Tallinn Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TALLİNN

   Estonya’nın başkenti Tallinn, Finlandiya Körfezi’nin güney kıyısında yer alıyor. Baltık Ülkeleri arasında Riga ile beraber en çok turist çeken iki yerden biri olan Tallinn yemyeşil ormanları ile masmavi suların birleştiği görüntüsünün yanı sıra dar sokaklarındaki Ortaçağ’dan kalma yapıları ile ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor!

   Bu yazımızda ‘Mavi-Yeşil Orta Çağ Şehri’ Tallinn’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   TALLİNN’E NASIL GİDİLİR?

   Türk pasaportuna sahip yolcuların Estonya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekiyor. Ülkemizden direkt veya aktarmalı uçuşların düzenlendiği Tallinn’e ister Varşova veya Viyana üzerinden isterseniz de direkt olarak yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz.

   TALLİNN’DE NEREDE KALINIR?

   Finlandiya Körfezi kıyısına kurulmuş 400 bin nüfuslu küçük bir şehir olan Tallinn, Baltık Ülkeleri arasında en çok turist çeken yerlerden biri. Bu sebepten dolayı konaklama açısından farklı alternatiflerin bulunduğu şehre geldiğinizde ağırlıklı olarak Old Town’da bulunan butik pansiyonlardan konukevlerine, motellerden lüks otellere kadar değişen seçeneklerden bütçenize ve kriterlerinize uygun olan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   Tallinn

   TALLİNN’DE GEZİLECEK YERLER

   • Eski Şehir (Old Town): Tallinn’in kalbinin attığı yerlerden olan Eski Şehir, Arnavut kaldırımlı sokakları ve ortaçağdan kalma yapıları ile ziyaretçilerine adeta bir film seti havası yaşatıyor. Devlet binalarından dini yapılara, cafelerden otellere kadar hemen hemen her şeyin olduğu bölge aynı zamanda UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor.

   • Tallinn Raekoda: Şehrin önemli yaşam noktalarından olan Belediye Binası bölgesi 15. Yüzyılda inşa edilmiş. 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Koruma Listesi’ne alınan mekan Estonya’daki Ortaçağ mimarisine sahip binalar arasında en çok ilgi gören yerlerden biri.

   • Eski Eczane: “Avrupa’daki En Eski Eczane” olarak bilinen mekanın 1422 yılından bu yana kapılarının açık olduğu tahmin ediliyor. Eski Şehir bölgesinden konumlanan ve hem yerli hem de yabancı turistler tarafından büyük ilgi gören mekanda günümüzdeki ilaçların yanı sıra geçmişte tedavi için kullanılan kirpi, at boynuzu gibi hayvansal ürünlerin sergilendiği bir de müze bulunuyor.

   • Kadriorg Park: Şehrin en büyük doğal parkı olan Kadriorg sahip olduğu yemyeşil alanları ve kuğularla dolu havuzlarıyla şehirde doğayla içe içe zaman geçirmek için en ideal yerlerin başında geliyor. Tallinn’e geldiğinizde Yaklaşık 70 hektarlık geniş bir alan üzerinde yayılan parkı mutlaka görmelisiniz.

   • Viru Kapısı: Tallinn’in Eski Şehir (Old Town) bölgesinde konumlanan bölgenin geçmişi 14. Yüzyıla kadar dayanıyor. Kapalıçarşı’ya benzeyen bir yapıya sahip mekanın kapısından giriş yaptıktan sonra çevredeki dükkanları gezebilir, yemek yiyebilir, hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz.

   Tallinn

   • Katerina Geçiti: Şehirde turistlerin en çok merak ettiği yerlerden biri olan geçit yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğruyor. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında yürüyüşe çıkabileceğiniz mekanda bulunan atölyelerde camdan ahşaba sayısız el ürününü görebilir, sevdiklerinize hediyelik eşya alabilirsiniz.

   • Toompea Tepesi: Eski Şehir’e yakın bir bölgede konumlanan tepe yaklaşık 30 metrelik bir yüksekliğe sahip. Restoranlar ve hediyelik eşya dükkanlarının da bulunduğu mekandan Tallinn’i kuşbakışı olarak izleyebilirsiniz.

   • Raekoja Plats: Şehrin merkezi noktalarından biri olarak kabul edilen meydan Tallinn’in en önemli buluşma noktalarından biri. Birçok festivale ev sahipliği yapan bölge aynı zamanda cafe & restoranları ve alışveriş mağazaları ile gece gündüz hareketli bir atmosfere sahip.

   • Alexander Nevsky Katedrali: Rus mimarisinden esintiler taşıyan yapı 1800’lü yılların sonunda inşa edilmiş. Tallinn’e gelen turistlerin ilk duraklarından biri olan ve aynı zamanda şehrin en büyük dini merkezi olarak bilinen kilise mimarisiyle büyük ilgi görüyor.

   TALLİNN’DE NE YENİR?

   Geçmişi ortaçağa kadar dayanan tarihi bir şehir olan Tallinn’de kökeni çok eskilere dayanan bir mutfak bulunuyor. Çevre ülkelerin etkilerinin de yoğun olarak hissedildiği şehirde en meşhur şeylerin başında ‘Leib’ adı verilen ünlü Estonya ekmeği geliyor. Et ve balık ürünlerinin yoğun olarak tüketildiği Tallinn’e geldiğinizde ekmek çorbası, bir tür soğanlı köfte olan kotlet ve ülkenin meşhur peyniri kohupiim gibi lezzetleri tadabilir Estonya’nın milli içeceği Vana’yı deneyebilirsiniz.

   Tallinn

   TALLİNN’DE GECE HAYATI

   Rus kültürünün etkilerinin hissedildiği Tallinn’de oldukça renkli bir gece hayatı var. Alkol tüketiminin yoğun olduğu şehirdeki eğlence mekanları ise ağırlıklı olarak Old Town bölgesinde yoğunlaşmış durumda. Jazz kulüplerinden barlara, diskolardan striptiz kulüplerine kadar oldukça farklı tarzdaki mekanlara sahip Tallinn’e geldiğinizde eğlenmek için Club Privé, Klubi Teater, Club Hollywood ve Vabank Night Club gibi şehrin ünlü mekanlarına gidebilirsiniz.

   TALLİNN’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Karasal ve okyanusal iklim kuşağında yer alan Estonya’da yıl boyunca genellikle soğuk bir hava görülüyor. Kış aylarında kimi zaman -10’a kadar düşen termometreler yaz mevsiminde ise 20 dereceye kadar çıkabiliyor. Kışın da oldukça hoş görüntülere sahne olan Tallinn’e gelmek için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve yaz periyodu olarak ön plana çıkıyor.

   TALLİNN’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Weekend Festival Baltic – Ağustos

   • Sonbahar Jazz Festivali – Eylül

   • SEB Tallinn Marathon 2017 – Eylül

   • Altın Maske Festivali – Ekim

   • Siyah Geceler Film Festivali – Kasım

   uygunfiyat-apps
   • Canberra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avustralya’nın en büyük yüzölçümüne sahip şehri olan Canberra başkent olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş bir yer.

   • Amsterdam

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Amsterdam, Hollanda‘nın başkenti ve Avrupa’nın en popüler ve en ilginç turistik şehirlerinden biridir.

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir

   • Trinidad ve Tobago

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Turizm sektörünün en önemli konumlarından birisi olan Karayipler’de yer alan Trinidad ve Tobago iki farklı adadan oluşan bir ülkedir.

   • Sofya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte Roma, Bizans ve Osmanlı yönetimi altına girmiş olan Sofya tarihi dokusuyla bölgenin en önemli şehirlerinden biri.

   • Zürih

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bankacılık merkezi olan Zürih hem tarihi mekanları hem de İsviçre’nin meşhur doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri!