Seyşeller Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SEYŞELLER

   Afrika’nın doğal yaşam alanlarıyla Hint Okyanusu’nun serin havasını bir potada eritmiş bir ada ülkesi olan Seyşeller mavi ve yeşilin tadını çıkarmak için biçilmiş kaftan! 

   Seyşeller, Doğu Afrika’da yer alan Hint Okyanusu’nun üstünde 115 adadan oluşan bir ada ülkesi. İlk olarak Portekizliler tarafından keşfedilen bu ufak ülke daha sonra kısa bir dönem Fransızların, uzun yıllar da İngilizlerin sömürgesi olarak kalmış. 1976’da özgürlüğüne kavuşan Seyşeller tropikal iklimi, doğal güzellikleri ve yağmur ormanlarıyla Afrika kıtasının en önemli turizm merkezlerinden birisi konumunda.

   SEYŞELLER’E NASIL GİDİLİR?

   Seyşeller ve Türkiye arasında direkt uçuş yok ancak yine de yolculuk çok da zahmetli değil. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi üzerinden yapılan aktarmayla 9 saatlik bir yolculuk sonrasında Seyşeller’in başkenti Victoria’ya ulaşılabiliyor.

   SEYŞELLER’DE NEREDE KALINIR?

   Afrika’nın en çok turist çeken yerlerinden biri olan Seyşeller’de konaklama açısından farklı alternatifler bulunuyor. Bütçenize göre butik pansiyonlar, moteller veya bungalov evleri tercih edebileceğiniz gibi beş yıldıza varana kadar değişen kalitedeki otellerden birinde de kalabilirsiniz.

   Seyşeller

   SEYŞELLER’DE GEZİLECEK YERLER

   Afrika’nın meşhur doğal yaşam alanlarının yanı sıra palmiye ağaçları ve kumsallarıyla meşhur olan Seyşeller mavi ve yeşilin birleşimiyle yılın bütün stresini atmak için en ideal yerlerden birisi. Ülkede gezilecek yerlerin başında ise başkent Victoria geliyor.

   Keşfedildiği 16. Yüzyıldan bu yana Portekiz, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin hakimiyeti altına girmiş olan ülkede bu ülkelerin kültürlerinin izleri halen sürüyor. Uzunca bir süre İngiliz etkisi altında kalmış ülkede izler halen silinmemiş. Hemen hemen her yerinde batı kültüründen etkilerin yaşandığı Seyşeller’de sokaklar genellikle İngiltere’yi andırıyor. Eşsiz doğa manzaralarıyla bezenmiş Victoria şehrinde Hint tapınakları, tarih ve kültür-sanat müzeleri, vahşi doğa yaşamanın görülebileceği parklar ve botanik bahçeler başta olmak üzere birçok turistik alan bulunuyor. Şehrin en çok ilgi gören yerleri ise şöyle:

   • Tempio Hindu

   • Clock Tower

   • Mission Lodge Lookout

   • Trois Freres Trail

   • Cassedent

   • French Cultual Center

   SEYŞELLER’DE NE YENİR?

   Seyşeller’in mutfağı aynı hatta yer alan diğer ülkeler ile benzerlik gösteriyor. Bir ada ülkesi ve Ekvador bölgesinde yer alması nedeniyle mutfağında deniz ürünleri ve tropikal meyvelerin baş köşede olmasının yanı sıra Fransız, İngiliz, Çin ve Hint yemeklerine rastlamak da mümkün. Özellikle köri sosu Seyşeller’de oldukça kullanılan baharatların başında geliyor.

   SEYŞELLER’DE EĞLENCE & ALIŞVERİŞ

   Seyşeller’den sevgililerinize hediyelik eşya almadan dönmek istemiyorsanız sokak sanatçılarının el yapımı ürünlerine her köşe başında rastlamak mümkün. Ayrıca gece hayatının da oldukça renkli olduğu ülkede bunların yanı sıra su sporları da oldukça yaygın.

   Seyşeller

   SEYŞELLER’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Afrika’nın yemyeşil doğal yaşam alanlarını Hint Okyanusu’nun maviliğiyle buluşturan Seyşeller’e yılın her döneminde gidilebilir. Ancak özel bir zaman dilimi verecek olursak yılın her dönemi yağış alan bu şirin ülkede yağmurların en az görüldüğü yaz ayları tercih edilebilir.

   SEYŞELLER’DE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

   Afrika ülkelerinin birçoğunda yaşanan su probleminde Seyşeller’de nasibini almış durumda. Kıtanın geneliyle kıyaslanınca iyi durumda olan ülkede yine de şebeke suyuna çok fazla güvenmemeli ve kendi ambalajlı suyunuzu yanınızda taşımalısınız. Salgın hastalıklar çok fazla görülmese de gitmeden önce gerekli önlemleri almakta fayda var. Son olarak denize girmek için plajlardaki uyarı levhalarını dikkate almakta fayda var çünkü her an yanınızda bir köpekbalığına rastlayabilirsiniz!

   SEYŞELLER’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Seychelles International Carnival of Victoria – Şubat

   • Semaine de la Francophonie – Mart

   • Paskalya – Mart / Nisan

   • Round Table Beau Vallon Regatta – Ağustos / Eylül

   • La Digue Festival – Ağustos

   • SUBIOS Underwater Festival – Kasım

   • Creole Festival - Kasım

   uygunfiyat-apps
   • Bakü

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Azerbaycan’ın gözbebeği Bakü, şehri aydınlatan gece ışıklandırması, müzeleri, kendinizi evinizde hissettiren insanları ile görmeniz gereken şehirlerdendir.

   • Barselona

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın ikinci büyük şehri ve Katalunya özerk bölgesinin başkenti olan Barselona, ülkenin Akdeniz kıyısındaki en önemli limanıdır.

   • Uruguay

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güney Amerika’ya seyahat etmek isteyenlerin kesinlikle es geçemediği yerlerin başında Uruguay geliyor.

   • Monako

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Fransa sınırları içerisinde yer alan Monaco 18 kilometre karelik yüz ölçümüyle dünyanın en küçük ikinci ülkesi konumunda.

   • Budapeşte

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en romantik şehirlerinden olan Budapeşte’ye geldiğinizde; ışıltılı köprüleri, sıcacık insanları, mimarisi ve gezilecek yerleri ile daha şehirden ayrılmamışken bir daha gelmenin planlarını yapabilirsiniz.

   • Canberra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avustralya’nın en büyük yüzölçümüne sahip şehri olan Canberra başkent olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş bir yer.