Rusya Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   RUSYA

   Kuzey Avrasya’da bulunan ve Kuzey Asya'nın tamamı ile Doğu Avrupa'nın büyük bir kısmına uzanan Rusya yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkesidir. Başkenti Moskova olan ülkenin Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya, Belarus, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin Halk Cumhuriyeti, Moğolistan ve Kuzey Kore ile kara sınırı, Ohotsk Denizi ile Japonya, Bering Boğazı vasıtasıyla da ABD’ye bağlı Alaska ile deniz sınırı bulunmaktadır.

   1917 yılında gerçekleşen Ekim Devrimi ile dünyanın ilk anayasal sosyalist devleti olan Sovyetler Birliği dönemin en büyük süpergüçlerinden birisi olmuştur. Bu dönemde ilk yapay uydu, ilk insanlı uzay uçuşu gibi birçok teknolojik gelişmeye imza atan Sovyetler Birliği 1991’de dağılmıştır.

   17,075,400 km²'lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesi olan Rusya dünyanın en büyük dokuzuncu ve satın alma gücü paritesi göre altıncı ekonomisidir. Dünyanın en büyük maden ve enerji kaynaklarına sahip olan ülke petrol ve doğal üretiminde dünya birincisidir. Günümüz dünyasının en büyük güçlerinden biri olan Rusya Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin daimi üyesi, G8, G20, Avrupa Konseyi, Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği, Şanghay İşbirliği Örgütü, Avrasya Ekonomi Topluluğu, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı ve Dünya Ticaret Örgütü üyesi ve Bağımsız Devletler Topluluğu üyesidir.

   Geniş coğrafyası nedeniyle 9 farklı zaman diliminin yaşandığı Rusya’da ağırlıklı olarak tundra ve karasal iklim görülmektedir. Sibirya’da hava sıcaklıkları -72 gibi rekor seviyelere çıkarken ülkenin güneyindeki şehirler nispeten daha ılımandır. İlkbahar ve sonbaharın çok kısa sürdüğü ve ağırlıklı olarak sadece yaz ve kışın yaşandığı Rusya’da kış mevsiminde ağırlıklı olarak kar yağışı görülürken, yılın en sıcak dönemleri ise Haziran ve Temmuz aylarıdır.

   Başkenti: Moskova

   En Büyük Şehirleri: Moskova, St.Petersburg, Yekaterinburg, Novosibirsk

   Resmi Dili: Rusça

   Para Birimi: Rus Rublesi (RUB)

   Yüzölçümü: 17,075,389 km2

   Nüfusu: 147 Milyon

   Size Gönderelim

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa'ya komşu olan Andorra'nın başkenti Andorra la Vella'dır.