Wisconsin Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   WİSCONSİN

   ABD’nin kuzeyinde yer alan Wisconsin eyaleti Michigan Gölü’nün kenarında kurulmuş bir yer. Sahip olduğu doğal güzelliklere huzurlu bir tatil için en ideal destinasyonlardan biri olan Wisconsin, tabiat parkları, gölleri, meşhur su parkları ve Ekim ayında ev sahipliği yaptığı Oktoberfest ile ABD’nin en çok turist çeken yerlerinden!

   Bu yazımızda ‘Wisconsin’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   WİSCONSİN’E NASIL GİDİLİR?

   Türkiye vatandaşlarının Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yapabilmesi için ABD vizesi almaları gerekiyor. Gerekli işlemleri hallettikten sonra Türk Hava Yolları, Delta Air veya Air France firmalarının düzenlediği aktarmalı uçuşlarla 15-18 saatlik bir yolculuk sonrasında Central Wisconsin Airport’a ulaşabilirsiniz.

   WİSCONSİN’DE NEREDE KALINIR?

   Adını yanına kurulduğu gölden alan Wisconsin özellikle Ekim ayında düzenlenen Oktoberfest Wisconsin zamanlarında en kalabalık dönemlerini yaşıyor. Ekonomik olarak da ABD’nin önemli merkezlerinden olan şehirde konaklama açısından çok sayıda alternatif bulunuyor. Wisconsin’e geldiğinizde bütçenize ve kriterlerinize bağlı olarak ister butik pansiyonlarda isterseniz de beş yıldızlı otellere varana kadar değişen yelpazedeki tesislerden birinde kalabilirsiniz.

   Wisconsin

   WİSCONSİN’DE GEZİLECEK YERLER

   • Michigan Gölü: Amerika Birleşik Devletleri’nin beş büyük gölünden biri olan Michigan şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda geliyor. Indiana, Illinois, Wisconsin ile Michigan eyaletlerine sınırı bulunan ve bir kısmı kış aylarında donan gölün manzarasına hayran kalacaksınız!

   • Devil’s Lake State Park: Şehrin en güzel doğal parklarından biri olan mekan her yıl üç milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Wisconsin’in Barabo bölgesinde konumlanan parkta göl kenarında uzun yürüyüşlere çıkabilir, doğayla iç içe huzurlu bir ortamda kamp yapabilirsiniz.

   • Waterparks: Orta Amerika’nın en büyük su parklarına sahip olan Wisconsin’e gelmişken buralardan birine uğramadan dönmek olmaz! Oldukça büyük bir alan üzerinde yayılan ve başta çocuklar olmak üzere her yaştan insana keyifli ve adrenalin dolu anlar yaşatan dünyaca ünlü su parkları Noah's Ark Water Park, Wilderness Territory, Kalahari Waterparks ve Wild West Waterpark’a gidip unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz!

   • Milwaukee Sanat Müzesi: Wisconsin eyaletinin en büyük şehri Milwaukee’deki müze 1882 yılında kurulmuş. Geçmişleri 15. Yüzyıla kadar dayanan 25 binden fazla koleksiyonun görülebileceği mekanda Avrupalı ve Amerikan sanatçılara ait resimler, heykeller, fotoğraflar ve el sanatlarına ait koleksiyonları görebilirsiniz.

   Wisconsin

   • Olbrich Botanical Gardens: Doğal alanların büyük bir özenle korunduğu Wisconsin’de en çok ziyaretçi çeken yerlerden biriside Olbrich Botanik Bahçeleri. Çok sayıda bitki türünün yanı sıra kelebeklerin de görülebileceği mekanda Uzakdoğu’ya özgü mimariye sahip yapılar da yer alıyor.  

   • Harley-Davidson Museum: Sayıları milyonları aşan tutkunlarıyla büyük bir fenomen olan Harley-Davidson motosikletlere ait en doğru bilgiyi bulabileceğiniz yer burası! Dünyaca ünlü markanın tarihi hakkında bilgilerin bulunabileceği müzede ilk modeller, sayısız fotoğraf ve belge yer alıyor. Özellikle motosiklet tutkunları; buraya uğramadan dönmemelisiniz!

   • Milwaukee County Zoo: Wisconsin’e bağlı Milwaukee şehrinde konumlanan hayvanat bahçesi bölgede büyük ilgi gören yerlerden. Özellikle çocukların keyifli anlar yaşadığı mekanda foklardan vahşi yırtıcılara kadar çok sayıda hayvanı görebilirsiniz.

   • Mirror Lake State Park: Wisconsin’de gürültüden uzakta huzurlu ve sakin bir tatil yapmak için en ideal yerlerden biri olan mekan her dönem turistlerin akınına uğruyor. Göl kenarında yürüyüşe çıkıp kano veya botlarla tura çıkabileceğiniz Mirror Lake State Park’ın mükemmel atmosferinde bir gece geçirmek isterseniz de civardaki tesislerde konaklayabilirsiniz.

   WİSCONSİN’DE NE YENİR?

   Amerika’nın genelinde olduğu gibi Wisconsin’de de dünyaca ünlü bir mutfak bulunmuyor. Kırmızı etin başta biftek olmak üzere birçok çeşidinin tüketildiği şehirde ağırlıklı olarak fast food zincirlerine ait yerler göze çarpıyor. Fransız ve Alman asıllı nüfusun çok olması nedeniyle bu ülkelerin mutfaklarından da yemeklerin bulunabileceği şehirde ayrıca Türk, Hint, Meksika, İtalyan mutfağı gibi dünyaca ünlü yerlerin lezzetlerini de deneyebilirsiniz.

   WİSCONSİN’DE GECE HAYATI

   Ekim ayında Almanların dünyaca ünlü festivali Oktoberfest’in bir benzerine ev sahipliği yapan Wisconsin’de bu tarihte oldukça renkli bir atmosfer oluyor. Dünyanın dört bir yanından turistin katıldığı ve günler boyunca sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceli bir ortamın yaşandığı Oktoberfest Wisconsin döneminin dışında da şehirde gayet hareketli bir gece hayatı olduğunu söylemek mümkün. Fransız nüfusun yoğun olarak yaşadığı eyaletlerden olan Wisconsin’de şarap tüketimi oldukça yaygın. Şehre geldiğinizde ağırlıklı olarak Wisconsin Dells bölgesinde yoğunlaşmış olan gece kulüpleri, barlar veya canlı performansların sergilendiği The Reef, The Keg & The Patio, Fire House gibi mekanları tercih edebilirsiniz.

   Wisconsin

   WİSCONSİN’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Ilıman iklimin etkilerinin görüldüğü Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok yağış alan eyaletlerinden biri olarak biliniyor. En kurak döneminde bile yağışların eksik olmadığı şehirde en soğuk dönemler Ocak ayında yaşanırken, şehre gitmek için en ideal zamanlar ise senenin en sıcak dönemleri olan Temmuz- Ağustos periyodu olarak öne çıkıyor.

   WİSCONSİN’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Brew City Cigar Festival – Ağustos

   • Milwaukee Rally – Ağustos

   • Willhelm Tell Festival – Eylül

   • Jonesfest Music Festival – Eylül

   • Harvest Fair – Eylül

   • Wisconsin's Best Bloody Mary Fest – Eylül

   • Salsa Open & Dance Festival – Ekim

   • Horror Film Festival – Ekim

   • Craft Beer Festival – Ekim

   • Oktoberfest Wisconsin – Ekim

   • Wisconsin Book Festival – Kasım

   • Annual Blues Harmonica Festival – Kasım

   uygunfiyat-apps
   • Melbourne

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde yer alan Melbourne sahilleri, doğa parkları ve devasa eğlence merkezleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer!

   • Brüksel

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel siyasi kimliğinin yanı sıra birçok tarihi mekana ve müzeye de ev sahipliği yapıyor.

   • Blumenau

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güney Amerika’da Almanlar tarafından kurulan bir şehir olan Blumenau’da Alman kültürünün etkileri yoğun bir şekilde hissediliyor.

   • Beyrut

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Savaşın izlerini silip toparlanma sürecine giren Beyrut hem Türkiye’ye yakınlığı hem de tarihi mekanlarıyla yakın destinasyonlarda tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi konumunda.

   • Minsk

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Belarus’un başkenti olan Minsk uzun yıllar boyunca Sovyet Rusya yönetiminde kalmış bir şehir.

   • Okinawa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor.