüne sadece biri kalmıştır.

   VİRANŞEHİR'DE NE YENİR?

   Viranşehir’de yöresel pek çok lezzeti tadabilirsiniz. Etli pilavını, çiğköftesini, söğürme adı verilen patlıcan yemeğini, etli sarımsaklı Tirit adı verilen haşlamasını ve şelengo adlı salatalığını denemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

   QR kod ile indirin

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • İznik

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’daki ilk Türk başkenti ve Hristiyan aleminin ilk büyük toplantısına ev sahipliği yapmış İznik hem sayısız tarihi mekanları hem de eşsiz doğasıyla tatil için en ideal yerlerden!

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.