Yalova Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   YALOVA

   Türkiye’nin en küçük yüzölçümüne sahip kenti Yalova, Marmara Denizi’nin doğu kıyısında yer almaktadır. Geçmişi M.Ö. 3000’li yıllara dayanan kent; Büyük Marmara Depremi’nde ağır yaralar aldıktan sonra adeta yeniden inşa edilmiştir. 

   Sahili, yeşil alanları, kaplıcaları ve tarihi eserleriyle Yalova, Marmara’ya gizlenmiş bir hazine gibidir. Gün batımındaki eşsiz manzarasının yanı sıra şifa dağıtan termal kaplıcalarıyla Yalova, her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. 

   YALOVA’YA NASIL GİDİLİR?

   Karayolu, denizyolu ve havayoluyla gidebileceğiniz kente bulunduğu konum itibariyle kolayca ulaşabilirsiniz. 

   İstanbul’dan denizyolu ile gelmek isterseniz Kartal, Pendik ve Bostancı ilçelerinden sık aralıklarla kalkan deniz otobüslerine binebilirsiniz. Kadıköy’den binebileceğiniz deniz otobüsleriyle ise şehrin Armutlu ilçesine ulaşabilirsiniz.

   Havayolu bulunmayan Yalova’ya çevre illerin havalimanlarını kullanarak kısa sürede ulaşmanız mümkündür. 

   Yalova - Yürüyen Köşk

   YALOVA’DA GEZİLECEK YERLER

   · Kaplıcalar: Kaplıcaları ile meşhur olan Yalova; yılın yorgunluğunu atmak, şifa bulmak ve dinlenmek isteyen turistler için harika bir tatil fırsatı sunuyor. Yemyeşil bir vadide bulunan kaplıcalar 100’den fazla ağaç türünü içinde barındırıyor. Yalova’nın Termal ilçesinde toplanan kaplıcalar veya Armutlu Kaplıcaları şehrin en önemli turistik yerleridir. 

   · Karaca Arboretumu: Çok sayıda bitki çeşidine ev sahipliği yapan Karaca Arboretumu içeri girdiğiniz anda tabiatının güzelliği ile kendisine hayran bırakır. Yerli ve yabancı turistler kadar bitki bilimciler tarafından da ilgi gören bu cennet köşe şehir merkezine yaklaşık olarak 5-6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İris bahçeleri, bitki bahçeleri, bonsai bitki koleksiyonları ve gül bahçeleriyle çevrili Karaca Arboretumu binlerce odunsu bitkiyi içinde barındırır. 

   · Delmece Yaylası: Kestane ve ıhlamur ağaçları ile kaplı yayla, Yalova’nın Çınarcık ilçesindedir. Yalova’nın huzur veren noktalarından biri olan yaylanın yemyeşil doğasında bisiklete binerek çevreyi keşfedebilirsiniz. Delmece Yaylası trekking dışında kamp yapmanız için de ideal noktalardandır. Etrafında bulunan Erikli Şelalesi, Dipsiz Göller ve mavi yeşil bisiklet yollarıyla benzersiz güzellikteki bu yayla Yalova’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir.   

   · Kurşunlu Hamamı: Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından 17 yüzyıl önce yaptırılan tarihi hamamın duvarlarında kuvvet tanrısı Herakles, sağlık tanrısı Asklepios ve su perileri kabartmaları yer almaktadır. Atatürk 1929 yılından ölümüne kadar sık sık bu hamama gelmiştir.

   · Çınarcık Plajı: Yılın stresini atmak isteyen ancak büyük şehirlerden de çok fazla uzaklaşmak istemeyen deniz severlerin tercih ettiği şirin mi şirin tatil beldesidir. Rengarenk plajları, temiz ve iyotlu havasıyla turistlerin uğrak noktasıdır. Marmara’nın Bodrum’u olarak anılan Çınarcık ormanı, doğal güzellikleri ve sakinliği ile ziyaretçilerini büyülüyor.  

   · Yürüyen Köşk: Atatürk, kendisi için yaptırılan köşkün önündeki asırlık çınar ağacının dalını kesen bahçıvanı görür ve ‘Ağacın dalını kesmeyin köşkü kaydırın’ emrini verir. İşte efsane olmuş bu emrin ardından o zamanın koşullarında altına koyulan raylarla köşk, 5 metre kaydırılmıştır ve Yürüyen Köşk olarak anılmaya başlamıştır. 1 ağaç için 1 köşkü yürüten Atatürk’ün evi, Yalova’da görülmesi gereken yerlerdendir. Şehir merkezinden binebileceğiniz ücretsiz servis ve faytonlarla Yürüyen Köşk’e ulaşabilirsiniz. 

