İspanya Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İSPANYA

   Avrupa'nın güneybatısında, İber Yarımadası'nda bulunan ülkedir. Diğer adı İspanya Krallığı olan ülke parlamenter demokrasi şeklinde örgütlenmiş bir anayasal monarşi rejimi ile yönetilir. Avrupa’nın en kalabalık beşinci ülkesi olan İspanya, Avrupa Birliği ve NATO üyesidir.

   Güneyde ve doğuda Akdeniz'e, batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andora ve Cebelitarık, kuzeyde Atlantik Okyanusu'na kıyısı vardır. İspanya ayrıca Akdeniz'de bulunan Balear Adaları, Atlantik Okyanusu'nda bulunan Kanarya Adaları'nı ve Kuzey Afrika'da Ceuta ve Melilla adlı iki özerk şehri de içine alan 504.712 km’lik yüzölçümü ile Batı Avrupa’nın Fransa’dan sonraki en büyük ikinci ülkesidir. Aynı zamanda 650 metrelik yüksekliği olan ülke, Avrupa’nın en yüksek ikinci ülkesidir.

   Dünyanın en çok konuşulan dili olan İspanyolca resmi dilleridir. İspanyolların yanı sıra Rumen, Faslı ve Ekvadorlular gibi etnik grupların da yaşadığı ülkede Baskça, Aranca, Katalanca ve Galiçyaca dilleri de konuşulmaktadır. 

   İspanya’nın başkenti Madrid, ülkenin en büyük şehridir. Dünyanın en önemli tarih ve kültür müzesi olan Prado, Kraliyet Sarayı, Orta Çağ kalesi Segovia ve Roma Su Kemeri gibi tarihi değerlere ev sahipliği yapan Madrid bir kültür şehridir. Barselona, La Caruna, Ovieda, Sevilla, Valencia, Vizcaya ise Madrid’den sonra ülkenin en önemli kentleri arasında gelir. 

   UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan 44 dünya mirasıyla İtalya ve Çin’den sonra üçüncü sırada gelir. Tarihi mirası, kültürü, Ortaçağ’dan kalma binaları, köprüleri ve doğal güzellikleri ile İspanya; 2014 yılında dünyanın en çok gezilen 3. ülkesi olmuştur. Bu sebeple İspanya’nın en önemli gelir kaynağı turizmdir.

   Başkenti: Madrid

   En Büyük Şehirleri: Barselona, La Caruna, Ovieda, Sevilla, Valencia, Vizcaya, Madrid

   Resmi Dili: İspanyolca

    Para Birimi: Euro (€)

   • Yüzölçümü: 505,992 km2

   Nüfusu: 46, 5 Milyon

    

    

    

    

    

   Size Gönderelim

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa'ya komşu olan Andorra'nın başkenti Andorra la Vella'dır.