Uruguay Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   URUGUAY

   Güney Amerika’ya seyahat etmek isteyenlerin kesinlikle es geçemediği yerlerin başında Uruguay geliyor. Kıtadaki diğer ülkelere kıyasla nispeten küçük olan bu şirin ülke sıcak iklimi, bozulmamış doğası ve kendine özgü sıcakkanlı insanları ile son yıllarda turistlerin uğrak noktası!

   Güney Amerika kıtasının güneyinde yer alan Uruguay’ın başkenti Montevideo.  Brezilya, Arjantin ve Atlas Okyanusu tarafından çevrili olan ülkede nüfusun yarısı başkentte yaşıyor. Kendine has kurallara sahip olan Uruguay esrarı yasal hale getiren ilk ülke olmasının yan sıra ülke genelinde ücretsiz sağlık, eğitim, internet hizmeti veriyor. Ayrıca park ve müzelere giriş de yine aynı şekilde ücretsiz.

   Uruguay - Montevideo

   URUGUAY’A NASIL GİDİLİR?

   Türkiye’den Uruguay’a vizesiz şekilde seyahat edilebiliyor. Ulaşım içinse birkaç alternatif bulunuyor. İspanya üzerinden aktarmalı uçuşla veya direkt Buenos Aires’e gidip oradan deniz otobüsü vasıtasıyla başkent Montevideo’ya ulaşmak mümkün.

   URUGUAY’DA NEREDE KALINIR?

   Son dönemde turistlerin büyük ilgisini çeken Uruguay’a geldiğinizde butik pansiyonlar, konukevleri, moteller, beş yıldızlı oteller gibi farklı kategorilerdeki konaklama tesislerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   URUGUAY’DA GEZİLECEK YERLER

   Plaza Independencia: Urugay’un Taksim’i desek en doğru tanımı yapmış oluruz! Özgürlük Meydanı anlamına gelen bu alan turist akınına uğruyor. Montevideo’nun en meşhur yeri olan meydanda Uruguaylıların ulusal kahramanı Artigas’ın heykeli bulunuyor.

   Museo Historico Nacional: Uruguay’ın tarihine ilişkin bir yolculuğa çıkabileceğiniz müzeye giriş tüm ülkede olduğu gibi ücretsiz.

   Parque Rodo: Uruguay’ın en büyük şehir parklarından birisi olan Parque Rodo’nun yeşilliği hayran olunacak seviyede güzel. Parkın içinde yer alan gölde sandal kiralayarak hoş bir gezintiye çıkabilirsiniz.

   URUGUAY’DA NE YENİR?

   Uruguay’da ağırlıklı olarak et yemekleri tüketiliyor. Türk mutfağını andıran pişirme usulleriyle yabancılık çektirmeyecek tatlarda yemekler yiyebilirsiniz. Özellikle Parilla adı verilen lokantalar oldukça rağbet görüyor. Ayrıca Uruguay’ın meşhur mate çayıyla da sıklıkla karşılaşacaksınız ve mutlaka tadına bakmalısınız!

   Uruguay - Montevideo

   URUGUAY’DA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

   İki ülke arasındaki mevsim farklılığını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ülkenin resmi parası olan Uruguay pesosunu da gitmeden önce temin etmekte fayda var. Gezip, görüp dönmek istemeyenler içinse Uruguay isteyen herkese kolaylıkla vatandaşlık veriyor!

   URUGUAY’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Uruguay’a gidilmeden önce ilk bilinmesi gereken şey ülkedeki mevsim durumu. Ülkemizde kış yaşanırken güney yarım kürede yaz mevsimi yaşanıyor ve kötü bir sürprizle karşılaşmamak için seyahat takvimini iyi ayarlamak gerekiyor. Bunun yanı sıra Uruguay’da yaz dönemi (Bizim için Aralık-Ocak-Şubat) oldukça sıcak geçiyor. Kış aylarında gitmekte isterseniz de bu dönemde çok fazla yağış yaşanmıyor ancak yine de tedbir alınması gerekiyor çünkü soğuk oldukça fazla hissediliyor.

   URUGUAY’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Las Llamadas – Şubat

   • Fiesta de la Patria Gaucha – Mart

   • Semena Santa – Nisan

   • Bira Haftası – Nisan

   • Ulusal Miras Günü - Eylül

   uygunfiyat-apps
   • Nice

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Fransız Rivierası Cote d’Azur’un başkenti olan Nice, aynı zamanda civar bölgelerinin yüksek turizm ve kültür potansiyeliyle de herkes tarafından bilinen bir konumda bulunmaktadır.

   • Atina

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir.

   • Seyşeller

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Seyşeller, Doğu Afrika’da yer alan Hint Okyanusu’nun üstünde 115 adadan oluşan bir ada ülkesidir.

   • Cardiff

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Britanya adasının güneybatısında konumlanan Galler’in başkenti olan Cardiff ülkenin başkenti ve aynı zamanda her anlamda en merkezi şehridir.

   • Helsinki

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki yaklaşık 330 adet adadan oluşan bir şehir.

   • Prag

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Adeta büyülü bir kent olan Prag, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkentidir.