Tokyo Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TOKYO

   Yüzyıllar boyunca Japonya’nın başkentliğini yapan Tokyo, dünyanın sayılı metropolleri arasında yer almaktadır. Pahalı yaşamı, kalabalık nüfusu ve zengin tarihiyle birlikte mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerin başında gelir.

   Uzakdoğu’nun en önemli şehri olan Tokyo, Japonya’nın ticari ve idari merkezi konumundadır. Eski adıyla Edo, tarihi boyunca büyük yıkımlar yaşamasına karşın, günümüzün en gelişmiş şehirleri arasında yer alır. 1923 yılında yaşanan büyük deprem ve II. Dünya Savaşı’nda atılan atom bombası, bölgeyi dümdüz etmiştir. Küllerinden doğan Tokyo, modern mimarisinin arkasında geleneksel kültürünü yaşatmaya çalışan bir metropol şehridir.

   Şinto tapınaklarında Japon kültürünü gözlemleyebilir, gökdelenlerin arasında serpiştirilen büyüleyici güzellikteki parklarda yürüyüş yapabilir veya ünlü gece hayatının rüzgarına kapılarak çılgınlarca eğlenebilirsiniz.

   Bu yazımızda ‘Uzakdoğu’nun Başkenti’ Tokyo’nun modern ve geleneksel yaşantısını anlatmaya çalışacağız.

   TOKYO’YA NASIL GİDİLİR?

   Tokyo’ya İstanbul’dan haftanın her günü direkt seferler düzenlenmektedir. Yaklaşık 12 saat süren uçuşlarla Tokyo Narita Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak, aktarmalı uçuşları tercih ederek daha uygun fiyata seyahat edebilirsiniz ancak bekleme süreleriyle beraber yolculuğunuz 24 saate yaklaşabilir.

   Türkiye ve Japonya arasındaki saat farkını hesaba kattığımızda, direkt uçuşlarla 18 saat sonra Tokyo’ya inebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ise en hızlı seçenek olan trenle ulaşabilirsiniz. Uçak biletinizi gösterdiğiniz taktirde ekspres trenle en hesaplı şekilde gidebilirsiniz.

   Şehir içi ulaşımında metro, en yaygın kullanılan araçtır. Park yeri sorununa ek olarak, trafik oldukça yoğun olduğundan mümkün mertebe yeraltından gitmeyi tercih etmelisiniz.

   Zaman kısıtlamanız yoksa Shitamachi denen özel gezi otobüsleri ile şehrin önemli yerlerini rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

   TOKYO’DA NEREDE KALINIR?

   Tokyo’da konaklama için birçok alternatif bulunmaktadır. İster lüks otellerde, isterseniz de ryokan denen küçük misafirhanelerde kalabilirsiniz. Ekonomik açıdan ön plana çıkan ve Japon kültürüne has kapsül oteller de ayrı bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

   Şık ve lüks oteller, şehir merkezinin batısındaki Shinjuku bölgesinde yer alırken, doğu tarafındaki Taito’nun Asakusa ve Ueno semtlerinde ise daha hesaplı yerleri bulabilirsiniz.

   Tokyo

   TOKYO’DA GEZİLECEK YERLER

   · Shinjuku, Tokyo’nun en hareketli hayata ev sahipliği yapan ilçesidir. Gündüz iş dünyası, hava kararınca ise gece hayatı ile tanınır. Dünyanın en işlek metro istasyonu olan Shinjuku İstasyonu, günlük 3,5 milyondan fazla kişi taşır. Nishi-Shinjuku bölgesi iş dünyasının merkezi konumundadır.

   · Şehrin keşmekeşinin içinde yer alan Shinjuku Gyoen, Japon, İngiliz ve Fransız bahçelerinin mükemmel kompozisyonunu sunan bir parktır. Ayrıca gece hayatının kalbinin attığı Kabukicho’da (Kırmızı fener sokağı), barlar ve gece kulüpleriyle eğlence sabaha kadar devam eder. Kabukicho’nun ortamını beğenmeyenler yakınlarındaki ‘Golden Gai’de soluğu alabilir.

