Uşak Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   UŞAK

   Ege’yi Anadolu’ya bağlayan konumda olan Uşak’ın geçmişi Eski Tunç Çağı‘na kadar uzanır. Frigya, Lidya, Pers, Roma, Selçuklu, Bizans ve Osmanlı gibi pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Uşak; köklü kültürü, doğal güzellikleri, Karun Hazineleri ve sıcakkanlı insanları ile görülmeye değer kentlerdendir. 

   Evliya Çelebi’nin “Aşıklar Diyarı” olarak yorumladığı şehre geldiğinizde Ulubey’de bulunan kaplıcalarda şifa bulabilir, müzeleri gezerek zengin tarihine tanık olabilir ve yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. 

   UŞAK’A NASIL GİDİLİR? 

   Türkiye’nin her yerinden karayolu ile gelebileceğiniz kente ulaşım oldukça kolaydır. Pek çok ilden otobüsle ya da trenle gelebilirsiniz. Ancak zaman ve pratiklik açısından havayolunu kullanmanızı tavsiye ederiz. 

   Talep yetersizliği nedeniyle havayolu kapanan Uşak’a ulaşmak için Kütahya Zafer Havalimanı‘na uçabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından yolcu servisleri ile şehir merkezine kolayca varabilmeniz mümkün.

   UŞAK’TA NEREDE KALINIR? 

   Doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile turizm potansiyeli yüksek olan kentte, her keseye uygun konaklama alternatifi bulunuyor. 

   5 yıldızlı lüks otellerde konaklayabileceğiniz gibi isterseniz apart ve pansiyon tarzı ekonomik yerlerde de konaklayabilirsiniz.

   Uşak

   UŞAK’TA GEZİLECEK YERLER

   · Ulubey Kanyonu, 75 kilometrelik uzunluğu ile ABD’deki Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonudur. Her türlü meyve ve sebzenin yetiştiği kanyon, huzur veren manzarası ile adeta saklı bir cennettir.

   · Uşak’ın Yenişehir Köyü‘nde yer alan tabiat harikası Taşyaran Vadisi, yerli ve yabancı turistleri kendisine hayran bırakıyor. Suyun kayalar üzerinde yüzlerce yılda oluşturduğu şekillerle adeta görsel bir şölene dönüşen vadi; Uşak’ta görüp görebileceğiniz en güzel yerlerdendir.

   · Uşak’ın Ulubey ilçesinde bulunan Blaundus Antik Kenti'nin etrafı derin vadilerle çevrilidir. Makedonyalılar tarafından Büyük İskender’in Anadolu seferinden sonra kurulan eski yerleşim yerinden günümüze; kale, tapınaklar, tiyatro, stadyum ve kaya mezarları gibi pek çok tarihi kalıntı ulaşmıştır.

   · Frigyalılar tarafından Banaz Çayı üzerinde inşa edilen Cılandras Köprüsü'nün geçmişi, 2500 yıl öncesine dayanmaktadır. Tarihi köprü, yemyeşil çevresi ve muhteşem görünümü ile görülmesi gereken yerlerdendir.

   · Zenginliği ile ün yapan Lidya Lideri Karun’un eşi benzeri olmayan hazinesinin sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi, 1970 yılında açılmıştır. Uşak denilince akla ilk olarak Karun Hazineleri gelir. 1968 yılında çalınarak New York Müzesi’ne satılan bu çok kıymetli hazine, yıllarca süren davaların ardından 1996 yılında müzeye geri getirilmiştir. Turist akınına uğrayan ve 10 binin üzerinde tarihi eserin sergilendiği müzeye mutlaka vakit ayırmalısınız.

   · Atatürk ve Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı‘nın başlarında Atatürk’ün Bozkurt Mahallesi’nde kaldığı evin 1978 yılında müzeye dönüştürülmesiyle oluşmuştur. ‘Atatürk Evi’ de denilen bu müze, iki katlıdır. Birinci katta; yöreye özgü kıyafetler, kilimler, halılar ve tarihi silahlar sergilenirken ikinci katında ise Atatürk’ün kaldığı oda ve bu odadaki şahsi eşyaları sergilenmektedir. 

   · Şehrin hemen merkezinde bulunan Burma Camii, Osmanlı Dönemi'nden kalmıştır. Şehrin en güzel mimari yapılarındandır. Yapıldığı tarih tam olarak bilinmeyen cami için Evliya Çelebi, 1570 yılında yapıldığını yazmıştır.

   · Oyma sanatının en güzel örneklerinden olan Cimcim Çeşmesi, ince işçiliği kesinlikle görülmeye değerdir. 1896 yılında yaptırılan ve birçok şairin şiirine konu olan çeşmenin kimin tarafından yaptırıldığı bilinmemektedir.

   Uşak

   UŞAK’TA NEREDE NE YENİR?

   Tarhanası, Ulubey Döndürmesi, alacatanesi ve demir tatlısı meşhur olan şehir, midesine düşkün olanları memnun edebilecek zengin bir mutfağa sahip.

   Uşak’ta nohut ve fasulye katılarak yapılan tarhana, yöre mutfağının en ünlü lezzetidir. Şehre geldiğinizde denemezseniz pişman olabileceğiniz lezzetlerden olan çorbanın hazırlanışı bir hayli zahmetlidir.

   İsmini aldığı Ulubey ilçesi ile özdezleşmiş olan Ulubey Döndürmesi ise cumartesi günleri yapılır. Peynir ve ıspanakla yapılan börek yöre halkının baş tacıdır.

   Alacatane, Yapımı ve kıvamını tutturması hüner isteyen bir yemektir. Yeşil mercimek ve bulgurla yapılan yemek, yörenin kendine has lezzetlerinden biridir. 

   UŞAK’A NE ZAMAN GİDİLİR? 

   Ege ve Anadolu’yu birbirine bağlayan bir noktada bulunan şehirde karasal iklim hakimdir. Kışlar uzun ve sert geçerken çoğunlukla yağışlıdır. Şehri doyasıya gezebilmek için en ideal dönem ise yağışların olmadığı bahar ve yaz aylarıdır. 

   UŞAK’TA ALIŞVERİŞ 

   Şehirden ayrılırken yöresel ürünler almak isterseniz semt pazarlarına uğrayabilir; doğal sebze, meyve, yağ, tarhana ve turşu satın alabilirsiniz.

   Uşak’ın özel bir teknikle dokunan dünyaca ünlü halılarından ve Eşme kilimlerinden alabileceğiniz gibi isterseniz battaniye ve seccade de alabilirsiniz. 

   UŞAK’TA DÜZENLENEN FESTİVAL VE ETKİNLİKLER 

   · Uşak İlim Kültür ve Edebiyat Festivali – Mayıs

   · Ulubey Kanyon Kültür ve Turizm Festivali – Mayıs

   · Yörükler Festivali – Mayıs

   · Sivaslı Geleneksel Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali – Mayıs

   · Uluslarası Eşme Turistik Kilim Kültür ve Sanat Festivali – Eylül 

   • Muş

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Urartulardan başlayan köklü kültür tarihiyle Muş, hiç şüphesiz ülkemizini doğusundaki en önemli turizm merkezlerinden biridir.

   • Tokat

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Tokat tarihi mekanları ve doğa harikası yemyeşil alanlarıyla mutlaka görülmesi gereken bir şehir!

   • Bitlis

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğu Anadolu’nun tarihi şehirlerinden Bitlis; tarihi şehirleri, kaleleri ve Türk İslam dönemi eserleriyle doğuda görülmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   • Sinop

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin ortasında Anadolu'nun en kuzeyinde, Boztepe yarımadasının en dar kesiminde kurulmuştur.

   • Afyonkarahisar

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Adını yüzlerce yıldır ekilen haşhaş bitkisinden ve Hititler tarafından M.Ö. 1340 yılında yaptırılan Karahisar Kalesi’nden alan Afyonkarahisar, sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

   • Sakarya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakarya, Marmara Bölgesi’nde önemli turizm merkezlerindendir.