Venedik Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   VENEDİK

   Sular üzerine inşa edilen Venedik Avrupa’nın en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor. ‘Kanallar Şehri’ ve ‘Aşıklar Şehri’ olarak da bilinen Venedik yüzyıllardır ayakta olan tarihi yapıları ve dünyaca ünlü gondollarıyla ziyaretçilerine eşsiz bir seyahat vadediyor!

   Bu yazımızda ‘Yüzen Şehir’ Venedik’te gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   VENEDİK’E NASIL GİDİLİR?

   Türkiye’den Venedik’e düzenlenen direkt seferler ile ulaşmak mümkün. Atatürk Havalimanı’ndan yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Marco Polo Havalimanı’na inebileceğiniz gibi alternatif olarak Milano, Floransa ve Roma’dan kalkan trenlerle de Venedik’e ulaşabilirsiniz.

   VENEDİK’TE NEREDE KALINIR?

   Avrupa’nın en çok turist çeken yerlerinden olan Venedik’te konaklama açısından çok sayıda tesis bulunuyor. Merkezden uzaklaştıkça fiyatların azaldığı şehirde bütçenize göre butik pansiyonlar veya otellerden birini tercih edebilirsiniz. Turistik mekanlara yakınlığı açısından merkeze yakın otellerde kalmak daha çok tercih edilirken, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak yüksek fiyatlara karşı da bir nebze önlem alabilirsiniz.

   Venedik

   VENEDİK’TE GEZİLECEK YERLER

   Büyük Kanal: Venedik deyince doğal olarak akıllara ilk gelen kanal turu oluyor. ‘Aşıklar Şehri’nin dünyaca ünlü kanallarının ana hattı olma özelliğine sahip olan Büyük Kanal 3,8 km’lik uzunluğuyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim vadediyor. ‘Vaporetto’lar veya gondollar ile şehir turu yapabileceğiniz Büyük Kanal’a gitmeden Venedik’ten ayrılmayacağınızı umuyoruz!

   Murano Adası: Rengarenk evleriyle kartpostallara konu olan Murano şehirdeki en ünlü adalardan biri. Dünyaca ünlü cam işlemeciliği ile yüzyıllardır bölgenin en canlı noktalardan biri olan Murano adası Venedik’e geldiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden!

   Rialto Köprüsü: Büyük Kanal’ın üzerinde yükselen köprü şehrin dünyaca ünlü yerlerinden. 16. Yüzyılda inşa edilen ve yılın her dönemi turist akınına uğrayan Rialto’da yürüyüşe çıkabilir, civardaki mağazalardan sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

   Burano Adası: Venedik’in rengarenk evleriyle ünlü adası Burano bölgenin en çok turist çeken yerlerinin ilk sıralarında geliyor. Eski dönemlerde denizcilerin evlerini diğerlerinden ayırt etmek amacıyla farklı renge boyadığı söylenen ada şehrin en güzel yerlerinden biri!

   Aziz Mark Çan Kulesi: Şehrin simge yapılarından olan 99 metre yüksekliğindeki kule San Marco Meydanı’nda konumlanıyor. Aziz Mark’ın en üst katındaki seyir kulesinde çıkarak Venedik’in eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz!

   Venedik

   Dükler Sarayı: Yüzyıllar boyunca Venedik’in yönetildiği yer olan saray 1900’lü yılların başında müze haline getirilmiş. Dükler Sarayı’nda “Giz Turu” olarak da bilinen tura katılarak eski dönemlerdeki düklerin kaldığı odalar, toplantı mekanları gibi gizli bölümleri görebilirsiniz!

   San Marco: San Marco için İstanbul’un İstiklal Caddesi diyebiliriz! Venedik’in kalbinin attığı yer olan ve 7/24 hayatın sürdüğü meydan aynı zamanda şehrin en önemli tarihi binalarına da ev sahipliği yapıyor.

   Riva degli Schiavoni: Şehrin güneyinde yer alan rıhtım Venedik’in en hareketli noktalarından biri. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden olan Riva degli Schiavoni’de deniz otobüsleriyle etrafı gezebilir, çevredeki mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

   Santa Maria Della Salute: Şehrin en görkemli yapılarından olan bazilika 17. Yüzyılda Meryem Ana’nın onuruna inşa edilmiş. Hristiyan dünyası tarafından oldukça önemli bir kilise olan Santa Maria Della Salute yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğruyor.

   Accademia Galerisi: Şehrin en büyük sanat galerisi olan Accademia’da Ortaçağ’dan Bizans dönemine, Barok’tan Rönesans’a kadar uzanan bir dönemi kapsayan oldukça değerli bir koleksiyon sergileniyor. Yaklaşık beş yüz yıllık bir geçmişi olan bu eserleri mutlaka görmelisiniz!