   · İkiz kuleler olarak da bilinen Metropol Hükümet Binası, Shinjuku’da bulunmaktadır. Özellikle hava karardıktan sonra, tepsine çıkarak Tokyo manzarasının eşsiz güzelliğini izleyebilirsiniz.

   · Shibuya, Tokyo’da gençlerin en çok rağbet ettiği bölgelerden biridir. Sanatsal mekanlar, barlar ve yaşam alanlarıyla Shinjuku’dan ayrılır. Alışveriş merkezlerinin yanı sıra Yoyogi Parkı, bölgenin yeşil alan ihtiyacını tek başına karşılar. Ayrıca Şinto inancına ait Meiji Tapınağı’na da ev sahipliği yapar. Burası, İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shöken’in ruhlarına adanmıştır. Japonya’da modernleşmenin fitilini ateşleyen "Meiji Restorasyonu" nedeniyle burası Japonya’da ayrı bir öneme sahiptir.

   · Meşhur harajuku modasının hakim olduğu Takeshita Caddesi, şehrin en ilginç bölgelerinden birini oluşturur. 

   · Hachiko heykeli, Shibuya İstasyonu’nun çıkışında yer alır ve Shibuya’nın önemli sembollerinden biridir. Hikayeye göre; üniversitede eğitim veren bir profesör, sokakta yaşayan küçük bir Akita köpeğini sahiplenir. Sabahleyin metroya giderken kendisini takip eden köpek, akşam iş çıkışında da metronun önüne gelerek profesörü bekler. Birgün profesör okulda kalp krizi geçirerek hayatını kaybeder ve gelmez. Ancak köpek, metronun önünde sahibini beklemeye devam eder. Günlerce, aylarca ve hatta yıllarca metronun önünde süregelen bekleyiş, 12 yaşına gelen Hachiko’nun ölümüyle efsaneleşir ve yerel halk, bu duygu dolu hikayeyi ölümsüzleştirmek için heykelini yapar.

   · Tokyo Kulesi, Minato ilçesinde yer alan ve Japonya’nın II. Dünya Savaşı sonrası tekrar yükselişini sembolize eden yapıdır. Ünlü Eyfel Kulesi’nden esinlenerek yapılan kule, orijinal versiyonundan 30 metre daha yüksektir. 

   · Tokyo’daki en büyük Budist tapınaklarından biri olan Zojo-ji Tapınağı’nın bulunduğu Shiba Parkı, Tokyo Kulesi’nin etekleri altında uzanmaktadır. Birçok sinema eserine ev sahipliği yapan park, yerel halkın en çok kullandığı buluşma noktalarından da biridir. 

   · Nezu Müzesi, 17 ile 19. yüzyıllar arasına ait Edo dönemine ait eserlerin sergilendiği müzedir. Japonya’nın ünlü kendine has tarzını en iyi yansıtan müzelerin başında gelir.

   · Roppongi, özellikle sanat merkezleri ve gece kulüpleriyle ünlü muhittir. Turistlerin favori mekanlarından olan Roppongi Hills, sanat müzeleri ve restoranları ile eşsiz bir manzaraya sahiptir. Gün batımında Tokyo’nun büyüleyici manzarası eşliğinde Japonlar’ın meşhur çay ritüelini gerçekleştirebilirsiniz.

   · Chiyoda, imparatorluk döneminin başkentidir. 15. yüzyılda inşa edilen Edo Kalesi, uzun yıllar Japon ordusunun merkezi olmuştur. Kalenin yakınlarında, görkemli görüntüsüyle kendisine hayran bırakan İmparatorluk Sarayı bulunmaktadır. Sarayda, günümüzde imparatorluk ailesine ait özel parçalar ve arşivler sergilenmektedir.

   · Yasukuni Tapınağı, 19. yüzyılda İmparator Meiji tarafından imparatorluğa hizmet verenleri anmak adına inşa edilmiştir. Yıllar ilerledikçe yaşanan yeni savaşlarda, hayatını kaybedenlerin eklenmesiyle günümüzde yaklaşık 2,5 milyon kişinin adı tapınak kayıtlarında yer almaktadır.

   · Akihabara, Tokyo’da elektronik dünyasının kalbidir. Aklınıza gelebilecek tüm ürünleri bulabileceğiniz semt, teknoloji meraklılarının favori noktasıdır.

   · Ünlü Tsukiji Balık Pazarı, Tokyo’nun merkezinde yer alan Chuo ilçesinde barınmaktadır. Dünyanın en büyük balık hali olan Tsukiji, birçok sinema filmine de konu olmuştur. Kutuplarda yaşayan ender balık türlerinin de yer aldığı halde, en taze ve en güzel balıklar satılır.

   · Hamarikyu Bahçeleri, Sumida Nehri ağzında yer almaktadır. Geleneksel Japon kültürünün yaşatıldığı parkta, meşhur çay seremonisi eşliğinde dinlenebilirsiniz. 

   · Ginza, Tokyo’nun lüks tabakasına hitap eden alışveriş bölgesidir. Dünyaca ünlü markalarla dolu alışveriş merkezleri ve lüks gece kulüpleri bulunmaktadır. İstanbul’un Nişantaşı semtiyle eş değer diyebiliriz.

   · Odaiba, Tokyo körfezinde yer alan yapay adadır. 19. yüzyılda, Tokyo’ya denizden gelebilecek saldırılara karşı savunma amaçlı inşa edilmiştir. Yıllar ilerledikçe bir liman şehrine bürünen ada, günümüzde eğlence ve sayfiye yerine dönüştürülmüştür. Ünlü Gökkuşağı Köprüsü ve Amerika’daki Özgürlük Heykeli'ne benzeyen yapı, adanın en önemli yapılarıdır. 

   · Taito, Japonya’nın geleneksel tarzını yansıtan ilçedir. Filmlerde yer alan Japon kültürünün yaşayan örneği Asakusa semti, ünlü giriş kapısı Kaminarimon ile başlayarak turistler için rüya gibi bir deneyim sunar. Ünlü Sensoji Tapınağı’nın yanı sıra binbir çeşit hediyelik eşya satan dükkanlar sokakları süsler.

   · Ueno semti ise daha çok doğa ve kültür ağırlıklıdır. Şehrin ilk ve en önemli müzesi olan Tokyo Ulusal Müzesi, Batı Sanatları Müzesi ile Doğa ve Bilim Müzesi’ni içerisinde barındıran Ueno Park, bu semtte yer almaktadır.

   · Bölgede yer alan Kanei-ji Tapınağı, 17. yüzyıldan kalan, şehrin en büyük tapınaklarından biridir. Edo dönemi eserleri arasında yer alan yapı, savaş esnasında tahrip edilmesine karşın hala ayakta durmaktadır.

   · Tokyo’nun güneydoğusunda yer alan Edogawa, özellikle Disneyland ve DisneySea ile turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ilçeler arasında yer alır. 

   Tokyo

   TOKYO’DA NE YENİR?

   Okonomiyaki, Japonya’nın önemli et yemekleri arasındadır. Pizza ve omlet karışımına benzeyen bu yemek, özel sosuyla beraber mutlaka denenmesi gereken tatlardan biridir.

   Suşi, Japonya’nın en ünlü yemeğidir. Kısaca çiğ balık olarak adlandırabileceğimiz bu lezzet, ayrıca farklı deniz mahsulleri ile de yapılabilmektedir.

   Suşiye benzeyen Sashimi, bir başka çiğ balık ürünüdür. İnce dilimler halinde servis edilir. Bazı restoranlarda tütsülenmiş etten de hazırlanabilir.

   Nigirizushi, pirincin elde yuvarlanarak kayık haline getirilmesiyle yapılan suşi çeşidir. 

