Trinidad ve Tobago Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TRİNİDAD VE TOBAGO

   Karayipler’de yer alan bir ada ülkesi olan Trinidad ve Tobago, eşsiz sahilleri ve görülmesi gereken tarihi mekanlarıyla kış mevsiminde güneşi arayan tatilcilerin ilk adreslerinden birisi!

   Turizm sektörünün en önemli konumlarından birisi olan Karayipler’de yer alan Trinidad ve Tobago iki farklı adadan oluşan bir ülke. Orta Amerika’da Atlas Okyanusu tarafından çevrili olan bu ada 15. Yüzyılda Cristopher Colombus tarafından keşfedilmiş. 18. Yüzyıla kadar İspanyolların hakimiyetinde yer alan Trinidad ve Tobago 19. Yüzyılda İngiltere’nin yönetimi altına girmiş, 1962’de de bağımsız hale gelmiş.

   Trinidad ve Tobago’nun uzun süre İspanyolların elinde bulunması nedeniyle İspanyol kültürünün etkileri halen hissedilebiliyor. Öyle ki ülkenin başkenti bir liman kenti olan Port of Spain. Adanın kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek olan şehirde hem doğayla iç içe bir tatil geçirilebilir hem de İspanyol kültürünün etkisini sonuna kadar hissettirecek olan tarihi mekanlar ziyaret edilebilir. Ülkede resmi dil olarak İngilizce konuşulurken, Çinliler, Hintliler, Orta Doğulular ve Latin Amerikalılardan oluşan ada halkı farklı kültürlerin bir araya geldiği egzotik bir ortam deneyimi yaşamayı sağlıyor!

   Trinidad ve Tobago

   TRİNİDAD VE TOBAGO’YA NASIL GİDİLİR?

   Trinidad ve Tobago’ya Türkiye’den vizesiz olarak gidilebiliyor. Amerika üzerinden aktarmayla ulaşım sağlanan adaya yolculuk yaklaşık 16 saat sürüyor.

   TRİNİDAD VE TOBAGO’DA NEREDE KALINIR?

   Turizm açısından büyük ilgi gören ada ülkesinde konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre butik pansiyonlar, bungalov evler veya beş yıldıza varana kadar değişen yıldızlara sahip otellerden birinde kalabilirsiniz.

   TRİNİDAD VE TOBAGO’DA GEZİLECEK YERLER

   Trinidad ve Tobago’da gezilecek yerlerin büyük çoğunluğu başkent Port of Spain şehrinde yer alıyor. Adada İspanyolların döneminden kalma tarihi yapılar dikkat çekerken Fort George, Maracas Körfezi, Emperor Valley Hayvanat Bahçesi, Queen’s Park Savannah gibi mekanların yanı sıra müze ve sanat galerileri de bulunuyor.

   Temple in the Sea: Ülkenin Trinidad adasında yer alan Temple in the Sea (Denizdeki Tapınak) adanın en dikkat çekici yapılarından birisi. Tapınağın inşasını hikayesi ise oldukça ilginç. 1940’lı yıllarda Waterloo adlı bir şirkette çalışan Siewdass Saddhu isimli bir işçi şirket arazisine tapınak yapmak istiyor ancak izin alamıyor. Pes etmeyip yapay bir ada inşa eden Saddhu’nun tapınağı Hindular tarafından kutsal bir mekan olarak görülüyor.

   Hanuman Murti: Adanın en bilinen dini yapısı olan Hanuman Murti, 25 metre uzunluğundaki boyuyla Hindistan dışında yer alan en büyük tapınak. Rengarenk heykellerden oluşan bu yeri mutlaka görmelisiniz!

   Bambu Katedrali: Tropik yağmur ormanlarında sıklıkla görülen bambu ağaçları Trinidad ve Tobago’da bambaşka bir boyuta ulaşmış durumda! Adanan neredeyse her yerinde rastlanan bu ağaçların en güzelleri Macqueripe’de bulunan Bambu Katedralinde yer alıyor.

   Trinidad ve Tobago

   TRİNİDAD VE TOBAGO’DA NE YENİR?

   Ada ülkelerinde sıklıkla karşılandığı üzere Trinidad ve Tobago’da da mutfağın büyük çoğunluğunu deniz mahsulleri oluşturuyor. Adada en çok tüketilen ikinci ürün ise tavuk. Farklı kültürlerin etkisi mutfakta da etkisini gösterirken tropikal meyveler ve pirinç sık sık kullanılıyor. Trinidad ve Tobago’ya gitmişken başka hiçbir yerde bulamayacağınız kızarmış köpekbalığı, uçan balık ve kırmızı balığı mutlaka tatmalısınız!

   TRİNİDAD VE TOBAGO’DA GECE HAYATI

   Trinidad ve Tobago’da eğlence anlayışı oldukça üst seviyede ve bu da gelen turistlerin ülkeden mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlıyor. Adanın en bilinen şenliği ise Lenten Karnavalı. Bunların yanı sıra ülkenin ev sahipliği yaptığı gelenekselleşmiş diğer altı festival de denk gelindiğinde mutlaka gidilmesi gereken organizasyonlar.

   TRİNİDAD VE TOBAGO’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Trinidad ve Tobago’ya yılın her mevsimi seyahat edebilirsiniz. Ancak tatilinizin sürprizlerle karşılaşmaması için ülkede yağış mevsiminin yaşandığı Haziran, Temmuz ayları dışında olmasında fayda var.

   TRİNİDAD VE TOBAGO’DA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

   Adaya gitmek için yılın her ayı uygun olsa da tropikal iklim nedeniyle Haziran ve Temmuz aylarında yağışlı bir mevsim geçiriliyor. Eğer sadece güneş ve denizin tadını çıkarmak istiyorsanız bu konuyu göz önünde bulundurmadan plan yapmayın. Ayrıca adada turistlerin başına kimi zaman bazı hırsızlık olayları da gelebiliyor. Son olarak denizin tadını çıkarırken Atlantik Okyanusu’na bakan kıyılardan uzak durmak gerekiyor çünkü her an bir köpekbalığı ile karşılaşabilirsiniz!

   TRİNİDAD VE TOBAGO’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Carnival Educative Arts Festival – Ocak

   • Tobago Carnival Regatta – Şubat

   • Phagwa (Holi) - Mart

   • New Fire Festival – Nisan

   • Ganga Dhaara River Festival – Haziran

   • Tobago Heritage Festival – Temmuz

   • Trinidad & Tobago Film Festival – Eylül

   uygunfiyat-apps
   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa arasında dağların arasına kurulmuş bir ülke olan Andorra ismini duyduğumuz zaman ‘Nerede?’ diye düşündüğümüz Avrupa’nın en ufak ülkelerinden birisi.

   • New York

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York aynı zamanda Amerika’nın en kalabalık şehri olma özelliğine sahip.

   • Machu Picchu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Peru’nun dünyaca ünlü antik şehri Machu Picchu dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor.

   • Okinawa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor.

   • Rio de Janeiro

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Guanabara Körfezi’nin çevresinde yer alan Rio De Janeiro, Sao Paulo’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehridir.

   • Cook Adaları

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Büyük Okyanus’un güneyinde yer alan Cook Adaları 15 tane küçük adadan oluşuyor.