   San Marco Kilisesi: 9. Yüzyılda inşa edilen bazilika Venedik’in en çok turist çeken dini yapılarından. Gösterişli altın heykeller, türünün en güzel örneği cam işleme ve oyma eserleri görebileceğiniz San Marco şehre geldiğinizde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden!

   Ca’ d’Oro: Şehrin en ünlü binalarından biri olan Ca’ d’Oro dilimizde “Altın Evi’ anlamına geliyor. 15. Yüzyılda inşa edilen ve gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan müzede binanın ilk sahibi Giorgio Franchetti’nin koleksiyonunun yanı sıra daha birçok sanat eserini görmek mümkün.

   Frari Santa Maria Gloriosa: 14. Yüzyıldan günümüze kadar gelen bazilika Venedik’in en meşhur kiliselerinden. Gotik mimari anlayışıyla inşa edilen kilisenin çanı da şehrin en yüksek noktalarından biri olma özelliğine sahip.

   Ahlar Köprüsü: Venedik’in sembollerinden olan köprü 1602 yılında tamamlanmış. Beyaz kalker taşından yapılan ve adını mahkumların şehre son kez iç geçirerek baktıkları yer olması nedeniyle alan Ahlar’ı görmeden şehirden dönmemelisiniz!

   VENEDİK’TE NE YENİR?

   İtalya’nın dünyaca ünlü makarna ve pizzalarından da bolca tadabileceğiniz Venedik’te sizi ağırlıklı olarak sebze ve deniz ürünleri bekliyor olacak. Dünya mutfaklarından restoranların da bulunduğu şehre geldiğinizde sardalyadan yapılan ‘Sarde in Saor’, yöresel bir tatlı olan ‘Frittella alla Veneziane’, fasulye soslu makarna ‘Pasta e fagioli’, Venedik’e özgü bir et yemeği olan Carpaccio ve risotto gibi lezzetleri deneyebilirsiniz.

   VENEDİK’TE GECE HAYATI

   ‘Aşıklar Şehri’ olarak da bilinen Venedik’te çok da renkli bir gece hayatı bulunmuyor. Daha çok romantik tatiller için tercih edilen şehirde yine de birçok pub ve canlı performansların sahnelendiği barlara rastlamak mümkün. Venedik’e geldiğinizde akşam dışarda eğlenmek isterseniz ağırlıklı olarak merkezde ve Campo Santa Margherita meydanında yoğunlaşmış Paradiso Perduto, Centrale, Lido gibi mekanlara gidebilirsiniz.

   Venedik

   VENEDİK’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Venedik’e seyahat planı yaparken en çok dikkat edilmesi gereken unsur şehirdeki hava durumu. Yılın belirli kesimlerinde yağmur nedeniyle su seviyesi yükselirken, kış aylarında da kimi zaman dip akıntılar nedeniyle şehir turizme elverişsiz hale geliyor. Venedik’e gitmek için en ideal zaman ise hem meşhur karnavala denk gelmesi hem de havaların daha güzel olduğu Şubat ve Mart ayı olarak öne çıkıyor.

   VENEDİK’TEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • La Befana – Ocak

   • Venedik Karnavalı – Şubat

   • Saint Mark's – Nisan

   • Festa della Sensa – Mayıs

   • Biennale Art Expo – Haziran

   • Festa del Redentore – Temmuz

   • Ferragosto -Ağustos

   • Venedik Film Festivali – Ağustos / Eylül

   • Regata Storica - Eylül

   • La Fenice – Ekim

   • The Festa della Salute – Kasım

   uygunfiyat-apps
   • Brüksel

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel siyasi kimliğinin yanı sıra birçok tarihi mekana ve müzeye de ev sahipliği yapıyor.

   • Jamaika

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Ünlü kaşif Cristopher Colombus, Küba’nın güneyinde Karayipler’de bir ada ülkesi olan Jamaika’yı “Gözlerimin gördüğü en güzel ada” olarak tanımlamış.

   • Roma

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yedi tepe üzerinde kurulu olan olan Roma; Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Pantheon gibi önemli yapıların yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapıyor.

   • Sofya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte Roma, Bizans ve Osmanlı yönetimi altına girmiş olan Sofya tarihi dokusuyla bölgenin en önemli şehirlerinden biri.

   • Dominik

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Küba, Jamaika ve Haiti ile çevrili olan Dominik aynı zamanda Avrupalıların Güney Amerika’daki ilk yerleştikleri yer olarak biliniyor.

   • Bogota

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Adını kıtayı keşfeden Kristof Kolomb’dan alan Kolombiya’nın başkenti olan Bogota aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olarak biliniyor.