Zürih Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ZÜRİH

   Yaşanabilir kentler listesinde ilk sıralarda yer alan Zürih, Avrupa’nın en önemli merkezlerinin başında geliyor. Bankacılık merkezi olan şehir, hem tarihi mekanları hem de İsviçre’nin meşhur doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   Bu yazımızda ‘Avrupa’nın finans merkezi’ Zürih’te gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   ZÜRİH’E NASIL GİDİLİR?

   Avrupa’nın bankacılık merkezi olan Zürih’te, hem uluslararası hem de şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Türkiye’den her gün düzenlenen seferlerle ortalama 3-3,5 saatlik bir yolculuk sonrası ülkenin en büyük havalimanı Zürich Airport’a indikten sonra metro vasıtasıyla 10 dakikada şehir merkezine geçebilirsiniz.

   ZÜRİH’TE NEREDE KALINIR?

   Yaşanabilir kentler listesinde ilk sıralarda yer alan Zürih, ekonomik olarak oldukça zengin bir şehir. Refah seviyesinin oldukça yüksek olduğu bölgede, Avrupa standartlarının üzerinde konaklama tesisleri bulunuyor. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Zürih Altstadt bölgesinde oldukça fazla sayıda otel bulunurken aynı zamanda bölgedeki tren istasyonundan Avusturya, Fransa, Almanya, İtalya gibi ülkelere de geçiş yapılabiliyor. 12 farklı bölgenin olduğu Zürich’te, şehir içi ulaşım ağının çok gelişmiş olması sebebiyle bütçenize uygun bir yerde konaklayıp metro veya otobüs gibi seçeneklerle ile turistik yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

   Zürih

   ZÜRİH’TE GEZİLECEK YERLER

   · Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamına gelen Lindenhöf bölgesi, hem tarihi dokusu hem de eşsiz doğal güzellikleriyle turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Roma döneminden kalma eserlerin yanı sıra Lindenhöf Tepesi’nden eşsiz bir Zürih manzarası sunan bölgeyi mutlaka görmelisiniz!

   · Yerleşimin tunç devrine kadar dayandığı Uetliberg Tepesi, 873 metrelik bir yüksekliğe sahip. Yüzyıllardır gözlem alanı olarak kullanılan ve eşsiz doğal güzelliklerin olduğu tepede, Zürich Gölü ve İsviçre Alplerinin eşsiz manzarası karşısında içkinizi yudumlayabilirsiniz!

   · 16. Yüzyılda inşa edilmiş olan ‘Büyük Manastır’ anlamına gelen Grossmünster (Great Minster) 187 basamaklı uzun merdiveni ve ikiz kuleleriyle biliniyor. Grossmünsterplatz caddesinde yer alan Grossmünster, bölgedeki en güzel tarihi yapıların başında geliyor.

   · 1977 yılında hizmete açılan Zürich Botanik Bahçesi, 53 bin metrekarelik geniş bir alan üzerinde yayılıyor. Yemyeşil doğası ve 8000’den fazla bitki türüyle Zürich Botanik Bahçesi, şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerden!

   · Şehrin en eski ve tarihi yapılarından biri olan Fraumünster Kilisesi, 800’lü yıllarda Romalılar döneminde inşa edilmiş bir yer. Eşsiz mimarisiyle Zürich’in en otantik yerlerinden olan Fraumünster Kilisesi, mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

   · Zürich’in meşhur caddesi Bahnhofstrasse, aynı zamanda dünyanın en pahalı mekanlarının olduğu yerlerden biri. Oldukça hareketli olan Bahnhofstrasse’de; H&M, Cartier, Chanel, Apple Store, Bvlgari, Prada, Chanel ve Louis Vuitton gibi dünyaca ünlü markaların mağazaları bulunuyor.

   · 8. yüzyılda inşa edilen St. Peterskirche Kilisesi, Avrupa’nın en büyük kilise saatine ev sahipliği yapıyor. 9 metre yüksekliğe sahip meşhur saatinin yanı sıra eşsiz bir mimarisi olan St. Peterskirche, şehirde gezilmesi gereken mekanlar listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

   · Orta Çağ‘dan 20. yüzyıla kadar birçok eserin sergilendiği bir Güzel Sanatlar Müzesi olan Kunsthaus Zürich, bölgenin en çok turist ağırlayan yerlerinden. Picasso, Beckhmann gibi ünlü isimlerin portelerinin yer aldığı müzeyi ziyaret ederek şehrin tarihi hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahibi olabilirsiniz.

   · Şehrin güneydoğusunda kalan Zürich Gölü'nün üzerinde Ufenau ve Lützelau isminde iki de ada bulunuyor. Mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Zürich Gölü‘nü mutlaka görmelisiniz!

   · Nesli tükenmekte olan hayvanların koruma altına alındığı Zürich Zoologischer Garten kızıl pandalar, kar leoparları gibi birçok hayvana evsahipliği yapan bir hayvanat bahçesidir. Zaman ayırabilirseniz pişman olmazsınız. 

   · Şehir merkezindeki Limmat Nehri’nin kıyısı boyunca uzanan Limmatquai Caddesi, Zürich’in en meşhur yerlerinden. Birçok tarihi mekana da ev sahipliği yapan Limmatquai; mağazaları, kafeleri ve restoranlarıyla Zürih’te uğramanız gereken yerlerden.

   · Birçok müzeye ev sahipliği yapan Zürih’teki bir diğer mekan da Rietberg Museum. M.Ö. 2. yüzyıla dönemine kadar olan eserlerin sergilendiği müzede aynı zamanda; Afrika, Asya, Avrupa ve Çin uygarlıklarının koleksiyonlarını da görmek mümkün.

   · 1800’lü yılların sonundan günümüze kadar gelen geniş bir koleksiyonun olduğu Swiss National Museum ile İsviçre geleneklerine ait tarihi eserleri ve tasarımları görebilirsiniz.

   · Zürich’in Old Town bölgesindeki Wasserkirche Kilisesi (Water Church) hem eşsiz mimarisi hem de ünlü Zwingli Bronz Heykeli ile turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden.

   Zürih

   ZÜRİH’TE NE YENİR?

   Almanya, İtalya ve Fransa ile çevrili bir ülke olan İsviçre’nin mutfağı da bu ülkelerden etkilenmiş. Patates, peynir, domuz ve dana eti, mutfağın değişmezleri arasında yer alırken, başta peynir olmak üzere oldukça meşhur süt ürünleri ile Zürih’te sizi oldukça geniş bir mutfak bekliyor olacak. ‘Zopf’ ve ‘bürli’ başta olmak üzere birçok ekmek çeşidinin bulunduğu şehirde; etli bir turta olan ‘pastetli’, krema ve şarap sosuyla tatlandırılan ve dana etinden yapılan ‘Züri Gschnätzlets’, yöresel bir makarna olan ‘spaetzle’ ve patates köftesi ‘rösti’ mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetlerin başında geliyor. Ayrıca İsviçre’ye geldiğinizde dünyaca ünlü çikolatalardan almayı da unutmayın!

   ZÜRİH’TE GECE HAYATI

   Zürich’te oldukça renkli bir gece hayatı var. Ağırlıklı olarak Niederdorf bölgesinde ve Oberdorfstrasse ile Langstrasse caddelerinde toplanmış olan barlar, kafeler, gece kulüpleri ve diskoların yanı sıra özellikle yaz aylarında günlerce süren festivaller ve etkinliklerle eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz. Zürich’e geldiğinizde Nachtflug, Blue Note, Corazon, Bierhalle Wolf, Barfussbar gibi ünlü mekanlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğelebilir, Zürih’in canlı gece hayatını deneyimleyebilirsiniz!

   ZÜRİH’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Kış turizminin önemli yerlerinden olan İsviçre’de, doğal olarak kış ayları oldukça soğuk geçiyor. Ocak-Şubat aylarına kadar kar yağışının sürdüğü Zürich’e kış sporları için gelecekseniz Aralık-Şubat ayları arasında, havanın daha güzel olduğu bir zaman gelmek isterseniz de Temmuz-Ağustos döneminde gelebilirsiniz.

   ZÜRİH’TEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   · Zürih Karnavalı - Mart

   · Bahar Festivali - Nisan

   · Zürih Festivali - Temmuz

   · Zürich Openair Müzik Festivali - Ağustos

   · Elektronik Müzik ve Dans Festivali - Ağustos

   · Zürich Film Festivali - Eylül

   · Jazznojazz - Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Bratislava

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tuna Nehri’nin kıyısına kurulmuş tarihi bir şehir olan Bratislava’nın hem Avusturya hem de Macaristan’a sınırı bulunuyor.

   • Kişinev

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Moldova’nın başkenti Kişinev yıllar boyunca önce Osmanlı sonra da Rusya hakimiyetinde kalmış bir şehir.

   • Machu Picchu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Peru’nun dünyaca ünlü antik şehri Machu Picchu dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor.

   • Canberra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avustralya’nın en büyük yüzölçümüne sahip şehri olan Canberra başkent olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş bir yer.

   • Moskova

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sovyetler Birliği ve Çarlık Rusyası’na başkentlik yapan Moskova, 11 milyonu aşan nüfusuyla hem Rusya’nın hem de Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinin başında gelmektedir.

   • Vilnius

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Litvanya’nın başkenti olan Vilnius uzun yıllar süren Sovyet işgalinin ardından son 20-30 yılda toparlanma sürecine girmiş bir şehir.