Maçka Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   MAÇKA 

   Zengin tarihi, yemyeşil yaylaları, gürül gürül akan dereleri, Zigana Geçiti ve Sümela Manastırı ile Maçka; Trabzon’un en güzel ilçelerindendir. 

   Ladin ormanlarıyla kaplı Değirmendere dere yatağına kurulan bu şirin ilçe, Trabzon’a gelen turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir.

   MAÇKA’YA NASIL GİDİLİR? 

   Şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta olan ilçeye otobüslerle yarım saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

   MAÇKA’DA NEREDE KALINIR?

   Eşsiz tabiatı ve tarihe tanıklık eden yapıları ile sadece Trabzon’un değil Doğu Karadeniz’in de en önemli yerlerinden olan Maçka; ziyaretçilerine pek çok konaklama seçeneği sunuyor. 

   İlçeye geldiğinizde 5 yıldızlı otellerde kalabileceğiniz gibi bütçenize uygun olan apart otellerde de konaklayabilirsiniz. 

   Trabzon - Maçka - Sümela Manastırı

   MAÇKA’DA GEZİLECEK YERLER

   Sümela Manastırı: Altındere Vadisi sınırlarında milattan sonra 365 ile 395 yılları arasında kilise olarak inşa edilen bu eşsiz güzellikteki yapı zamanla manastıra dönüşmüş. Zigana Dağı eteklerinde tüm ihtişamıyla sizi karşılayacak olan bu manastır; tarihin en eski yapılarındandır. Sadece Trabzon’un değil Doğu Karadeniz’in de en güzel tarihi yapısı olan Sümela’ya belli bir yere kadar araçlarla gelindikten sonra ormanın içinden patika yolu izleyerek ulaşabilirsiniz.

   Vazelon Manastırı: M.S. 270 ve M.S. 317 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen 4 katlı tarihi yapı Türkiye’nin ilk manastırıdır. Zabulon Dağı’nda sarp kayalıkların üzerinde kurulmuştur ve Hz. Yahya’ya adanmıştır. Maçka’ya 15 km uzaklıkta olan manastırın etrafı çam ormanları ile kaplıdır. Geçmişinde çok sayıda saldırıya maruz kalıp harabeye dönmüş ardından birçok kez restore edilmiştir. Çok değerli el yazması kitapların bulunduğu manastır için tarih sahnelerinde büyük bir kütüphanenin olduğundan bahsedilmektedir. İçerisinde Cennet, Cehennem ve Kıyamet Günü gibi önemli freskler bulunan Vazelon Manastırı pek çok kişi tarafından bilinmese de kesinlikle gezip görmeniz gereken yerlerdendir. 

   Kuştul Manastırı (Peristera Manastırı): Eşsiz manzarası ve mimarisiyle kendinizi bambaşka bir diyarda gibi hissedeceğiniz manastır 250 metrelik bir kayanın üzerinde inşa edilmiştir. 4. yüzyılda yapılan bu yapı muhteşem manzarası ve göz dolduran mimarisi ile keşfedilmeye değer yapılardandır.  

   Altındere Vadisi Milli Parkı: Yeşilin her tonunu görmek ve doğanın tadını çıkarmak isteyen turistlerin uğrak noktasıdır. Karadeniz’in en görkemli yapılarından Sümela Manastırı Altındere Milli Parkı'nın batı yamacında 300 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 350.000’i aşkın turistin ziyaret ettiği vadiye geldiğinizde trekking yapabilir, kamp kurabilir ve yemyeşil dağlarına tırmanabilirsiniz.

   MAÇKA’DA NE YENİR?

   İlçeye geldiğinizde Zigana Dağı üzerinde bulunan mola yerlerinde meşhur Maçka sütlacını, lezzetli ‘kolof’ peynirini ve tereyağında pişen alabalığını tatmadan dönmeyin. 

   MAÇKA’YA NE ZAMAN GİDİLİR?

   Her mevsim yağışlı, nemli ve ılık bir iklime sahip Maçka’ya turistlerin en yoğun geldiği dönem yaz aylarıdır. Gezmek için en ideal dönemin olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında ilçeyi ziyaret ederseniz pek çok etkinliğe de katılabilirsiniz. 

   MAÇKA'DAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Lişer Yaylası Soğuksu Şenliği – 7 Temmuz

   · Maçka Sümela Kültür Sanat Festivali – 23-25 Temmuz

   · Uluslararası Maçka Sümela Manastırı – 1-7 Ağustos

   · Yeşiltepe Yayla Şenliği – Ağustos’un ilk haftası

   · İlaksa Yayla Festivali – 14 Ağustos

   · Sorzi Yayla Şenliği – Ağustos’un 3. Haftası

   QR kod ile indirin

   • Kaş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Antalya’nın en güzel yerlerinden olan Kaş upuzun altın rengi plajları, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi!

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

   • Bolvadin

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bolvadin tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir.

   • Datça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’de oksijen oranının en yüksek yerlerinden olan Datça; limanları, tarihi evleri, koyları, plajları, yel değirmenleri ve tarihi zenginlikleri ile adeta bir turizm cennetidir.

   • Silifke

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Sınırları içerisinde birçok antik kent barındıran Silifke, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçedir.

   • Silvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir.