Siirt Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SİİRT

   Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt, tüm mevsimlerin en güzel haliyle yaşandığı bir şehirdir. Şehir birçok doğal güzellik ve tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Battaniye ve kilimleri, pervari balı, iri taneli fıstığı, zivzik narı ve içinde barındırdığı evliyaları ile ön plana çıkan şehir, mutlaka uğramanız gereken duraklardan biridir.

   Kaplıcalar, türbeler, tarihi cami ve köprüler, Siirt’in tarihi ve turistik değerleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

   SİİRT’E NASIL GİDİLİR?

   Siirt’e karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Diyarbakır-Siirt arasında uzanan doğu-batı doğrultulu karayolu en önemli karayolu bağlantısıdır ve otobüs terminali kent merkezinde yer almaktadır. Havayolu ulaşımı ise şehre 87 kilometre uzaklıktaki Batman Havalimanı vasıtasıyla sağlanmaktadır.

   SİİRT’TE NEREDE KALINIR?

   Siirt sizlere pek çok konaklama alternatifi sunmaktadır. İlçelerde oteller, konuk evleri ve apart oteller bulunmaktadır. Fiyatlar ise sunulan imkanlar ve merkezi konuma göre değişim göstermektedirler.

   Siirt

   SİİRT’TE GEZİLECEK YERLER

   · Siirt il merkezinde bulunan Ulu Cami, minare kaidesindeki kitabesine göre Selçuklu Sultanı Mugiziddün Mahmut tarafından 1129 yılında yaptırılmıştır. Çinili Minare olarak da anılan Ulu Cami’nin minaresi ise tipik Selçuklu mimarisini yansıtmaktadır.

   · Merkezin biraz dışında kalan Botan Çayı kıyısındaki bir mağarada bulunan Sağlarca Kaplıcası, mağaraya yapılan çalışmalar sonucu hizmete açılmıştır. Kaplıca suyu; romatizma, deri, solunum yolları, kadın, sinir ve kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme, ameliyat sonrası rahatsızlıklar gibi hastalıklara olumlu etki yapmaktadır.

   Siirt

   SİİRT’TE NE YENİR?

   Siirt mutfağında et, sebze ve bakliyat kullanımı yaygındır. Yöre mutfağı, ünlü büryan kebabı ile bilinse de kebap türü yemekler aslında azdır.

   Siirt’e özgü diğer yöresel yemekler ise perde pilavı ve bumbardır. Ayrıca zivzik narı ve Siirt fıstığı da mutlaka denenmesi gereken yöresel lezzetlerdir.

   FESTİVALLER

   · Nevruz Bayramı - Mart

   · Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı - Mayıs

   · Mahalli Yumurta Bayramı - Mayıs

   • Şırnak

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sel tufanından sonra Nuh Peygamber’in ilk yerleştiği şehir olan Şırnak’ın isminin Şehr-i Nuh’tan geldiği tahmin edilmektedir.

   • Manisa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca, kültür ve sanatın yoğunlaştığı ve ticaret yollarının geçtiği Manisa; kültürel ve doğal zenginlikleri ile ilgi çekici tatil olanakları sunmaktadır.

   • Muğla

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Asar (Hisar) Dağı eteklerinde ovaya doğru yayılmış, kendine has mimarisi ve dünyanın gözdesi olmuş ilçeleri ile tam bir turizm cennetidir.

   • Van

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ‘Kaleler Şehri’ Van; geçmişten günümüze kadar dayanan kiliseleri, kümbetleri ve doğal güzellikleri ile her köşesinde başka bir yeri keşfedebilirsiniz!

   • Yalova

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en küçük yüzölçümüne sahip kenti Yalova, Marmara Denizi’nin doğu kıyısında yer almaktadır.