Yunanistan Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   YUNANİSTAN

   Uygarlıkların beşiği olarak nitelendirilen Yunanistan Güneydoğu Avrupa’da bulunmaktadır. Balkan Yarımadası'nın güneyinde yer alan ve başkenti Atina olan ülke kuzeybatıda Arnavutluk, kuzeyde Makedonya Cumhuriyeti ve Bulgaristan, kuzeydoğuda da Türkiye ile komşusudur.

   6000’e yakın adanın bulunduğu Yunanistan’da 227 adada yerleşim bulunmaktadır. Toplam 13.676 km uzunluğundaki sahiliyle Akdeniz’in birinci, dünyanın ise on birinci büyük kıyı şeridine sahip ülkenin en büyük adası Girit’tir.

   Batı uygarlığının doğduğu yer olarak kabul edilen Yunanistan tarihsel geçmiş olarak dünyanın en önemli yerlerinin başında gelmektedir. Demokrasi, edebiyat, tarih, siyaset, bilim ve matematiğin doğduğu topraklardaki 18 adet UNESCO Dünya Mirası da Yunanistan’ın kültürel anlamda ne kadar zengin olduğu ispatlayan eserlerin başında gelmektedir.

   Birleşmiş Milletler’in kurucu üyelerinden olan ülke aynı zamanda Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi, NATO, OECD, Dünya Ticaret Örgütü gibi çok sayıda uluslararası kuruluşa üyedir. Yunanistan kültürel mirasının yanı sıra turizm merkezleri ve jeostratejik konumuyla Avrupa’nın en önemli yerlerindendir.

   Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Yunanistan’da yıl boyunca çok soğuk havalar görülmemektedir. Kışların ılık geçtiği ülkede yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 25-28 derece seviyelerindedir. 1. Derece deprem kuşağı üstünde yer alan ve yüzde 50’sinden fazla bir kesimi ormanların kapladığı Yunanistan’da çok engebeli bir coğrafya bulunmazken, ülkenin en yüksek noktası ise 2918 metrelik uzunluğuyla Yunan Mitolojisi'nde tanrıların evi olarak da kabul edilen dünyaca ünlü Olimpos Dağı’dır.

   Başkenti: Atina

   En Büyük Şehirleri: Atina, Selanik, Patras, Pire, Kandiye, Volos

   Resmi Dili: Yunanca

   Para Birimi: Euro (€)

   Yüzölçümü: 131,957 km2

   Nüfusu: 11 milyon

   Size Gönderelim

   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa'ya komşu olan Andorra'nın başkenti Andorra la Vella'dır.