Stockholm Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   STOCKHOLM

   Adaların üzerine kurulmuş yemyeşil bir şehir olan Stockholm, İskandinavya’yı gezmek isteyen kişilerin ilk gitmek istedikleri yerlerden birisi oluyor. Avrupa’nın da en önemli kültür-sanat merkezlerinden birisi olan Stockholm, kuzeyin en çok turist çeken şehirlerinin başında geliyor.

   Bu yazımızda ‘Kuzey’in Venedik’i’ olarak nitelendirilen Stockholm’deki gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   STOCKHOLM’E NASIL GİDİLİR?

   Türkiye’den İsveç‘e her gün aktarmalı veya aktarmasız uçuş bulunuyor. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası Stockholm veya Göteborg’a iniş yapılabiliyor. Seyahat etmek için schengen vizesinin yanı sıra “Aile Bilgileri Başvuru Formu” ve “Ek-D” adı verilen iki belge daha isteniyor.

   STOCKHOLM’DE NEREDE KALINIR?

   Stockholm’de çok fazla sayıda konaklayacak alternatif bulunuyor. Lüks sayılabilecek ve orta bütçeli ziyaretçilere hitap eden oteller ağırlıklı olarak Gamla Stan bölgesinde yoğunlaşırken, merkezden uzaklaştıkça daha uygun fiyatlı yerler bulmak mümkün. Stockholm’de bütçenize göre ister kanal kıyısındaki otellerde isterseniz de butik pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.

   Stockholm

   STOCKHOLM’DE GEZİLECEK YERLER

   · İsveç dilinde eski şehir anlamına gelen Gamla Stan, Stockholm’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bölgenin en meşhur alışveriş caddeleri Vasterlanggetan ve Stora Nygatan’ın geçtiği ve aynı zamanda dünyanın en eski restoranı Den Glydene’ye de ev sahipliği yapan Gamla Stan’daki 13. yüzyıldan kalma Ortaçağ evlerine hayran kalacaksınız!

   · Yaklaşık 100 yıl önce restore edilen ve tekrar kullanıma açılan Katarina Asansörü, bölgenin en çok ilgi gören yerlerinden. Asansörle yukarı çıktığınızda sizi eşsiz bir Stockholm manzarası bekliyor olacak!

   · Nobel Museum’da Nobel Ödülleri’ne dair her türlü bilgi bulunabiliyor.

   · Stockholm’deki en önemli müzelerin başında Fotografiska geliyor. Adından da anlaşılabileceği üzere bir fotoğraf müzesi olan bu mekanın bir diğer adı Swedish Museum of Photography. Turistlerin akın ettiği yerlerin başında gelen bu müze de mutlaka ziyaret edilmeli.

   · Dünyanın en büyük yuvarlak yapısı olan Ericsson Globe’un tepesine çıkarak bu güzel şehre bir de tepeden bakabilirsiniz. Ayrıca içerdeki restoranlar da manzara eşliğinde dinlenilebilecek en güzel yerlerden.

   · National Museum, Stockholm’ün en ünlü müzelerinden birisi. İsveçli sanatçıların yanı sıra Rembrandt, Rubens, Goya, Renoir, Degas gibi ünlü sanatçıların eserlerini de burada görebilmeniz mümkün.

   · Buraya kadar gelmişken Vikingler ve İsveç‘in geçmişi ile ilgili bir şeyler öğrenmek isterseniz Swedish History Museum’a mutlaka uğramalısınız.

   · İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen müzesi olan Vasa Museum’un hikayesi çok farklı. 1628 yılında, ilk seferinde batan ve yüzlerce kişinin öldüğü Vasa adlı bu gemi, 1961 yılında battığı noktadan çıkarılıyor ve oldukça detaylı ve uzun bir çalışma sürecinin ardından % 95’i orijinal parçalardan oluşacak şekilde müze haline getiriliyor.

   · Gamla Stan bölgesindeki yer alan Stockholm Sarayı'nı ziyaret ederek; Taht Odası, Şövalye Salonu, Antika Müzesi, Kronor Müzesi gibi yerleri gezebilirsiniz.

   · Stockholm’un kalbi olan Djurgarden Adası, kültür ve eğlence merkezleriyle yılda 10 milyondan fazla turisti ağırlıyor. Açık hava müzeleri, gece kulüpleri, eğlence parkları, müzeler ve sanat galerileri gibi sayısız etkinlik alanın olduğu Djurgarden’i mutlaka görmelisiniz!

   Stockholm

   STOCKHOLM’DE NE YENİR?

   Avrupa mutfağıyla benzer özellikler taşıyan Stockholm mutfağında, ağırlıklı olarak deniz mahsulleriyle karşılaşacaksınız. Balığın; haşlama, kızartma, turşu, salamura gibi çok farklı çeşitlerini görebileceğiniz şehirde tavuk eti kullanımı da oldukça yaygın. Stockholm’e geldiğinizde somon balığından yapılan gravad lax, İsveç yahnisi, İsveç Köftesi, İsveç usulü patates ve lahana çorbası gibi meşhur lezzetleri mutlaka tatmalısınız!

   STOCKHOLM’DE GECE HAYATI

   Kuzeyin en turistik yerlerinden olan Stockholm’de oldukça hareketli bir gece hayatı var ancak mekanlar biraz pahalı. Djurgarden bölgesi, gece hayatının kalbinin attığı yer olarak bilinirken, Götgatan ve Bondegatan caddelerinde de çok sayıda bar, gece kulübü, disko ile açıkhava ve caz müzik mekanı bulunuyor. Stockholm’ün en ünlü yerleri ise tamamen buzdan yapılan ve sıcaklığın sıfırın altına olduğu Absolut Ice Bar, Condo ve Kvarnen.

   STOCKHOLM’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Stockholm’e doğru yola çıkmadan önce mutlaka hava durumunu kontrol etmelisiniz. İskandinav ülkeleri yılın büyük kesiminde soğuk olmasına rağmen özellikle kış aylarında bu durum tavana ulaşıyor. Ancak soğuğa rağmen şehrin tadı da en iyi kış aylarında çıkartılıyor. Soğuk hava bana göre değil diyenler içinse yaz ayları en ideal dönem gibi görünüyor. Gündüzlerin 18 saat uzunluğuna çıktığı bu mevsimde hava sıcaklığı da 20 dereceye kadar yükseliyor. Ancak birçok insanın tercihinin yaz olması nedeniyle çok fazla sayıda turistin aynı dönemde ülkeye akın edeceğini de unutmamak lazım!

   STOCKHOLM’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   · Stockholm Pride - Mayıs

   · Klasik Müzik Festivali - Haziran

   · Stockholm Yemek Festivali Haziran

   · Summerburst Stockholm Haziran

   · Stockholm Sokak Festivali - Temmuz

   · Sokak Tiyatrosu Festivali - Temmuz

   · Stockholm Maratonu ve Stockholm Stiletto Run Spor Festivali - Temmuz

   · Stockholm Müzik ve Sanat Festivali - Ağustos

   · Stockholm Kültür Festivali - Ağustos

   · Oktoberfest - Eylül

   · Stockholm Uluslararası Film Festivali - Eylül

   · Stockholm Uluslararası Caz ve Blues Festivali - Kasım

   · Nobel Ödülleri - Aralık

   uygunfiyat-apps
   • Atina

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir.

   • Tallinn

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Estonya’nın başkenti Tallinn, Finlandiya Körfezi’nin güney kıyısında yer alıyor.

   • Roma

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yedi tepe üzerinde kurulu olan olan Roma; Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Pantheon gibi önemli yapıların yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapıyor.

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa arasında dağların arasına kurulmuş bir ülke olan Andorra ismini duyduğumuz zaman ‘Nerede?’ diye düşündüğümüz Avrupa’nın en ufak ülkelerinden birisi.

   • Dubai

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı yedi emirlikten birisi olan Dubai, nüfusunun büyük çoğunluğunu yabancıların oluşturduğu kozmopolit bir kenttir.

   • Kahire

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’nın en kalabalık ve en büyük kenti olan Kahire, Firavunlar dönemi ile başlayan binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiştir