Tekirdağ Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TEKİRDAĞ

   İstanbul’un yaklaşık 130 kilometre batısında yer alan Tekirdağ, Trakya’nın en büyük şehridir. Yöresel lezzetleri, huzurlu yaşamı ve sıcacık insanlarıyla mutlaka gezip görülmesi gereken yerlerin başında yer almaktadır.

   Coğrafi konumu nedeniyle stratejik önem taşıyan bir geçit bölgesinde bulunan şehir, tarihte sırasıyla Traklar, Phrygialılar, Makedonlar, Romalılar ve 395 yılında Roma İmparatorluğu’nun ikiye bölünmesiyle Bizanslıların egemenliği altına girmiştir. Kent, 1357 yılında ise Osmanlı topraklarına katılmıştır. 

   TEKİRDAĞ'A NASIL GİDİLİR?

   Tekirdağ’a karayolu ile Türkiye’nin her bölgesinden ulaşım imkanı bulunmaktadır ve otobüs terminali şehir merkezinde yer almaktadır. Ayrıca Trakya bölgesinde aktif tek havalimanı olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na başkent Ankara’dan uçak seferleri düzenlenmektedir. Şehrin Çorlu ilçesinde bulunan havalimanı, ilçe merkezine yaklaşık 15 km mesafededir.

   TEKİRDAĞ'DA NEREDE KALINIR?

   Şehirde konaklamak için en uygun bölgeler, başta Süleymanpaşa olmak üzere Çerkezköy, Çorlu, Şarköy ve Marmara Ereğlisi ilçeleridir. Merkez olan Süleymanpaşa ilçesinde üç, dört ve beş yıldızlı otel seçenekleri yer alırken; pansiyonlar, apart oteller ve konukevleri gibi seçenekler şehrin diğer ilçelerinde bulunmaktadır. Ücretler yaz ve kış sezonuna göre farklılık göstermektedir ve tahmini tek gecelik ücretler genellikle 100-300 TL arasındadır.

   Tekirdağ

   TEKİRDAĞ'DA GEZİLECEK YERLER

   · Tekirdağ içerisinde gezilecek yerlerden ilki, şehir ile özdeşleşmiş isimlerden biri olan Namık Kemal’in Evi’dir. “Vatan Şairi” olarak bilinen şairin ölümünden sonra, 19. yüzyıl Osmanlı dönemi evleri örnek alınarak inşa edilen yapıda; kullandığı eşyalar, eserleri ve hakkında yazılmış eserler sergilenmektedir.

   · 1967’de kapılarını açan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, 1976’da bakanlık tarafından tahsis edilen Vali Konağı binasına taşınmıştır. Müzenin içerisinde taş eserler salonu, arkeoloji salonu, etnografik salon ve açık teşhir salonu olmak üzere dört farklı bölüm bulunmaktadır ve bu bölümlerde Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı’ya ait tarihi parçalar sergilenmektedir.

   · Şehirde gezilecek diğer bir adres ise Rakoczi Müzesi’dir. Avusturyalılara karşı başlatılan Macar ayaklanmasının başındaki isim olan Macar Prensi II. Frenc Rakoczi’nin Osmanlı İmparatorluğu’na sığındıktan sonra hayatının son yıllarını geçirdiği ev, 1932 yılında Macaristan hükümeti tarafından müze haline getirilmiştir. Ayaklanma başarısız olunca Osmanlı’ya sığınan prens, 1676-1735 yılları arasında burada yaşamıştır.

   · Tekirdağ Şehitler Abidesi, 1949 yılında inşa edilmiştir. Tekirdağ’ın fethi sırasında şehit düşen askerlerimizin anısına yapılan abide, her yıl şehre gelen yüzlerce turistin yoğun ilgisini görmektedir.

   · Tekirdağ’da ayrıca, yaz aylarında kumsallar en çok tercih edilen yerlerdir. Özellikle, merkeze sadece 15 km uzaklıkta bulunan ve şehir içi minibüs hattı ile ulaşım sağlayabileceğiniz Kumbağ ve Barbaros beldeleri, denize girmek için en ideal yerlerdir. Ayrıca konaklama açısından burada günlük, haftalık ya da aylık olarak apart evler kiralayabilir ve tatilinizin tadını evinizdeymiş gibi çıkarabilirsiniz. Kumbağ’da ayrıca bir de mesire alanı bulunmaktadır. Burada doğa ile baş başa kalarak deniz kokusunu içinize çekip yemek yiyebilir ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. 

   · Marmara Denizi’nin en temiz kıyılarından birine ve Tekirdağ’ın en temiz havasına sahip olan Uçmakdere Köyü, şehrin Şarköy ilçesine bağlıdır. Türkiye’nin yamaç paraşütü yapılan popüler merkezlerinden biri haline gelen köy; koyu mavi denizi, yemyeşil dağları ve el değmemiş doğasıyla dikkat çekmektedir. Türkiye’nin en kaliteli üzümlerinin yetiştiği yerlerden olan köy, Ganos faylarının şekillendirdiği vadi üzerinde konumlanmıştır.

   · Hoşköy’ün girişinde sizi karşılayan Hora Feneri, 1861 yılında Abdülmecit tarafından Fransızlara yaptırılmıştır. 20 metre yüksekliğindeki fener, tamamen dökme demirden yapılmıştır ve yapımında kaynak kullanılmamıştır.

   · Tekirdağ’ın güneybatısında bulunan bir ilçe olan Şarköy, Marmara Denizi kıyısında konumlanır. Türkiye’nin en uzun sahillerinden birine sahip olan ilçe, 2006 yılında Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştır. Ayrıca ilçe, rüzgar sörfçülerinin de uğrak noktalarındandır.

   · 1988 yılında sit alanı olarak ilan edilen ve Tekirdağ’ın en güzel plajlarından olan Kastro Plajı, Saray ilçesine bağlıdır. Doğal sit alanı olmasından dolayı çevresinde konaklama tesisi bulunmayan plaj; bozulmamış doğası ve kamp kurma imkanıyla doğa tutkunları için ideal bir adrestir.

   Tekirdağ

   TEKİRDAĞ'DA NE YENİR?

   Tekirdağ denilince akla gelen ilk yiyecek Tekirdağ köftesidir. Üç aşamalı olarak yoğrulan ve içine irmik konulan köfte, karşılaştırıldığı Akçaabat köftesinden çok farklı bir lezzete sahiptir. Ayrıca cizleme, hayrabolu tatlısı, sini mantısı, burma sucuk, damat paçası ve kandilli mantı yörenin mutlaka denenmesi gereken diğer lezzetleridir.

   Tekirdağ’da, taze peynirden yapılan Peynir Helvası da kentin kendine has tatlarındandır. Çarşı olarak adlandırılan ve Valiliğin bulunduğu merkezde pek çok dükkanda satışı yapılmaktadır. Yerel halk tarafından, bu tatlının dondurma ile birlikte tüketilmesi tavsiye edilir.

   TEKİRDAĞ'DAKİ FESTİVALLER

   · Tekirdağ Kiraz Festivali - Haziran

   · Tekirdağ Bağbozumu ve Ekoloji Festivali - Eylül

   · Yaz Festivali - Temmuz-Ağustos

   · Ayçiçeği Festivali - Ağustos

   · Üzüm ve Şarap Festivali - Eylül

   • Muş

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Urartulardan başlayan köklü kültür tarihiyle Muş, hiç şüphesiz ülkemizini doğusundaki en önemli turizm merkezlerinden biridir.

   • Bingöl

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bu tarihi şehir, Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde övgü yağdırdığı yaylaları ve meşhur Yüzen Ada’sıyla ziyaretçilerini bekliyor!

   • Eskişehir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İstanbul ve Ankara’nın ardından Türkiye’nin en yaşanabilir şehirleri arasında üst sıralarda yer alan Eskişehir, İç Anadolu ve Marmara’nın en güzel özelliklerini bünyesinde barından ve tarihi geçmişi Hititler’e kadar dayanan bir kenttir.

   • Diyarbakır

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneydoğu Anadolu’nun en kalabalık üçüncü şehri olan Diyarbakır, 9000 yıllık tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

   • Sakarya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakarya, Marmara Bölgesi’nde önemli turizm merkezlerindendir.

   • Ankara

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan başkent Ankara, meşhur Kuğulu Parkı, Kızılay Meydanı gibi sembolik yerleri ve kış aylarındaki ünlü ayazıyla biliniyor.