Siirt Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SİİRT

   Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt, tüm mevsimlerin en güzel haliyle yaşandığı bir şehirdir. Şehir birçok doğal güzellik ve tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Battaniye ve kilimleri, pervari balı, iri taneli fıstığı, zivzik narı ve içinde barındırdığı evliyaları ile ön plana çıkan şehir, mutlaka uğramanız gereken duraklardan biridir.

   Kaplıcalar, türbeler, tarihi cami ve köprüler, Siirt’in tarihi ve turistik değerleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

   SİİRT’E NASIL GİDİLİR?

   Siirt’e karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Diyarbakır-Siirt arasında uzanan doğu-batı doğrultulu karayolu en önemli karayolu bağlantısıdır ve otobüs terminali kent merkezinde yer almaktadır. Havayolu ulaşımı ise şehre 87 kilometre uzaklıktaki Batman Havalimanı vasıtasıyla sağlanmaktadır.

   SİİRT’TE NEREDE KALINIR?

   Siirt sizlere pek çok konaklama alternatifi sunmaktadır. İlçelerde oteller, konuk evleri ve apart oteller bulunmaktadır. Fiyatlar ise sunulan imkanlar ve merkezi konuma göre değişim göstermektedirler.

   Siirt

   SİİRT’TE GEZİLECEK YERLER

   · Siirt il merkezinde bulunan Ulu Cami, minare kaidesindeki kitabesine göre Selçuklu Sultanı Mugiziddün Mahmut tarafından 1129 yılında yaptırılmıştır. Çinili Minare olarak da anılan Ulu Cami’nin minaresi ise tipik Selçuklu mimarisini yansıtmaktadır.

   · Merkezin biraz dışında kalan Botan Çayı kıyısındaki bir mağarada bulunan Sağlarca Kaplıcası, mağaraya yapılan çalışmalar sonucu hizmete açılmıştır. Kaplıca suyu; romatizma, deri, solunum yolları, kadın, sinir ve kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme, ameliyat sonrası rahatsızlıklar gibi hastalıklara olumlu etki yapmaktadır.

   Siirt

   SİİRT’TE NE YENİR?

   Siirt mutfağında et, sebze ve bakliyat kullanımı yaygındır. Yöre mutfağı, ünlü büryan kebabı ile bilinse de kebap türü yemekler aslında azdır.

   Siirt’e özgü diğer yöresel yemekler ise perde pilavı ve bumbardır. Ayrıca zivzik narı ve Siirt fıstığı da mutlaka denenmesi gereken yöresel lezzetlerdir.

   FESTİVALLER

   · Nevruz Bayramı - Mart

   · Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı - Mayıs

   · Mahalli Yumurta Bayramı - Mayıs

   • Mersin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Antalya ve Adana’nın ardından Akdeniz Bölgesi’nin en kalabalık üçüncü şehri olan Mersin, binlerce yıllık geçmişiyle bölgenin en eski ve önemli yerleşkelerinden biri olmuştur.

   • Gaziantep

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehri olan Gaziantep, Fırat Nehri’nin suladığı topraklar üzerinde hala yaşanılan en eski kentlerden biridir.

   • Ordu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yeşilin her tonunu görebileceğiniz eşsiz doğası, denizden metrelerce yüksekteki el değmemiş yaylaları, tarihi mekanları ve eşsiz Karadeniz mutfağı ile Ordu, Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor!

   • Yozgat

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Hititlere ev sahipliği yapmış tarih kokan toprakları ve insana huzur veren doğal güzellikleri ile Yozgat; tatil anlayışında farklılık yapmak isteyenler için ideal bir seçimdir.

   • Bitlis

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğu Anadolu’nun tarihi şehirlerinden Bitlis; tarihi şehirleri, kaleleri ve Türk İslam dönemi eserleriyle doğuda görülmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   • Kahramanmaraş

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kahramanmaraş, eski ve halk arasında daha yaygın adıyla Maraş, 1 milyondan fazla nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık on sekizinci şehridir.