Sydney Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SYDNEY

   Avustralya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Sydney ülkenin en çok turist ağırlayan yerlerinden biri. Dünyaca ünlü Opera Binası, Bondi Plajı gibi mekanları ve adanın yerlileri Aborjinlere ait eşsiz koleksiyonların görülebileceği müzeleriyle Sydney tam bir turizm cenneti!

   Bu yazımızda ‘Avustralya’nın İncisi’ temellerinin atıldığı Sydney’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   SYDNEY’E NASIL GİDİLİR?

   Türkiye’den Avustralya’ya direkt uçuş bulunmuyor. Bu nedenle THY, Emirates, Air China gibi havayollarının aktarmalı uçuşlarıyla yaklaşık 20 saatlik bir yolculuk sonrası Kingsford Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

   SYDNEY’DE NEREDE KALINIR?

   Avustralya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Sydney’de konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Ağırlıklı olarak şehir merkezi, Cronulla ve The Rocks bölgesinde yoğunlaşmış olan butik pansiyonlar, moteller ve 2 yıldızdan 5 yıldıza kadar değişen kalitelerdeki otellerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

   Sydney Opera Binası

   SYDNEY’DE GEZİLECEK YERLER

   · Sydney Opera Binası: Avustralya’nın en meşhur binalarından olan Sydney Opera Binası’nın inşaatı 1973 yılında tamamlanmıştır. Dünyanın en güzel mimari yapılarından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan binayı yılda 5 milyona yakın kişi ziyaret etmektedir. Haziran ayında büyük bir festivale ev sahipliği yapan Sydney Opera Binası şehirde görmeden gelinmemesi gereken bir yer!

   · Bondi Plajı: Uzunluğu 1 kilometreyi aşan bembeyaz kumlarıyla tanınan dünyaca ünlü Bondi Plajı Sydney’in en çok turist ağırlayan mekanlarının başında geliyor. Özellikle sörf tutkunlarının büyük ilgisini gören plaj masmavi sularıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim vadediyor!

   · Hyde Park: Ülkenin en eski parkı olma özelliğine sahip olan Hyde Park Sydney’in sembol yerlerinden biri. Şehrin en büyük yeşil alanına sahip olan parkta aynı zamanda birçok tarihi eser de yer alıyor. Hyde Park Sydney’e geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin ilk sırasında yer alıyor! 

   · Darling Limanı: Sydney’in kalbinin attığı bölgede yer alan Darling Limanı’nın çevresinde birçok AVM, cafe ve restoran bulunuyor. Madam Tussauds Müzesi, Sydney Akvaryumu, Ulusal Denizcilik Müzesi gibi birçok turistik yere yakın konumda olan liman bölgesi ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden.

   Sydney Bondi Plajı

   · Blue Mountains: Sydney’e 100 km mesafedeki Blue Mountains ülkenin en büyük kanyonu olma özelliğini taşıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Blue Mountains Avustralya’ya özgü yabani hayvanları, doğal güzellikleri ve eşsiz manzarasıyla kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer!

   · Taronga Hayvanat Bahçesi: Yaklaşık 30 hektarlık bir alan üzerinde yayılan Taronga Hayvanat Bahçesi’nde Avustralya’nın simgesi kangurulardan koalalara kadar birçok hayvanı yakından görmek mümkün.

   · Sidney Botanik Bahçesi: Birçok yeşil alana sahip olan Sydney’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Kraliyet Botanik Bahçesi. Şehir sakinlerinin haftanın yedi günü büyük ilgi gösterdiği mekanda birçok bitki türünü görmek mümkün. Sydney Festivali’ne de ev sahipliği yapan Botanik Bahçe’de yorucu şehir gezinize kısa bir mola verebilirsiniz!

   · Sydney Harbour Köprüsü: Sydney’in sembollerinden biri olan Harbour Köprüsü 134 metre uzunluğunun yanı sıra dünyanın en geniş çelik köprüsü olma özelliğine sahip. Özellikle günbatımında eşsiz bir şehir manzarasının görüldüğü köprüyü gezmek için düzenlenen turlara katılıp mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz!

