Fransa Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   FRANSA 

   Resmi adıyla Fransız Cumhuriyeti, yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. Fransa ismi Frankların yurdu anlamındaki Francia sözcüğünden gelmektedir. 

   Ana kara toprakları Batı Avrupa’da bulunan Fransa’nın dünyanın pek çok ülkesine denizaşırı toprakları vardır ve Korsika Adası ile birlikte toplam 13 bölgeden oluşur.

   Güneyde Akdeniz, kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi, doğuda Ren Nehri, batıda Atlas Okyanusu’na kadar uzanan 640,679 km2’lik topraklarında yaklaşık 65 milyon insan yaşamaktadır. Avrupa’da bulunan komşuları Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, İspanya, Monako ve Andorra’dır. 

   Başkenti Paris olan ülkenin en büyük kentleri; Marsilya, Lyon, Lille, Toulouse, Nice ve Nantes’dir. Paris, sadece Fransa’nın değil, dünyanın da önde gelen kültür ve sanat merkezlerindendir. Eyfel Kulesi, Versay Sarayı, Notre Dame Katedrali, Bourdeaux’daki şarap bağları ve Disneyland’ı ile pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan Fransa, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesidir. Yılda 83 milyon turisti ağırlayan ülke turizm geliri en yüksek olan üçüncü büyük ülkedir.

   Gayrisafi yurtiçi hasılası ve satın alma gücüne göre ileri düzeyde bir ekonomiye sahip olan Fransa, gelişmiş ülkeler sınıfında yer alır. Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerinden olan Fransa; üye ülkeler içinde yüzölçümü en büyük olandır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin de değişmez üyesidir ve NATO, G-8, G-20, AB ve daha birçok organizasyona da üyeliği bulunmaktadır. Aynı zamanda yaklaşık 60 nükleer santraliyle de önemli bir nükleer güç konumundadır.

   ·         Başkenti: Paris

   ·         En Büyük Şehirleri: Paris, Marsilya, Lyon, Lille, Toulouse, Nice ve Nantes 

   ·         Resmi Dili: Fransızca

   ·         Para Birimi: Euro (€)

   ·         Yüzölçümü: 640,679 km2 

   ·         Nüfusu: 66.616.416

    

    

   Size Gönderelim

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa'ya komşu olan Andorra'nın başkenti Andorra la Vella'dır.