   · Kara Kilise: Geçmişi 4. yüzyıla kadar dayanan Yalova’nın şirin sahil ilçesi Çiftlikköy’de Doğu Roma döneminden kalma tarihi yapıdır. Şehrin tarihine ışık tutan yapılardan olan Kara Kilise, Bizans döneminde kiliseye dönüştürülmüştür. Yüzlerce yıllık Yalova tarihine tanık olmak için mutlaka görmeniz gereken tarihi kiliseye merkezden kalkan minibüslerle kolayca ulaşabilirsiniz.

   · Erikli Yaylası ve Erikli Şelalesi: Yalova geziniz sırasında ruhunuzu dinlendirmek için kesinlikle uğramanız gereken yerlerden olan bu yaylaya geldiğinizde yeşilin her tonunu görebilirsiniz. Doğayla baş başa kalabilmek için uzun doğa yürüyüşleri yapabilir ardından dinlenmek isterseniz kamp yapabilirsiniz. Sadece şelaleden akan suyun ve üzerinde uçuşan kuşların cıvıltılarını duyabileceğiniz Erikli, ziyaretçilerine tam bir görsel şölen sunuyor.

   Yalova - Dipsiz Göl

   YALOVA’DA NEREDE KALINIR? 

   Güneşin batışını izlemek için bile gidebileceğiniz termal tesisleri ile meşhur Yalova’da konaklamak için pek çok seçeneğe sahipsiniz. 

   İsterseniz şifa arayan turistlerin ilgi odağı lüks termal otellerde isterseniz butik otellerde ya da pansiyonlarda kalabilirsiniz. 

   YALOVA’YA NE ZAMAN GİDİLİR? 

   Termal turizmi, kıyı turizmi, av turizmi, doğa turizmi yapılan şehre her mevsim gidebilirsiniz. Yaz aylarında tatil ve kültür turizmi için kış aylarında ise kaplıca turizmi için kente gelebilirsiniz. 

   YALOVA’DA NE YENİR? 

   Yoğun göç alması sebebiyle her kültürden yemeği tadabileceğiniz şehir bu yönüyle her damak tadına hitap etmektedir. 

   Milföylü Yalova kebabı, köfte, Termal sarma, pavli, papara, Luhu şuşkey, Çirbuli, Lalanga ve Çubiyiş gayi yöre mutfağının kendine has lezzetlerindendir. 

   Termal tatlısı, papa, Silohto, Paponi, meçavçevi tepsi Yalova'da yemeden dönmemeniz gereken tatlılarındandır.

   Yalova şehir merkezine yolunuz düşerse mutlaka sahildeki restoranlardan birine oturun ve denizden esen rüzgarın eşliğinde yiyeceğiniz yemeğin tadını çıkarın. 

   YALOVA’DAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Yalova Uluslararası Kafkas Halk Dansları Müzik Festivali - Ağustos

   · Türk Boyları Kültür Festivali - Ağustos 

   · Yalova Bisiklet Festivali – Ekim

   · Termal Belediyesi Kaplıca Şenlikleri - Temmuz

   · Çocuk Filmleri Şenliği - Nisan

   · Altın Çınar Kültür ve Sanat Festivali - Ağustos

   • Sinop

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin ortasında Anadolu'nun en kuzeyinde, Boztepe yarımadasının en dar kesiminde kurulmuştur.

   • Giresun

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce 15. yüzyıla kadar dayanan Giresun, Doğu Karadeniz’in önemli şehirlerdendir.

   • Kastamonu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Batı Karadeniz’in kuzeyinde yer alan Kastamonu, Karadeniz’e en uzun kıyısı olan şehirdir

   • Zonguldak

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Batı Karadeniz’in en gelişmiş ve en güzel şehirlerinden biri olan Zonguldak, eşsiz doğası ve tarihi zenginlikleri ile görülmeye değer destinasyonlardandır.

   • Muş

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Urartulardan başlayan köklü kültür tarihiyle Muş, hiç şüphesiz ülkemizini doğusundaki en önemli turizm merkezlerinden biridir.

   • Bayburt

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kesişme noktasındaki ufak bir şehir olan Bayburt gizli kalmış güzellikleriyle keşfedilmeyi bekliyor!