   · New South Wales Sanat Galerisi: Avustralya’nın yerlileri Aborjinler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından uygarlıklara ait eserlerin sergilendiği galeride 30 bine yakın koleksiyon bulunuyor.

   · Sydney Kulesi: Şehrin en yüksek yeri olan Sydney Kulesi 260 metre yüksekliğe sahip. Yasa gereği şehirde bu kuleden daha yüksek bir yapı inşa edilemezken, ücret karşılığında Sydney Kulesi’ne çıkıp şehri tepeden izleyebilirsiniz! 

   · Australian Museum: Avustralya’nın ilk müzesi olan Austrlian Musem 1827 yılında ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Aborjinler hakkındaki en net bilgilerin edinilebileceği müze sanatseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden.

   Sydney

   SYDNEY’DE NE YENİR?

   Birçok farklı ülkeden insanın yaşadığı Avustralya’da oldukça kozmopolit bir mutfak bulunuyor. İngiliz kültürünün ağırlıkta olduğu Sydney’de Türk, Arap, Çin ve Hint mutfağından lezzetler bulabileceğiniz birçok restorana rastlamak mümkün. Şehre geldiğinizde yöresel bir ekmek olan ‘Damper’, çikolatalı kek Lamingtons, Hindistan cevizli kurabiye ‘Anzak’, Meat Pie, Pavlova gibi yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.

   SYDNEY’DE GECE HAYATI

   Sydney’de oldukça renkli bir gece hayatı bulunuyor. Özellikle Cuma ve Cumartesi akşamları sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlencelerin en büyük adresi ise King Street Wharf, Oxford Caddesi ve The Rocks bölgesi oluyor. Publar, gece kulüpleri, barlar vs. gibi her türlü eğlence anlayışına uygun seçeneğin bulunduğu Sydney’e geldiğinizde Arq Soho, Opera Bar, Cafe Sydney gibi meşhur mekanlara giderek şehrin gece hayatını yakından deneyimleyebilirsiniz.

   SYDNEY’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Avustralya’nın en çok turist çeken şehirlerinin başında gelen Sydney’e gelmek için en ideal zaman yaz ayları olarak göze çarpıyor. Güney yarım kürede yer alan Avustralya’da yaz mevsimi Aralık ve Şubat ayları arasında yaşanıyor. Seyahatinizi planlamadan önce bu mevsimsel farklılığı göz önünde bulundurmanızda büyük fayda var!

   SYDNEY’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Sydney Festival – Ocak

   • Edutech – Haziran

   • Vivid Sydney Festivali - Haziran

   • Syndey Beer Week – Ekim

   • Global Rhythms Music Festival – Eylül

   • Festival Of The Winds – Eylül

   • Sydney Çay Festivali – Ağustos

   • Red Christmas Party – Aralık

   • Sydney Crystal Show – Aralık

   uygunfiyat-apps
   • Kişinev

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Moldova’nın başkenti Kişinev yıllar boyunca önce Osmanlı sonra da Rusya hakimiyetinde kalmış bir şehir.

   • Dubai

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı yedi emirlikten birisi olan Dubai, nüfusunun büyük çoğunluğunu yabancıların oluşturduğu kozmopolit bir kenttir.

   • Beyrut

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Savaşın izlerini silip toparlanma sürecine giren Beyrut hem Türkiye’ye yakınlığı hem de tarihi mekanlarıyla yakın destinasyonlarda tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi konumunda.

   • Bangkok

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Eski ve yeninin büyüleyici karışımının en güzel örneklerinden birini sunan Bangkok, ölmeden önce mutlaka gezip görmeniz gereken şehirlerin başında geliyor.

   • Barselona

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın ikinci büyük şehri ve Katalunya özerk bölgesinin başkenti olan Barselona, ülkenin Akdeniz kıyısındaki en önemli limanıdır.

   • Podgorica

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Karadağ’ın başkenti olan Podgorica, Bodva ile beraber ülkenin en çok turist çeken iki şehrinden biri.