   Tonkatsu, özel soslu domuz etinden yapılan bir yemektir. İnce dilimlenmiş şinitzel de diyebiliriz.

   Ramen, birkaç çeşit et suyu karışımıyla yapılan noodle çorbasıdır. Oldukça besleyici olan çorba, genellikle ana yemek yerine geçer.

   Tempura, Portekiz kökenli bir kızartma yemeğidir. Japon usulüne göre; yumurta, una bulunan sebzeler ve deniz mahsulleri kızartılarak hazırlanır.

   Wasabi, Japonların ünlü acı turbudur. Çok nadir yetişen bir bitki olduğundan restoranlarda servis edilen çeşidi genellikle yabani turp ve hardal karışımından oluşur.

   Meşhur pirinç rakısı Sake ve en popüler birası Kırın, denenebilecek diğer yerel tatlardır. 

   TOKYO’DA GECE HAYATI

   Tokyo, Japonya’da gece hayatının kalbinin attığı yerdir. Shinjuku, Shibuya ve Roppongi bölgeleri, yoğun ilgi gösterilen bölgelerdir. Tokyo’da eğlence tarzı, Japonya’nın yerel tarzı ve batı kültürü olmak üzere ikiye ayrılır.

   Lüks otellerin bulunduğu Shinjuku’da büyük gece kulüpleri, barlar ve Kabukicho dedikleri ünlü Red Light District yer alır. Shibuya’da ise daha çok gençlerin rağbet ettiği barlar bulunmaktadır.

   En hareketli gecelerin yaşandığı yer ise Roppongi’dir. Go-go barlar, masaj salonları ve canlı müzik yapan yerler, turistlerin favori noktalarıdır. Japonya’da bazı mekanlarda, yabancılara (yerel dilde gaijin) karşı zaman zaman tutucu bir tavır takılanabiliyor. Bu yüzden yerel kültüre sahip yerlerde dikkat etmekte fayda var.

   TOKYO’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Tropikal iklimin hakim olduğu Tokyo’da ılıman bir hava olmasına karşın, kış ve yaz dönemleri yağışlı geçer. Özellikle temmuz ve ağustos döneminde inanılmaz yağışlı ve nemli bir hava olur. Japonlar’ın dediğine göre en ideal zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

   TOKYO VİZE İŞLEMLERİ

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Japonya’ya turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştiriceği ve 3 aya kadar olan seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur.

   TOKYO’NUN FESTİVALLERİ

   · Yetişkinler Günü – Ocak 

   · Kuruluş yıldönümü – Şubat 

   · İlkbahar Ekinoks Günü – Mart 

   · Kiraz Çiçeği Festivali – Nisan 

   · Çocuklar Günü – Mayıs 

   · Ağlayan Sumo Festivali – Mayıs 

   · Yaşlılara Saygı Günü – Temmuz 

   · Sonbahar Ekinoks Günü – Eylül 

   · Film Festivali – Ekim 

   · İmparatorun Doğum Günü – Aralık

   uygunfiyat-apps
   • Okinawa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor.

   • Cincinnati

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında kalan Ohio’ya bağlı olan Cincinnati, Colombus ve Cleveland’dan sonra eyaletin en büyük üçüncü şehridir.

   • Canberra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avustralya’nın en büyük yüzölçümüne sahip şehri olan Canberra başkent olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş bir yer.

   • Shangai (Şangay)

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Son dönemde gösterdiği hızlı gelişmeyle Çin’in finans, ekonomi, kültürel ve turistik anlamda merkez şehirlerinden biri konumuna gelen Şangay Uzak Doğu’nun en büyük metropollerinin başında geliyor.

   • Prag

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Adeta büyülü bir kent olan Prag, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkentidir.

   • Dominik

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Küba, Jamaika ve Haiti ile çevrili olan Dominik aynı zamanda Avrupalıların Güney Amerika’daki ilk yerleştikleri yer olarak biliniyor.