Türkiye Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TÜRKİYE

   Avrupa ve Asya kıtalarının kesişiminde jeopolitik açıdan büyük bir öneme sahip olan Türkiye, Kurtuluş Savaşı sonrası 1923 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Başkenti Ankara olan ülke, kuzeybatıda Bulgaristan ve Yunanistan, kuzeydoğuda Gürcistan, doğuda Ermenistan, Nahçıvan ve İran, güneydoğuda Irak ve Suriye ile komşudur. Teorik olarak, kuzeyde Karadeniz, batıda Ege Denizi ve güneyde Akdeniz ile çevrili olan Anadolu ve Balkanlar’ın uzantısı olan Trakya yarımadalarından oluşur.

   Antik medeniyetlere ev sahipliği yapan Anadolu, 11. yüzyılda Orta Asya’dan göç eden Selçuklularla Türk toprakları haline gelmeye başladı. Yüzyıllar boyunca Osmanlı hakimiyeti altında kalarak tamamen bir Türk yurdu hüviyetine kavuşan topraklar, 19. ve 20. yüzyıllarda hızla parçalanarak işgal edildi. Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığına ulaşan Türkiye, Lozan Antlaşması ile günümüzde sınırlarını aldı.

   Karadeniz, Akdeniz ve karasal iklimin görüldüğü Türkiye’nin ana gelir kalemlerinden biri turizmdir. Zengin tarihinin yanında eşsiz güzellikteki kumsalları ve temiz havasıyla dünyanın en önemli turizm noktalarından biridir. 

   Birleşmiş Milletler ve NATO birlikleri arasında yer alan Türkiye, OECD ve G-20 gibi büyük ekonomi topluluklarının kurucu ülkeleri arasında yer almaktadır. 2005 yılında başlayan Avrupa Birliği’ne tam üyelik görüşmeleri ise halen sürdürülmektedir.

   Nüfusunun büyük çoğunluğunu Türkler’in oluşturduğu ülkede 81 şehir bulunmaktadır. Resmi olarak laik bir devlet olan Türkiye’de halkın tamamına yakını Müslüman’dır. Ülkenin tamamı Türkçe konuşurken, etnik diller bölgelere göre hala yaşamaya devam etmektedir.

   Başkenti: Ankara

   En Büyük Şehirleri: Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir

   Resmi Dili: Türkçe

   Para Birimi: Türk Lirası

   Yüzölçümü: 783.562 km2

   Nüfusu: 79.814.871

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa'ya komşu olan Andorra'nın başkenti Andorra la Vella'dır.